Aplikacja Telegram na smartfona

Dla smartfonów i komputerów
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

pn 08 paź 2018, 14:43

https://play.google.com/store/apps/deta ... r&hl=en_US

Chciałbym przedstawić darmowy komunikator, póki co bez reklam. Aplikacja do pobrania w sklepie Google Play. Trafiłem na nią przypadkiem, poprzez kolegę który polecił. Wcześniej używałem jedynie Whatsapp. Różnice pomiędzy jedną a drugą aplikacją polegają na jakości, głównie rozmów na żywo, połączeń głosowych. Telegram od kiedy go posiadam (rok z okładem) miał lepszą jakość dźwięku niż rozmowy na bardziej popularnym Whatsappie. Obecnie ten drugi znacznie się podciągnął, jednak wykupienie przez fejsbuka wyraźnie pogorszyło jakość programu (debilne zmiany wizualne np. politycznie poprawne emotki - ręce opadają). Nie będę się powtarzał za autorem tekstu który zaraz podlinkuję a więc powiem tylko: polecam Waszej uwadze. Co prawda w razie W nie przyda nam się zupełnie, jednak na co dzień może być doskonałym narzędziem do komunikacji pomiędzy nami, pod warunkiem że mamy swoje numery telefonów. Po resztę wiedzy odsyłam do artykułu :geek:
https://www.spidersweb.pl/2017/09/teleg ... kator.html
Obrazek
Romeo

pn 08 paź 2018, 15:59

Zgadza się ,ja właśnie wystrzeliłem whatsapa w kosmos i zainstalowałem sobie Telegram ,nie lubię być śledzony a no i do tego aplikacje youttt też wywaliłem bo już zaczęła ingerować w mój telefon a mianowicie sama zaczęła sobie subskrybować różne kanały dla mnie .
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

pn 08 paź 2018, 16:07

Jestem ciekaw tej apki Siganl... Ktoś zna i coś może napisać w osobnym temacie to nawijać :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Wild SlaV
Posty: 44
Rejestracja: śr 21 lis 2018, 15:27
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

czw 22 lis 2018, 10:03

Telegram nie jest polecany.
Pozwolę sobie wkleić ponownie link, który wkleiłem pod innym postem na tym forum o komunikatorze Signal.

https://niebezpiecznik.pl/post/prostuje ... ospolitej/
Romeo

czw 22 lis 2018, 13:21

testowalismy przez jakis czas signal z 1411 ,niestety dla mnie nie przypadł do gustu ,telegram przyjaźniejszy i bardziej rozbudowany ,ja wiem że im prostszy tym lepiej ,ale jakos telegram bardziej rozbudowany a mniej danych zabiera i pradu ,wiec ja wywaliłem signal .
kraver

wt 11 gru 2018, 15:19

Tom ale to postępowanie w sprawie twórców Telegrama to wielka ściema FSB wynikająca z tego, że jego twórcy (dwaj bracia) od lat wzbraniają się przed przekazywaniem danych służbom rosyjskim i w ramach zabezpieczenia przenoszą serwery co kilka tygodni. Artykuł o tym był bodajże na Z3S, poniekąd konkurencji Niebezpiecznika. Więc bym go tak definitywnie nie skreślał od razu.
Romeo

wt 11 gru 2018, 19:38

Telegram jest super ,Signal nie przypadł do gustu
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

śr 12 gru 2018, 07:37

Ciekawe info kraver, zainteresowałeś mnie... Poza tym zostawiłem także Signal, Rapttus tam siedzi więc jednego więcej do kontaktu więcej w razie jakby co. Nie mówię o godzinie W oczywiście :)
Obrazek
kraver

śr 12 gru 2018, 10:16

Ciekawy artykuł o Telegramie był też bodajże w którymś dodatku do Wyborczej, zdaje mi się w Dużym Formacie. Historia jest następująca - dwóch braci jest twórcami, jeden to stricte informatyk, lekko autystyczny, który wraz z grupą programistów zajmuje się stroną techniczną. Drugi z braci prowadzi działalność marketingową. Obaj są poszukiwani przez FSB więc podróżują po krajach neutralnych i nie ekstradycyjnych i pozostając w nich przez kilka tygodni prowadzą swoją działalność. W artykule był właściwy wywiad z nimi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Komunikatory”