Rozrywka bez prądu

Higiena psychiczna podstawą zdrowia
Szebora
Posty: 137
Rejestracja: śr 12 lip 2023, 12:31
Kontakt:

śr 26 lip 2023, 19:58

Ramzan Szimanow pisze:
śr 26 lip 2023, 19:43

Szkoda siekierki! Potem trzeba dorabiać nowe stylisko. 🤣
Parę wynalazków do strugania i takich podwórkowych zabaw wrzuciłem kiedyś do działu "broń miotana".
Tych starych, zardzewiałych, wkopanych w ziemi, pod drewnem.. Czy znalezionych wbitych na strychu sporo, zmuszających do "perfekcyjnego" uderzenia, by się choć te tępe jak... zawiesiły na tym konkretnym pęknięciu w pniaku.
Bądź na samej sile uderzenia jadąc ;-)

Póki co, najlepsza zabawa na "odchamienie się" w długie jesienne deszczowe wieczory.. Zaraz za drutami.. Albo przed.. Zależy jak atrakcyjna wełnę dorwałeś 😂🤪
Awatar użytkownika
danesz
Posty: 32
Rejestracja: pn 14 sie 2023, 22:30
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

pt 01 wrz 2023, 00:56

Z moją pociechą w terenie nigdy się nie nudzimy, a lista rzeczy które można robić jest naprawdę nieskończenie długa i tylko od nas zależy co na niej się znajdzie.

Tak na szybkiego:
- sporządzanie planu/mapy obozowiska i okolicy (materiał - szyszki, patyki, kamienie itd).
-tropienie mrówek (nawet sobie nie wyobrażacie jakie labirynty po lesie potrafią wydeptywać).
- "3 różne rzeczy". Zabawa polega na znalezieniu trzech różnych ciekawych rzeczy (roślin, kamieni, drzew, krzewów, tropów lub śladów) i opowiedzenie o nich.
- strzelanie (ale to już było w innym poście ;)).
- lepienie figurek z gliny (ulubiona rozrywka mojej córy i dzieciaków ludzi którzy akurat są w pobliżu naszego biwakowiska).
- robienie utensyliów obozowych (dajmy się dzieciakom wykazać. Naprawdę potrafią).
- warcaby. Zrobienie szachownicy, pionów i gra.
- "pliszki" (staropolska, bardzo prosta gra). Pliszki można urozmaicić dodając np zadania.
- GOTOWANIE. Dzieciaki niesamowicie chłoną umiejętności kulinarne jeśli tylko dać im deskę, warzywa i nóż. :D
I tak dalej ...
Tu wskazałem tylko zabawy terenowe, celowo nie dodając malowania, kolorowanek, czytania czy innych takich "oczywistości".

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Psychika”