Lumintop AA - sprytny maluch na codzień i do domu

O światełkach
ODPOWIEDZ
TheHorde
Posty: 31
Rejestracja: pn 06 mar 2023, 20:25
Kontakt:

pt 10 mar 2023, 21:21

No dobra, przyleciała do mnie dzisiaj z Alledrogo taka "maluszka".

1. Zasilana na palucha AA - bo użytkuję tylko AA i AAA - bo są dostępne w warzywniaku, Żabce, na stacji, w pilocie itp.
2. Po zgaszeniu czekamy 2sek, żeby odpalił w ostatnio używanym trybie - uważam to, za trochę długi czas.
3. Mega lekka i mała - jeśli ktoś potrzebuje krowy o zasięgu 500m to nie to.
4. Względnie tania i prosta, na tym mi zależało.
5. Z aluminium, uszczelniana, to też na plus.
6. Klips jest ogólnie spoko, ale będę musiał osobiście odgiąć trochę końcówkę - żeby łatwiej wsuwać w krawędź kieszeni.
7. W komplecie gumowy dyfuzor, po naświetleniu świeci sam :) dla mnie niepotrzebny bajer.
8. 4 tryby i strobo - strobo jest beznadziejnie odpalane, po 6kliku, ja nie używam, więc mi to zupełnie niepotrzebne.
9. Spokojnie wystarczy do oświetlenia 400-500m działki, widać co się dzieje.

Jakiś czas temu urodził mi się pomysł - chyba z racji wieku - żeby odchudzić brzuch, ale też kieszenie. Zacząłem od latarki. Po milionie poszukiwań, czytaniu niezrozumiałych broszur zdałem sobie sprawę, że do tej pory używałem latarki w telefonie i Olight I3E EOS przy kluczach. Z racji, że EOS i moje czołówki są na akumulatorki AAA, stwierdziłem, że szukam coś na podobne zasilanie, które jest dostępne wszędzie. Zawęziło to poszukiwania. Wstępnie rozpatrywałem kilka modelów Olight i Streamlight PROTAC AA. Do Streamlighta jeszcze wrócę, za jakiś czas, bo coś mnie w niej urzekło i zachorowałem.

Duży plus - i coś na czym mi zależało - to osłona włącznika, wystające skrzydełka, które blokują przypadkowe włączenie - i faktycznie działa.

Na koniec - jeśli jesteś starym dziadem jak ja, który wychował się jako harcerz na lampie naftowej w obozie, to w zupełności spełni zastosowanie jako podręczny maluch na codzień. W teren dodatkowo biorę czołówkę + przy kluczach Olight, mi na ten moment w zupełności wystarczy.

Fota z RATem dla porównania rozmiaru.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
BowHunter
Posty: 1167
Rejestracja: pn 17 wrz 2018, 10:52
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń (Polska) / Melhus (Norwegia)
Kontakt:

pt 10 mar 2023, 21:40

TheHorde pisze:
pt 10 mar 2023, 21:21
Duży plus - i coś na czym mi zależało - to osłona włącznika, wystające skrzydełka, które blokują przypadkowe włączenie - i faktycznie działa.
I to jest właśnie to czego brakuje mi w Olight I3T. Cholera ile to razy naciskałem ten włącznik przypadkiem to już nawet sam nie wiem. I zawsze kiedy była mi najbardziej potrzebna to padła po chwili. Jednakże z tego co widzę, to Lumintop ma w swojej ofercie model EDC01, który zainteresował mnie szczególnie. Może to pora wymienić już MagLite'a.
Obrazek
Ramzan Szimanow
Posty: 1873
Rejestracja: czw 27 sty 2022, 10:49
Kontakt:

sob 11 mar 2023, 11:48

Szperacz z tysiącami lumenów ma tak naprawdę wąskie zastosowanie.
Szukania ludzi lub zwierząt w ciężkim terenie i broń psychologiczna.
Można na siłę wymyślić sygnalizacyjne.
Ale stanowią modny i drogi gadżet.
Niewielka, poręczna latarka na popularne baterie który nie pożera w zastraszającym tempie ma o wiele szersze, codzienne zastosowanie.
Czołówka lub kątowa przy tym jest wygodniejsza przy nocnej pracy.
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1102
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

sob 11 mar 2023, 12:07

Cześć

Ojcu kupiłem pod choinkę Nitecore TIP SE. Latarka na akumulator, naprawdę daje radę maluch. Wiem że Nitecore to drogie latarki, ale małe latarki polecam. Bo serio robią robotę, a są warte swej ceny. Sam myślę żeby w końcu wymienić swojego małego MagLite na coś lepszego ;) I NiteCore jest mocno brany pod uwagę.

PS : zrobisz jakieś fotki jak owa latarka swieci w nocy , oraz jak wygląda rozłożona na części ?

