Nóż w formie karty.

Nóż to narzędzie, noszę je wszędzie
TheHorde
Posty: 31
Rejestracja: pn 06 mar 2023, 20:25
Kontakt:

pn 06 mar 2023, 23:35

Mimo, że temat stary, dorzucę kilka historii.

Miałem nieprzyjemność pracować kilka lat jako operator kontroli bezp. na jednym z polskich lotnisk. Dziesiątki osób traciły takie karty przy kontroli, bo poprostu o nich zapominały. Przepisy jasno określają co wolno nosić a czego nie, tak samo jak prawo pracowników do interpretacji przepisów - i dziesiątki tych kart leciały w śmietnik :)
Maślak13
Posty: 266
Rejestracja: wt 20 lip 2021, 22:07
Lokalizacja: 21-300
Kontakt:

wt 07 mar 2023, 07:36

Tak właśnie myślałem kupując vicka huntsmana za pół ceny jak nowego. Bramki na lotnisku zabrały pewnie nie jeden nożyk
TheHorde
Posty: 31
Rejestracja: pn 06 mar 2023, 20:25
Kontakt:

wt 07 mar 2023, 16:15

Maślak13 pisze:
wt 07 mar 2023, 07:36
Tak właśnie myślałem kupując vicka huntsmana za pół ceny jak nowego. Bramki na lotnisku zabrały pewnie nie jeden nożyk
Kwestie pozyskania to już inna sprawa, każde lotnisko ma umowę z firmą zewnętrzną na odbiór i utylizację takich przedmiotów. Co się dzieje za bramą lotniska - tego nie wie już nikt.

Niejednokrotnie musieliśmy usuwać i utylizować noże czy scyzoryki za setki złotych, głównie z bagażu Norwegów, którzy poprostu zapominali. Dla nich zakup Victorinoxa czy Leathermana to tak jak u Nas wyjście po bułki :(
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1101
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

czw 09 mar 2023, 05:59

Cześć
TheHorde pisze:
wt 07 mar 2023, 16:15
[
Niejednokrotnie musieliśmy usuwać i utylizować noże czy scyzoryki za setki złotych, głównie z bagażu Norwegów, którzy poprostu zapominali. Dla nich zakup Victorinoxa czy Leathermana to tak jak u Nas wyjście po bułki :(
Nic tylko łapać kontakt do kogoś z takiej firmy. I zaproponować pewną opcję dorobienia ;) Bo na takich bramkach pewnie nie jeden super nożyk lądował w koszu……

~Bart
„Bycie nieuzbrojonym pociąga za sobą wiele złych rzeczy, w tym powszechną pogardę” - Nicollo Machiavelli

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
Ramzan Szimanow
Posty: 1868
Rejestracja: czw 27 sty 2022, 10:49
Kontakt:

czw 09 mar 2023, 14:08

Chyba muszę sobie owinąć kawałek ostrza noża do tapet taśmą.
Z odwrotnie klejonej można też zrobić pochewkę.
Tanie, płaskie, w razie czego nie szkoda.
Robiłem podobne skalpele do cięcia folii i pasków zabezpieczających palety jak były przestoje na linii produkcyjnej. Przy braku ostrzy tapeciaka z zaostrzonego kawałka starego brzeszczotu piły taśmowej.
TheHorde
Posty: 31
Rejestracja: pn 06 mar 2023, 20:25
Kontakt:

czw 09 mar 2023, 19:31

SilesiaSurvival pisze:
czw 09 mar 2023, 05:59
Cześć
TheHorde pisze:
wt 07 mar 2023, 16:15
[
Niejednokrotnie musieliśmy usuwać i utylizować noże czy scyzoryki za setki złotych, głównie z bagażu Norwegów, którzy poprostu zapominali. Dla nich zakup Victorinoxa czy Leathermana to tak jak u Nas wyjście po bułki :(
Nic tylko łapać kontakt do kogoś z takiej firmy. I zaproponować pewną opcję dorobienia ;) Bo na takich bramkach pewnie nie jeden super nożyk lądował w koszu……

~Bart
Jak znajdziesz namiar do gości, którzy wywożą ten sprzęt z lotniska na poczet firm utylizacyjnych to daj znać - odkupię kontener :P Tak, próbowałem, ciężki temat, nie chcieli gadać.

Żeby też była jasność - utylizacja takich rzeczy, od momentu odebrania pasażerowi, poprzez umieszczenie w plombowanych pojemnikach do zrzucenia tego do dużego plombowanego kontenera wywozowego jest nagrywana. Lotnisko na którym pracowałem, dodatkowo zainwestowało w system śledzenia na trasie "przewozu" tych utylizowanych przedmiotów.
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1101
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

czw 09 mar 2023, 20:56

Cześć!
TheHorde pisze:
czw 09 mar 2023, 19:31

Jak znajdziesz namiar do gości, którzy wywożą ten sprzęt z lotniska na poczet firm utylizacyjnych to daj znać - odkupię kontener :P Tak, próbowałem, ciężki temat, nie chcieli gadać.

Żeby też była jasność - utylizacja takich rzeczy, od momentu odebrania pasażerowi, poprzez umieszczenie w plombowanych pojemnikach do zrzucenia tego do dużego plombowanego kontenera wywozowego jest nagrywana. Lotnisko na którym pracowałem, dodatkowo zainwestowało w system śledzenia na trasie "przewozu" tych utylizowanych przedmiotów.
Jak czytam takie rzeczy …….. to smutek mnie ogarnia. Ech te procedury.

Pozdrawiam
~Bart
„Bycie nieuzbrojonym pociąga za sobą wiele złych rzeczy, w tym powszechną pogardę” - Nicollo Machiavelli

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ostrza”