Przydatne gadżety dla preppersa z chin

O szpeju od A do Z
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

pn 03 lut 2020, 07:12

Bivy z mylaru podobno, z NRC od środka czyli w formie worka o długości 2m. Nie wiem jak z wytrzymałością (podejrzewam że kilka użyć i coś pęknie lub się zetrze folia - posłuży jako ekran czy cokolwiek), na pewno na nocce na koniec lutego sprawdzę (dopiero) jak to działa i czy warto mieć w zestawie awaryjnym.


Link do Aliexpress z przedmiotem

Bivy.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

pt 28 lut 2020, 10:45

Filtr osobisty z Ali. Miniwell. Zestaw składa się z filtra, wężyka do płukania lub łączenia filtra ze zbiornikiem z wodą, zacisku na wężyk i adaptera który można wkręcić w wiadro, worek czy jakikolwiek inny pojemnik, który możemy przedziurawić i szczelnie nakręcić adapter. Dzięki temu urządzenie można wykorzystać na kilka sposobów. Standardowo można też dokręcić butelkę do samego filtra. Filtr zatrzymuje drobnoustroje o wielkości 0,1 mikrona i większe. Koszt to 79 złotych bodajże a więc mniej niż połowa ceny Sawyer mini. Czy warto? Nie wiem. Spróbowałem i mam na stanie. Będę się musiał wybrać z nim na spacerek i pospijać co się da w kontrolowanych warunkach. Żywotność filtra leżącego na półce to 3 lata nieużywany a 5 po pierwszym użyciu. Filtruje do 2000 litrów wody, przy założeniu że nie wlewamy w niego totalnego żuru bez oczyszczenia mechanicznego.


miniwell.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Romeo

pt 27 mar 2020, 18:43

Kolejna odsłona moi drodzy ,karta przetrwania ale nie taka zwykła , bo jest to karta specjalna ,kupiłem do mojego zestawu surwiwalowego , kosztowała prawie 5zł ,a w Polsce widziałem za 35zł , karta o tyle fajna ,że gdyby jakby coś jakimś dziwnym trafem wylądujemy na bezludziu ,a tą kartę posiadamy to wyłamujemy sobie haczyk lub inne części do budowy grota czy oścień itp łowimy ryby jak trzeba coś zszyjemy ,raczej sie nie obronimy ,polecam
https://pl.aliexpress.com/item/40005401 ... 5c0fJI6BpP
IMG_20200327_170131828.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt”