Strona 1 z 1

Marketowy DryBag 10 litrów.

: pn 29 sie 2022, 07:42
autor: SilesiaSurvival
Marketowy DryBag 10 litrów, czyli prawdziwe 6w1

Cześć!

Swego czasu patrzyłem za drybagami renomowanej firmy Sea To Summit w pojemnościach 10 i 15 litrów…… Ale niestety ceny owych worków były wysokie, ponad 100 zł za sztukę.

Podczas zakupów w sieci marketów na C, znalazłem proste Dry Bagi o pojemności 10 litrów w cenie 29.99 zł/sztuka. Kupiłem dwa, już rok użytkuje intensywnie jedną sztukę. Pora opisać trochę do czego go użytkuje. Ten niepozorny worek, naprawdę jest bardzo przydatny, zarówno w EDC , w terenie, oraz na rowerze. Fajne w tym Dry Bagu jest to, dostajemy pasek do jego noszenia. Sam worek ma trzy oczka do jego zaczepienia. Dzięki czemu możemy go nosić jak siatkę, oraz jak torbę na ramie. Materiał z którego jest wykonany jest gruby, przez co niezbyt widać na tym worku upływ czasu.

Funkcje jakie spełnia opisywany worek w moim ekwipunku.

1.Dry Bag , czyli jego pierwotne zadanie. Ja upycham do niego rzeczy które mają pozostać suche podczas wędrówki. Czyli rzeczy na noc, bieliznę , portfel oraz newralgiczną elektronikę (telefon , aparat jak zaczyna padać deszcz). Do drugiego pakuje jedzenie.

2.Siatka na zakupy/ekwipunek.
Czyli EDCowa funkcja. Zwijam Dry Baga do plecaka, i używam jako dodatkowej siatki na zakupy, czy przenoszenia ekwipunku w terenie jeżeli zachodzi taka potrzeba.

3.Sakwa rowerowa
Zaczepiamy o bagażnik rowerowy, stabilizujemy ekspanderami, lub sznurkiem. I mamy bardzo prostą sakwę rowerową. Jak jeżdżę do pracy na rowerze, torba pełni taką oto funkcje, podczas deszczu wszystko w środku pozostaje suche.

4.Wiaderko do prania/przenoszenia wody.
Wywijamy Dry Baga na lewą stronę , wlewamy wodę i środek do prania, i w terenie możemy uprać bieliznę i inne niezbyt duże elementy odzieży. Jeżeli chcemy przenosić wodę z zamiarem jej skonsumowania, ja nie wywijam Dry Baga „na lewą stronę”.


5.Poduszka
Upychamy do środka miękkie i suche rzeczy, zakładamy na Dry Baga poszewkę (np odpowiednio ułożona i złożona koszulka w moim przypadku), i fajna poduszka pod głowę już jest.

6.Worek na brudne i MOKRE rzeczy.
Jeżeli torba wody nie przepuszcza, to ją też automatycznie zatrzymuje w środku, jak zapakujemy do środka mokre rzeczy. Ja wywijam na lewą stronę (czyli napisami do wewnątrz) i pakuje mokre i brudne rzeczy. Dzięki czemu mamy suchy i czysty plecak.

To tyle jeżeli chodzi o zastosowanie tej torby. Cieszy mnie niezmiernie że tak prosty element ekwipunku, jest tak bardzo wielozadaniowy. Nie kosztując przy tym krocie.

Z całego serca polecam.


~Bart

Re: Marketowy DryBag 10 litrów.

: śr 31 sie 2022, 11:24
autor: Ramzan Szimanow
Mi wpadł kiedyś w ręce taki wynalazek. Wiadro turystyczne z mil tec,a.
Ciut droższy, sporo mniej uniwersalny ze względu na brak zamknięcia i możliwości troczenia do torby lub roweru.
Ale z powodzeniem używam już drugi rok do prania w warunkach poligonowo-wyprawowych.
Więc pomysł jest sensowny i moim zdaniem coś takiego ma swoje miejsce w plecaku ewakuacyjnym.
Obok sznurka do suszenia prania i saszetki z przyborami higienicznymi.

Tak to wygląda bo nie mogę dodać zdjęcia https://milworld.pl/product-pol-865-Mil ... gKfwvD_BwE

(Edycja, wywala błąd "Przestrzeń dyskowa przeznaczona na załączniki jest już zapełniona",)