PRzygotowany

Własne i merytoryczne artykuły uczestników forum
ODPOWIEDZ
BoldFold
Posty: 1414
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

ndz 17 lis 2019, 16:37

Początki mej przygody jako przygotowanego, podkreślę „świadomego przygotowanego” bo podskórnie zawsze byłem po tej stronie mocy. Wtedy zrozumiałem, że przygotowanie jest ze mną cały czas, aż nastąpił moment nazwania tego stylu życia, tej ukrytej potrzeby po imieniu.

Ale do rzeczy, społeczność przygotowanych wyrosła od nielicznych do ruchu ludzi, którzy dbają o samodzielność, samowystarczalność, podejmując działania w celu zapewnienia bezpieczeństwa sobie i swoim rodzinom. Temat traktuję z przymrużeniem oka, jednak podsumowanie jest jak najbardziej serio.

Czy jesteś prekursorem? Czy jesteś przygotowany? Jeśli rozumiesz te rozterki, możesz spokojnie powiedzieć; tak.

1. Twoja reakcja, kiedy widzisz, że gość kupuje np. 200 zupek chińskich/zapaliczek.
Rada na to, gdy się ukrywasz, kupuj jednorazowo mniejsze ilości.

2. Nigdy nie ma wystarczającej przestrzeni do przechowywania.
Kiedy kończy się spiżarnia, to tylko kwestia czasu, zanim wszystkie dobra; konserwy, słoiki, opakowania wody, papieru, plecaki, odzież, noże, broń, pułapki, etc będą w każdym miejscu w domu.

3. Zastanawiasz się, czy dziecko ma otrzymać np KA-BAR 1258 lub Ontario RAT podczas gdy inni rodzice nie pozwalają dzieciom noży dotykać, upewnij się, że twoje dziecko wie, jak z nich korzystać! Tak naprawdę, telefoniczna rozmowa mojego dziecka jest natchnieniem do tego artykułu, „co dostałeś pod choinkę, od ojca; gaz pieprzowy i nóż składany-świetny, po drugiej stronie-ccccoooo????

4. Chciałbyś, móc sobie pozwolić na podziemny bunkier, ale potrzebujesz tylko …..... zł (każdy wpisuje kwotę) na zakup/budowę tego podziemnego bunkra. Hmmm ... cholera, kosztuje zawsze więcej niż mam...

5. Twoje dziecko buduje bunkier śnieżny, a ja mu pomagam. Lub używasz swoich dzieci jako usprawiedliwienia, gdy sąsiedzi pytają, dlaczego dorosły człowiek buduje śniegową jaskinię na swoim podwórku...

6. Dziękuję pokoleniu dziadków za samodzielność. Jest wiele z zapomnianych umiejętności przetrwania naszych dziadków, nad którymi możesz pracować.

7. Gromadzisz deszczówkę, bo wiesz, że woda to życie, a staw byłby jeszcze lepszy… studnia niedzowna.


8. Poszukiwania idealnego plecaka nigdy się nie kończy, podobnie jak ciągłe próby idealnego spakowania. Porzućcie nadzieję, ani plecak, ani idealne spakowanie nie istnieje. Ale próbować trzeba, bo „ćwiczenie czyni mistrza” Z nożem-podobnie...

9. Mam zapas wody na 10 dni? Za mało. Mam zapas wody na 20 dni? Za mało. Kiedy będę miał wystarczający zapas wody? Oto jest pytanie...

10. Lub wystarczającą ilość papieru toaletowego...

11. Pilnujesz się w sklepie i masz limit, np. 5 sztuk, bo ludzie głupio patrzą jak masz 300 zapalniczek, lub 100 świec etc. I popatrz na pkt 1.

12. Lubisz rzeczy, które działają bez użycia prądu, kominek, kuchenka na gaz, lampy olejowe itp.

13. Wtedy nie przejmujesz się awarią, jesteś przygotowany, ba, możesz zaprosić sąsiadów, aby przemyśleli sobie to i owo...

13. Bardzo zależy mi na samodzielności, jestem coraz bardziej świadomy, poszerzam swoją wiedzę i umiejętności.

Kiedy jesteś prekursorem, rozumiesz, jak bardzo życie zależy od Ciebie. Jeśli nastąpi katastrofa, nie będziesz czekał na... (pytanie na co będą czekać ludzie?) My mamy zaopatrzenie, plan i umysłową wytrzymałość, aby działać... Przecież wszyscy powinni pracować nad samodzielnością?

Jakie inne rzeczy zrozumie tylko przygotowany?
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Artykuły”