Torba na ramię

Wszystko w czym można przenosić dobytek
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2594
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

sob 23 wrz 2023, 19:05

Czołgiem.

W zalewie taktycznego g, nie należy zapominać o cywilnych wyrobach. Nabyłem kiedyś torbę na ramię z polskiej sieciówki. Mocny materiał, coś w stylu polskiego chlebaka LWP ale grubszy. Zdjęcia i nazwy sieciówki nie wstawiam, aby moja torba pozostała wraz ze mną na ulicy inkogutto ;)
Torba ma komorę główną, mniejszą na froncie, małą na klapie, płaską na plecach torby i wszytą wewnętrzą - idealnie na partfel od Baribala. Wszystkie kieszenie na zamek. Kolor taki sobie, w liściach zginie. Czy to letnich, czy jesiennych. Nic takiego, od torba na ramię. No i właśnie dlatego ją mam, kompletnie nie podpada, do dżinsów pasuje, do bluzy z kapturem pasuje. Szary i zwykły człowiek. W torbie mimimum pierdół, bardziej żarcie do pracy i rezerwowa woda w bidonie, jakieś okablowanie do smerfona, czekolada, chusteczki higieniczne, długopis, płócienna torba na zakupy... W razie draki bez bólu porzucam czy zostawiam gdzieś zabezpieczoną.
Wszystko co podpadające mam w kieszeniach i w nerce i bez walki nie oddam :lol:
Jako że torba na ramię, nie ma sensu jej obciążać zanadto na codzień. W sytuacji gdy trzeba będzie gromadzić jakieś znalezione przedmioty, jest niemal pusta i gotowa do użycia. Tu wyjaśnia, w razie gdybym wracał z pracy przykładowo i niebo spadło mi na głowę, mam pojemną torbę na cokolwiek. Całkiem cywilna i wpisująca się w taktykę gray mana.
Nie jest tak wygodna jak opisany kiedyś Wombat, ale jest codzienna i zwyczajna. A dlaczego torba a nie plecak? Osobisty wybór, nie przekonuje nikogo. Cywilne plecaki, a raczej bez militarnej proweniencji, jakoś mi nie leżą i zwykle pachną tandetą. A to zamek się wypruwa a to dziury się robią...
Obrazek
Awatar użytkownika
mar_kow
Posty: 514
Rejestracja: wt 21 gru 2021, 08:04
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

ndz 24 wrz 2023, 10:55

Torba na ramię ma również swoje zalety, zwłaszcza jeżeli nie chcemy wyglądać mocno taktycznie a prawie zawsze kojarzy się to z plecakiem. Osobiście włączyłem trochę nutki taktycznej i używam torby Direct Action Messenger tej większej 10l w czarnej wersji.
Oprócz typowej drobnicy swobodnie mieści się 12,5'' ThinkPad X230. Po przejściu na emeryturę zmieniłem profesję i od września zacząłem uczyć informatyki w średniej szkole więc sprzęt się przydaje. Zasilacza nie muszę nosić bo po zmianie baterii trzyma ponad 5 godz. Zawsze jak mam "okienko" mogę sobie coś przygotować. Torba jest solidna z cordury całkiem fajnie zaplanowana.
https://militaria.pl/p/torba-direct-act ... gLOxPD_BwE
Broń to narzędzie, to człowiek odpowiada za swoje czyny...
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1102
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

ndz 24 wrz 2023, 18:14

Cześć

Torba na ramię ;) jest bardzo przydatna kiedy bardziej chcemy wtopić się w wielkomiejski tłum. Ja choruje na MaxSpedition Fat Boy , ale cena zabija…… Swego czasu przeszedł mi przez łapki JanySport Tybet, ale niestety gdzieś przepadł podczas porządków w szafach i przeprowadzkach.

Sam stoję przed wyborem, coś co pomieści laptop 15 cali , i pozwoli wyjść na miasto nie będąc obklejonym logami firm taktycznych ;) Ponieważ mój JanySport Organizer (opisany na forum) jest moim EDeCowym plecakiem (mimo że można nosić go jako torbę na ramię).

Często patrzę na oferty na portalach aukcyjnych, ale bez szału jest. Albo drogo , albo znoszone. Parcia nie mam, tak że mogę w spokoju szukać.

Pozdrawiam
~Bart
„Bycie nieuzbrojonym pociąga za sobą wiele złych rzeczy, w tym powszechną pogardę” - Nicollo Machiavelli

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
Predator25th
Posty: 164
Rejestracja: pn 24 wrz 2018, 10:33
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

pn 25 wrz 2023, 01:09

https://militaria.pl/p/torba-direct-act ... gLOxPD_BwE
[/quote]
mam podobną torbę borbe tylko z helikona , całkiem wygodna .
Zaprawdę powiadam wam, oto nadchodzi wiek miecza i topora, wiek wilczej zamieci. Nadchodzi Czas Białego Zimna i Białego światła, Czas Szaleństwa i Czas Pogardy, Tedd Deireadh, Czas Końca.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Torby, plecaki, sakwy”