A.L.I.C.E. plecak plus system retro

Wszystko w czym można przenosić dobytek
BoldFold
Posty: 1414
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

ndz 23 gru 2018, 20:37

Co do Quechua zgadzam się całkowicie i rzecz nie dotyczy tylko plecaków, ale ich całego asortymentu. Tu tylko jedna uwaga, trzeba mieć wiedzę, aby wyłowić produkty dobre spośród tego co oni oferują, bo mają dobre rzeczy w stosunku jakość/cena, ale buble też się zdarzają i to często.

Co do alice to jeszcze chcę dodać, że to oddalenie od pleców jest dobre i w zimie, bo mokre plecy to minimum przeziębienie i chore nerki, lub na maksa hipotermia.
Ich pękatość zaś jest spowodowana niską wysokością, bo jak leżysz masz mieć możliwość uniesienia głowy, to właśnie rodowód militarny.

Mnie chodzi po głowie plecak firmy husky, turystyk, ale nie miałem okazji go jeszcze pomacać, a na ślepo nie kupię. Mam ich inne wyroby i jestem zadowolony, a cena doopy nie urywa.
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
Predator25th
Posty: 162
Rejestracja: pn 24 wrz 2018, 10:33
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

czw 24 sty 2019, 12:09

Miałem Alicje M i był to super plecak , niestety musiałem go sprzedać :( . obecnie na co dzień i krótkie spacery mam " łindołsa dżeka sparoła II " a trochę większy kupiłem używany plecak ze stelażem zewnętrznym ( tak jak Alicja ) , ale nie miałem jeszcze okazji go wypróbować . Zmienię w nim szelki na takie od Alicji bo te kiepsko się reguluje . Do turystyki uważam że jego kolor jest bardzo dobry ale na godzinę W już nie koniecznie . Więc jakby nie patrzeć przydałby się jeszcze jeden plecak . Fajne klimatyczne wrzucam z sieci :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Zaprawdę powiadam wam, oto nadchodzi wiek miecza i topora, wiek wilczej zamieci. Nadchodzi Czas Białego Zimna i Białego światła, Czas Szaleństwa i Czas Pogardy, Tedd Deireadh, Czas Końca.
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

wt 29 sty 2019, 21:27

IMG_20190125_141135.jpg
IMG_20190125_141147.jpg
Nasze dwa cudeńka ze sklepu militarnego w Olsztynie. W lepszym stanie niźli moja Lka Alicji. Każdy z innego sortu produkcyjnego, w moim zapinania jak w modelu L, przesuwane. Żona dostała ten z zaciskanymi "klamrami". Na takie wyprawy jak w Izery lub inne jednodniowe wycieczki można się śmiało spakować i nie zabraknie miejsca, chyba że się gratów chce ponapychać. Lekkie i dobrze rozkładają ciężar. Te same zalety co modelu L z tym że przestrzeń powietrza na plecach jest mniejsza - model M troczy się trochę wyżej na ramie a zatem przestrzeń mniejsza ale wciąż nie przylegają do grzbietu. Podobnie jak w pomarańczce Predatora, pod spodem można troczyć karimatę, koc czy inne posłanie. Akurat miałem na tyle mało rzeczy, że koc zmieścił mi się w środku.
a ten skórzany coś wrzucił Predator to z Hedgehog Lethers, widziałem już produkcje gościa na necie. Ciekawe ale... Zabrzmi głupio, bo sam w skórze dłubię - nie jestem przekonany :P Wizualnie spoko ale w praktyce tego nie widzę. Chociaż mnie oczy zarosły ALICE i chyba pozostanę jej wierny po sam grób. Yeb łup dup :P
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Predator25th
Posty: 162
Rejestracja: pn 24 wrz 2018, 10:33
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

czw 31 sty 2019, 11:10

Masz rację że ten skórzany to raczej mało praktyczny , ale klimat ma kozacki :) .
Zaprawdę powiadam wam, oto nadchodzi wiek miecza i topora, wiek wilczej zamieci. Nadchodzi Czas Białego Zimna i Białego światła, Czas Szaleństwa i Czas Pogardy, Tedd Deireadh, Czas Końca.
Romeo

sob 02 lut 2019, 18:47

skórzak fajnie wygląda :)
Awatar użytkownika
BowHunter
Posty: 1150
Rejestracja: pn 17 wrz 2018, 10:52
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń (Polska) / Melhus (Norwegia)
Kontakt:

sob 02 lut 2019, 20:01

Tak, ale musi być ciężki jak cholera.
Obrazek
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