Pozdrawiam
~Bart
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
„Bycie nieuzbrojonym pociąga za sobą wiele złych rzeczy, w tym powszechną pogardę” - Nicollo Machiavelli

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
Awatar użytkownika
mar_kow
Posty: 514
Rejestracja: wt 21 gru 2021, 08:04
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

sob 11 mar 2023, 19:22

Kiedyś po jakoś krótkim czasie nie wytrzymał Olight I3E i będąc w sklepie z elektroniką wpadła mi w oko latareczka Fenix E12 V2.0 na AA. Też ma osłonę włącznika, zmiana jasności to dwuklik jak i obrót głowicą. 160lm, 78mm, fajny dwustronny klips umożliwiający wpięcie w daszek bejsbolówki i mamy czołówkę.
Pozostałe latarki to i większa i mniejsza liga. Zebralight SC52 na 14500/AA, SC800 18650, Olight S30R, Convoy, Skilhunt - 18650. Wiem, wiem - za dużo... :)

Obrazek

Fotka z neta bo i światło słabe i szybciej...
Broń to narzędzie, to człowiek odpowiada za swoje czyny...
TheHorde
Posty: 31
Rejestracja: pn 06 mar 2023, 20:25
Kontakt:

sob 11 mar 2023, 22:07

Dojechały aku, więc pierwsze testy na docelowym zasilaniu, naładowanym do pełna - wcześniej miałem paluszka z pilota ;)

Faktycznie, działa jak powinno.

Dodatkowo, okazuje się, że zmiana trybu jest przez "płytki klik" co jeszcze bardziej mi odpowiada i jest szybsze. Świeci lepiej niż zakładałem, noszę cały dzień, po tym czasie stwierdzam, że mi pasuje i zostaje - nie zmieniam. Dodatkowe aku w plastikowej tubce i przykrywce z oryg gumowe dyfuzora leci do plecaka.

Serio polubiłem się z tym maluchem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1102
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

ndz 12 mar 2023, 06:20

Cześć

To mi gwoździa wbiłeś :) Chyba też się skuszę na tą latarkę.

Pozdrawiam
~Bart
„Bycie nieuzbrojonym pociąga za sobą wiele złych rzeczy, w tym powszechną pogardę” - Nicollo Machiavelli

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
Awatar użytkownika
mar_kow
Posty: 514
Rejestracja: wt 21 gru 2021, 08:04
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

ndz 12 mar 2023, 10:30

TheHorde pisze:
sob 11 mar 2023, 22:07
Dojechały aku, więc pierwsze testy na docelowym zasilaniu, naładowanym do pełna - wcześniej miałem paluszka z pilota ;)

Faktycznie, działa jak powinno.
[...]
Wg. tego co piszą internety to pełne możliwości latarka osiąga na aku 14500 3,7V - 650 lm , działa również na AA alkaliczna - 220 lm, NI-MH - 270 lm w trybie turbo.
Broń to narzędzie, to człowiek odpowiada za swoje czyny...
Maślak13
Posty: 266
Rejestracja: wt 20 lip 2021, 22:07
Lokalizacja: 21-300
Kontakt:

ndz 12 mar 2023, 10:50

Ja również podpisuję się pod powyższym. Dodam że z perspektywy codziennego użytkowania najlepsze są latarki z szerokim strumieniem światła szczegolnie czołówki
TheHorde
Posty: 31
Rejestracja: pn 06 mar 2023, 20:25
Kontakt:

ndz 12 mar 2023, 11:50

mar_kow pisze:
ndz 12 mar 2023, 10:30
TheHorde pisze:
sob 11 mar 2023, 22:07
Dojechały aku, więc pierwsze testy na docelowym zasilaniu, naładowanym do pełna - wcześniej miałem paluszka z pilota ;)

Faktycznie, działa jak powinno.
[...]
Wg. tego co piszą internety to pełne możliwości latarka osiąga na aku 14500 3,7V - 650 lm , działa również na AA alkaliczna - 220 lm, NI-MH - 270 lm w trybie turbo.
Zgadza się, ale mi wystarczy NIMH Eneloopa, których mam kilka do wszystkich latarek :)
SilesiaSurvival pisze:
sob 11 mar 2023, 12:07


PS : zrobisz jakieś fotki jak owa latarka swieci w nocy , oraz jak wygląda rozłożona na części ?

Pozdrawiam
~Bart
Coś tam zrobię :)
SilesiaSurvival pisze:
ndz 12 mar 2023, 06:20
Cześć

To mi gwoździa wbiłeś :) Chyba też się skuszę na tą latarkę.

Pozdrawiam
~Bart
Niby można taniej dorwać, jakieś Monety na allegro czy coś takiego - nie znam się :) Bardzo mi pasuje waga, i to był główny wyznacznik. Teraz zmieniłem jeszcze codziennego RATa na Gerber Evo Jr. takiego maluszka do kieszeni - jednego wcześniej miałem. Napewno Microtech Czy Spyderco były by lepsze, tylko ten Jr. na codzień styka i z tą lampką robi co potrzebuję.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Latarki”