Czy warto .

Nasłuch, sprzęt, częstotliwości, anteny etc.
Awatar użytkownika
Wyngoshelektryczny
Kontakt:

Re: Czy warto .

Post autor: Wyngoshelektryczny » ndz 13 sty 2019, 17:32

Dla lokalnej grupy radiotelefony to dobre rozwiązanie. Schody zaczynają się gdyby chciało by się skontaktować z kimś dalej. I tak myślę że w paśmie CB byłaby większa szansa.

Tutaj opisane są poszczególne pasma
http://sp9cxn.pzk.pl/pasma.html

Awatar użytkownika
1411
Kontakt:

Post autor: 1411 » pn 14 sty 2019, 07:20

Lokalnie to z BoldFold mieliśmy łączność, z Goofym już nie bardzo a do Ciebie Wyngosh to już chyba kangur w torbie by musiał donieść :lol: Mówię o Baofengach, nawet z antenami typu Nagoya. W naszym przypadku to jednak nie tylko kwestia sprzętu ale i widoczności anten przez te nasze górki które mamy pomiędzy sobą. Postawienie anten (nawet samoróbek jakie kiedyś były omawiane na pierwszym forum z którego się znamy z Wyngoshem i Goofym) na dachu mogłoby nam pomóc. Oczywiście wciąż mam na myśli awaryjną łączność bez licencji z kosmosu i pozwoleń na "maszt".
Obrazek

Awatar użytkownika
Wyngoshelektryczny
Kontakt:

Post autor: Wyngoshelektryczny » pn 14 sty 2019, 08:30

Warunki terenowe niekorzystne. Nawet jakbym wylazł na najwyższy punkt w okolicy to mogło by się nie udać. Przypomniał mi się test pociąg-stacja. Przez jakiś czas była łączność. Nawet konduktorka się przysiadła z swoim radiem :-D Chyba nie często ma pasażerów z radiem bo żywo się interesowała z kim tak sobie rozmawiam :-D

Awatar użytkownika
1411
Kontakt:

Post autor: 1411 » pn 14 sty 2019, 08:34

I CB chyba też by nie pomogło akurat nam. Chyba żeby pokombinować jeszcze z mobilnym punktem ale to faktycznie w razie W. Antena na jednej z najwyższych górek w okoilcy, maszt z sosny i możemy robić testy. U Ciebie to nie wiem gdzie byś musiał wyleźć.
Obrazek

Awatar użytkownika
Wyngoshelektryczny
Kontakt:

Post autor: Wyngoshelektryczny » pn 14 sty 2019, 10:22

O to nawet nie wiedziałem że masz coś na pasmo CB. Ja mam jakiś odzysk. Radio samochodowe, zasilacz, i chyba jakiś wzmacniacz wraz z anteną samochodową. Nigdy jeszcze nie operowałem na CB to nie wiem. Ale wykazuje to oznaki działania. Może ewentualnie radio by się zmieniło i jakaś antena bazowa. Na myśli mam że może przy dobrych warunkach tropo dało by się porozumieć. Ale to tylko moje gdybanie. Wszak w tym paśmie robią i łączności międzynarodowe. Co do PMR to jestem w stanie się dostać w dwa punkty. Hałda co do końca też nie jest bezpieczne i wzniesienie Ramża gdzie w sumie mieliśmy się kiedyś udać. Tutaj problemem są drzewa i najlepsza widoczność jest w kierunku Gliwic. Trochę niżej też w kierunku gór. Różnica wysokości to jakieś 50m względem miejsca zamieszkania. Dokładnie to ponad 300m n.p.m

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zakres CB”