Ubóstwo energetyczne.

Własne i merytoryczne artykuły uczestników forum
Ramzan Szimanow
Posty: 1868
Rejestracja: czw 27 sty 2022, 10:49
Kontakt:

czw 27 paź 2022, 16:49

Krzysztof Lis pisze:
czw 27 paź 2022, 16:31
Chochoł pod tytułem "Nie popierasz nowego podatku węglowego to popierasz wylewających ścieki przemysłowe do rzek, palących oponami i zakopujących azbest na polach".

Myślisz że wciągniesz mnie w ten prymitywny szantaż emocjonalny żeby przyznał ci "rację" ?
Oczywiście uniki, wybiórcza ślepota i projekcje gdy piszę wprost że trzeba egzekwować obecne przepisy zamiast dawać pole do nowych nadużyć i grabierzy klasy średniej oraz biednych.
Bo bogacze ominą to jak inne podatki.
Co więc trzeba najpierw zrobić?
Może pilnować egzekwowania obecnych przepisów środowiskowych zamiast brnąć w kolejne podatki które będą omijane, więc wymyśli się kolejne.
Drenując nie mających na dobrych księgowych biedniejszych, a system podatkowy i prawny zmieniając w bagno "sraczki legislacyjnej", martwych, pół martwych przepisów, furtek i kruczków.
Ostatnio zmieniony czw 27 paź 2022, 18:10 przez Ramzan Szimanow, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2591
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

czw 27 paź 2022, 16:57

Krzysiek, rozmywasz swoje wypowiedzi a przez to temat rozmowy, dryfujesz na bezpieczne wody, unikasz odpowiedzi, odbijasz piłeczkę - kojarzy mi się takie powiedzenie aby nie rozmawiać z pewnym typem czlowieka, bo wciągnie cię na swój własny grunt i zabije własną bronią. Myślę że każdy kojarzy to powiedzenie. Może też ktoś kojarzy ripostę Cejrowskiego wobec Senyszyn w programie Pospieszalskiego sprzed kilku lat. Zastosuję się do powyższych i przestaję komentować. Nie ma sensu tracić czasu. Brak przesłanek ku temu.
Obrazek
West_End
Posty: 261
Rejestracja: pt 18 lut 2022, 21:11
Kontakt:

czw 27 paź 2022, 18:13

1411 aleś Ty grzeczny 😛💪

Nie lepiej zacytować aktualnych celebrytów: "ruski korabl......"?
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2591
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

czw 27 paź 2022, 18:20

West_End pisze:
czw 27 paź 2022, 18:13
1411 aleś Ty grzeczny 😛💪

Nie lepiej zacytować aktualnych celebrytów: "ruski korabl......"?
A nie wyglądam, co? 😜
Obrazek
West_End
Posty: 261
Rejestracja: pt 18 lut 2022, 21:11
Kontakt:

czw 27 paź 2022, 19:02

No właśnie kompletnie nie... 🤣💪
Krzysztof Lis
Posty: 108
Rejestracja: sob 19 lut 2022, 16:36
Kontakt:

czw 27 paź 2022, 22:25

Ramzan Szimanow pisze:
czw 27 paź 2022, 16:49
Chochoł pod tytułem "Nie popierasz nowego podatku węglowego to popierasz wylewających ścieki przemysłowe do rzek, palących oponami i zakopujących azbest na polach".
To już są Twoje urojenia, nie podejmuję się ich komentować.
Ramzan Szimanow pisze:
czw 27 paź 2022, 16:49
Myślisz że wciągniesz mnie w ten prymitywny szantaż emocjonalny żeby przyznał ci "rację" ?
Myślę, że to nie jest konieczne, bo każdy uważny obserwator zauważy Twoje uniki i zrozumie, z czego one wynikają.

Cel mój był prosty: znaleźć płaszczyznę porozumienia w obszarze zadbania o środowisko, kosztem dodatkowych opłat, których przecież można byłoby uniknąć. Od takiego punktu łatwiej później wyjść do dalszej dyskusji, zastanawiając się, czy konkretne rozwiązania są słuszne, zamiast odrzucać wszystkie nowe zawsze i w całości, bo każdy nowy pomysł to będzie tylko "pole do nowych nadużyć i grabierzy klasy średniej oraz biednych".
Ostatnio zmieniony sob 29 paź 2022, 00:11 przez Krzysztof Lis, łącznie zmieniany 1 raz.
1/2 redakcji Domowego Survivalu.
Ramzan Szimanow
Posty: 1868
Rejestracja: czw 27 sty 2022, 10:49
Kontakt:

czw 27 paź 2022, 22:42

Krzysztof Lis pisze:
czw 27 paź 2022, 22:25

Myślę, że to nie jest konieczne, bo każdy uważny obserwator zauważy Twoje uniki i zrozumie, z czego one wynikają.
Akurat poboczni obserwatorzy czyjeś uniki tu dobrze widzą.

Ja niczego nie unikam. Tylko dobrze widzę jak coś próbuje się "pod szczytnym celem" opodatkować kolejny raz.
Te "straszliwe" emisje CO 2 nie są pochodną opodatkowanej już energii i tym bardziej obciążonych podatkami paliw?
Towary na półkach nie są już opodatkowane VATem?
Itd, itp
Kolejny podatek komplikuje system, zmusza do zatrudnienia kolejnych urzedników, utrzymania ich biur, rodzi nowe pola do nadużyć.