śr 14 lip 2021, 09:56

Odświeżam temat w związku z pytaniami Edlecha na prv.

Plecaki ALICE
+ Bardzo wygodne i spore obciążenie nie jest odczuwalne dla noszącego
+ Wytrzymałe, zarówno stelaż jak i sam worek
+ Modułowe, na stelaż wchodzi zarówno worek L jak i M, bez worka można targać na stelażu inne ciężkie rzeczy po przytroczeniu. Oryginalnie jest do kupienia półka na której hamertkańce montowali radiostację
+ Można zgrać z systemem pas/szelki
+ Plecak siedzi wysoko, na tyłek nam nie zachodzi
+ Przestrzeń pomiędzy plecami a plecakiem zapewnia odpowiednią wentylację
+ Pojemne i łatwo z nich coś wygrzebać gdyż są szerokie
+ Tanie
+ System szybkiego zrzucania

- Szerokie, dla osób o smukłej sylwetce mogą wystawać poza plecy, przez co zahaczać o gałęzie. Do wąskich tuneli też z nimi nie po drodze
- Trzeba się trochę nakombinować aby je kupić w dobrym stanie
- Źle zapakowane mogą nas przeważyć, choć to nie minus tak naprawdę, po prostu trzeba uważać i myśleć przy pakowaniu
- Jedna główna komora, najlepiej mieć graty posegregowane w organizerach, mniejszych workach itp. gdyż wrzucone wszystko tworzy nam sytuację z bębna pralki
- Na pewno nie nadają się do wszystkich warunków/ tras ale to żaden plecak nie jest uniwersalny

Nie umiem zbyt wiele minusów podać. Mnie bardzo przypasowały. Aby ukryć ich militarny styl, wystarczy zakupić pokrowce przeciwdeszczowe i z odległości mamy jakieś tam zmylenie dla patrzącego.
Obrazek
TheHorde
Posty: 31
Rejestracja: pn 06 mar 2023, 20:25
Kontakt:

wt 07 mar 2023, 16:38

Dla osób, które chcą rozwinąć temat polecam zapoznać się z konstrukcjami Blackhawk SOF oraz LBT 1749. To chyba dwie najsenowniejsze modyfikacje wykonane przez inne firmy tego systemu. Później dochodzą nowsze pomysły, ale te dwa wyżej bazują na starych wersjach właśnie :)
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

pn 21 sie 2023, 14:50

Bold, napisałeś o Matyldach i Survivaltechach - czasem wpadną mi w oko fotki Super i na własnych wypadach nosi stary i sprawdzony Alice :P siła klasyki. Zresztą dzisiaj gmerałem po sieci i owszem, szelki i pas biodrowy znalazłem w sklep.fort-mil.com ale stelaży już nie ma. W innych sklepach również pusto. Tym bardziej cieszę się zakupami na zapas.
Są dostępne natomiast te z tworzywa, o których nic nie wiem...
Obrazek
BoldFold
Posty: 1414
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

pn 21 sie 2023, 17:34

Nie, Matylda to w mojej ocenie przerost formy nad treścią, a tu masz alice w wersji mini na codzień;

link;https://www.batac.pl/plecak-rothco-hw-m ... #gallery-1

Alice jest nie do zastąpienia w marszu w terenie...

Ale w tej chwili to chyba jednak dobrej klasy turystyk należy kupić do łażenia, zamiast wybrakowanych resztek alice
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Torby, plecaki, sakwy”