Przed wielkim Grodzeniem - felieton Rafała A. Ziemkiewicza

Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1101
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

czw 29 cze 2023, 20:34

Cześć.
stres pisze:
czw 29 cze 2023, 17:52

Właśnie o tym piszę, trzeba ruszych d*#@^%ę i się zająć. To forum zbiera takich którym się chce.
A dziękuje, staramy się.
stres pisze:
czw 29 cze 2023, 17:52
Ale masz rację, sami anonimi, nie znam nawet ciebie wiec pewnie jesteś agentem reptilian
A w ogóle to szkoda strzępic klawiaturę, zamykam konto bo tu same przegrywy.
Nie wiem czy wiesz, ale są coroczne złoty, może warto się pojawić żeby się poznać? Już przegrywy …… a właśnie łechtałem swoje ego.

Pozdrawiam i żegnam
~Bart
„Bycie nieuzbrojonym pociąga za sobą wiele złych rzeczy, w tym powszechną pogardę” - Nicollo Machiavelli

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
Mr Nobody
Posty: 154
Rejestracja: sob 18 gru 2021, 23:42
Kontakt:

czw 29 cze 2023, 20:39

stres pisze:
czw 29 cze 2023, 17:52
Ramzan Szimanow pisze:
śr 28 cze 2023, 17:39
[...]
Więc nie dziw się że niektórym po prostu szkoda czasu na zabawy w jakieś dziwne programy i protokoły.
Bezpieczny komputer... to komputer pozbawiony połączenia z zewnętrzną siecią.
Właśnie o tym piszę, trzeba ruszych d*#@^%ę i się zająć. To forum zbiera takich którym się chce.

Ale masz rację, sami anonimi, nie znam nawet ciebie wiec pewnie jesteś agentem reptilian
A w ogóle to szkoda strzępic klawiaturę, zamykam konto bo tu same przegrywy.
Kiełbas ci tu u nas dostatek, ale widzę, że parówa jest tylko jedna. Zapraszam na zlot błysnąć wiedzą i osobowością ...
..."wojownikiem w ogrodzie niż ogrodnikiem na wojnie."
BoldFold
Posty: 1431
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

pt 30 cze 2023, 08:53

Nie ma się co napinać, tu są ludzie którzy znają się od dawna i od dawna są preppersami. Będąc tu kilka dni po prostu nie widzisz i nie czujesz forum i ludzi tu skupionych, również o co im też może chodzić. Każdy z nas jest po prostu na różnych etapach bycia "przygotowanym" Będąc przygotowanym już tak po całości to w zasadzie elektronika i prąd są zbędne, najbardziej wszystko to co podpada pod "elektronikę" Dlatego nikt się tym tu nie jara, bo... w 18-19-w 20 wieku na początku ludzie żyli bez tych udogodnień i dawali radę. Tak naprawdę sieć przeszkadza i zniekształca mój spryt i kreatywność, i cofa człowieka w rozwoju bo z każdą duperelą latam przed ekran. To tak krótko i skrótowo... potrzebujesz nie tylko czasu, ale i planu; oczywiście decyzja należy do Ciebie...
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
Ramzan Szimanow
Posty: 1869
Rejestracja: czw 27 sty 2022, 10:49
Kontakt:

pt 30 cze 2023, 11:08

BoldFold pisze:
pt 30 cze 2023, 08:53
Będąc przygotowanym już tak po całości to w zasadzie elektronika i prąd są zbędne, najbardziej wszystko to co podpada pod "elektronikę" Dlatego nikt się tym tu nie jara, bo... w 18-19-w 20 wieku na początku ludzie żyli bez tych udogodnień i dawali radę. Tak naprawdę sieć przeszkadza i zniekształca mój spryt i kreatywność, i cofa człowieka w rozwoju bo z każdą duperelą latam przed ekran. To tak krótko i skrótowo... potrzebujesz nie tylko czasu, ale i planu; oczywiście decyzja należy do Ciebie...
Ja zaczynam podejrzewać że opowieści o ludziach którzy z chwilą dłuższego wyłączenia sieci wpadną w katatonie lub zaczną szukać solidnego sznurka chyba nie są przerysowane...
A już wcześniej mieliśmy takiego dla którego najważniejszą częścią EDC było kilka powerbanków.
BoldFold
Posty: 1431
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

pt 30 cze 2023, 12:22

Ja bym z tego miejsca polecił każdemu wejście w swój profil i ocenę tego co piszemy (gdzie jestem aktywny, a co lezy odłogiem) na forum, to jest też takie nawiązanie do błędów poznawczych i przeżywalności o których pisałem tu;viewtopic.php?f=117&t=1260&p=11982#p11982

A chodzi o to, aby sprawdzić w jakiej dziedzinie jestem najaktywniejszy a które z dziedzin +- które mamy na forum kuleją u mnie... Można dojść do ciekawych wniosków... Również takich, że całe to "przygotowanie" może być "błędem poznawczym"

Ale fakt faktem, bez sieci i prądu da się żyć... Bez odzieży/schronienia/wody/jedzenia niekoniecznie da się żyć. Zaś największym błędem są próby umożliwienia sobie dostępu do sieci po GWWW, aby sprawdzić i wypróbować możliwe sposoby na przeżycie. Otóż wtedy bedzie za późno, o wiele za późno, czego teraz się nie nauczymy, nie przyswoimy i praktycznie nie wdrożymy po W nas zabije-to jeden z błędów przeżywalności jaki możemy popełnić.
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
Ramzan Szimanow
Posty: 1869
Rejestracja: czw 27 sty 2022, 10:49
Kontakt:

pt 30 cze 2023, 12:38

BoldFold pisze:
pt 30 cze 2023, 12:22

A chodzi o to, aby sprawdzić w jakiej dziedzinie jestem najaktywniejszy a które z dziedzin +- które mamy na forum kuleją u mnie... Można dojść do ciekawych wniosków... Również takich, że całe to "przygotowanie" może być "błędem poznawczym"
W moim wypadku na pewno muszę więcej w grządki warzywne i temat robienia zapraw w słoiki.
Bo posty to głównie żelazo i żelazo :lol:
A człowiek nie rdza by to jeść!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sieci”