A jak bogaci będą płacić widać już po sprawie "podatku ekologicznego" na paliwa do prywatnych jachtów które dziwnym trafem załapały się w lukę dla kutrów rybackich w proponowanych przepisach. I analogiczną kwestie podatków na paliwa do prywatnych odrzutowców.
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1099
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

pt 28 paź 2022, 05:47

Cześć

Krzysztofie najlepiej widać jak bogacze „dbają” o środowisko , po tym jak bardzo „chcą mieć” elektryczne samochody :) Jakoś super samochody sportowe , zostały dziwnym trafem wyciągnięte spod „przymusu elektryfikacji” 🤭 Motłoch w zbiorowa komunikacje własny rower lub w najlepszym wypadku w autko na minuty , ale my bogaci jesteśmy wyjęci spod prawa ;)

Nawet jak nie będą wyjęci spod prawa , to sobie ogarną takie „papugi” :) Że będzie „jak zawsze”…. Niestety

~Bart
„Bycie nieuzbrojonym pociąga za sobą wiele złych rzeczy, w tym powszechną pogardę” - Nicollo Machiavelli

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
Pietrow
Posty: 594
Rejestracja: pt 15 paź 2021, 06:34
Kontakt:

pt 28 paź 2022, 21:46

Krzysztof Lis pisze:
śr 26 paź 2022, 21:25

Ale czy wyobrażasz sobie dzielenie śmieci na kilkanaście albo kilkadziesiąt różnych rodzajów w domu, żeby mieć osobno puszki aluminiowe, osobno stalowe puszki, zakrętki i kapsle, osobno plastiki z HDPE, osobno PET, osobno szkło białe, zielone, brązowe? Że ktoś Cię potem pilnuje i rozlicza z tego, czy segregujesz je poprawnie? W podanym przez Ciebie przykładzie, robi to automat do skupowania puszek.
Szanowny... A widzial pan kiedys linie sortowania odpadow? Przeciez mamy 21 wiek. Nikt nie bedzie do sortowania odpadow zaganial nieletnich dzieci!
Taka automatyczna linia sortujaca spokojnie radzi sobie z wydzieleniem plastiku z metalu, z rozdzieleniem metali na zelazne i kolorowe... Dalsze sortowanie metali kolorowych tez jest mozliwe. Inna sprawa, ze przecietny czlowiek z gospodarstwa domowego pozbywa sie glownie puszek - czyli albo stal, albo aluminium. Banalnie proste do automatycznego rozdzielenia.
Mialem nawet okazje widziec linie sortujaca do szkla, ktora rozdzielala szklo po kolorach. To byla cud-maszynka.
Troche gorzej jest sortowaniem plastiku - zgodze sie. Ale nadal - jest to produkt wtorny o dodatniej wartosci. Z jakiegos powodu sie go zbiera w systemach sortowania odpadow. Czyli do czegos sie ten wielogatunkowy plastik przydaje.
Zeby byc soba, trzeba wiedziec kim sie jest.
Krzysztof Lis
Posty: 108
Rejestracja: sob 19 lut 2022, 16:36
Kontakt:

sob 29 paź 2022, 00:17

Ramzan Szimanow pisze:
czw 27 paź 2022, 22:42
Tylko dobrze widzę jak coś próbuje się "pod szczytnym celem" opodatkować kolejny raz.
Te "straszliwe" emisje CO 2 nie są pochodną opodatkowanej już energii i tym bardziej obciążonych podatkami paliw?
Towary na półkach nie są już opodatkowane VATem?
Itd, itp
Kolejny podatek komplikuje system, zmusza do zatrudnienia kolejnych urzedników, utrzymania ich biur, rodzi nowe pola do nadużyć.
Identyczna sytuacja jest w przypadku opłat za wywóz śmieci. Przecież opakowania są już obciążone VATem, od dochodu ze sprzedaży opakowań firmy też płacą podatek. Analogicznie jest z samymi produktami, które też lądują na śmietnikach, w formie zepsutej żywności czy innych rzeczy.

A jednak zdecydowano się wprowadzić opłaty za wywóz śmieci. Widocznie podatki były zbyt niskie, aby pokryć te koszty.

Będę jak bumerang wracać do systemu wywozu i zagospodarowania odpadów, za który też dodatkowo płacimy, a którego istnienie raczej wątpliwości nie budzi.
Pietrow pisze:
pt 28 paź 2022, 21:46
Szanowny... A widzial pan kiedys linie sortowania odpadow? Przeciez mamy 21 wiek. Nikt nie bedzie do sortowania odpadow zaganial nieletnich dzieci!
Akurat tak się składa, że widziałem. Nieletnich dzieci się nie zatrudnia, ale zatrudnia się do tego ludzi.
Pietrow pisze:
pt 28 paź 2022, 21:46
Troche gorzej jest sortowaniem plastiku - zgodze sie. Ale nadal - jest to produkt wtorny o dodatniej wartosci. Z jakiegos powodu sie go zbiera w systemach sortowania odpadow. Czyli do czegos sie ten wielogatunkowy plastik przydaje.
Skoro jest to produkt o dodatniej wartości i te cud-maszynki są w stanie o to zadbać, dlaczego takich linii w Polsce nie ma? Dlaczego instytucje charytatywne zbierają tylko nakrętki do butelek, a samych butelek już nie (czyżby dlatego, że wartość tego plastiku była zupełnie inna, i że trzeba go od tej butelki oddzielić -- są maszyny do odkręcania?)?

Ja mogę się jedynie domyślać, że gdy nie wiadomo o co chodzi, musi chodzić o pieniądze -- najwyraźniej dodatnia wartość tego plastiku jest zbyt mała.

Wreszcie, czy z tych pieniędzy za odzysk surowców da się ufundować wysypiska śmieci? Wygląda na to, że jednak mimo wszystko nie.
1/2 redakcji Domowego Survivalu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Artykuły”