Folia stretch

Metody osiągalne dzięki współczesnym narzędziom i wiedzy
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2593
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

śr 04 paź 2023, 11:46

Czołem
Oglądając internety, na pewno nie raz trafiliście na tego typu pomysły. Tak zwany supershelter opiera się także na wykorzystaniu folii (budowlanej, solidniejszej) w połączeniu z kocem NRC. Jednak wracając do stretcha: jest na rolce i stosunkowo łatwo przygotować takie schronienie. Widoczność z odległości na pewno nie jest znikoma. Rozpalenie ognia czy zapalenie latarki wewnątrz na pewno nas zdradzi. Ale nie da się przecenić właściwości takiego foliaka, we wnętrzu którego będziemy odczuwać znacznie wyższą temperaturę, niż jest na zewnątrz.
Na zdjęciu taki piękny "szałas". Poniżej w linku filmik z budowy podobnego rozwiązania, opartego na konstrukcji tipi
https://youtu.be/tHDxlk17EQc?si=EsAFMVmpp_UC6v-J

569aedfd63ef2930a7c4dea9a4359b85.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Pierzasty666
Posty: 15
Rejestracja: czw 28 wrz 2023, 22:23
Kontakt:

śr 04 paź 2023, 12:23

Zawsze miałem mieszane uczucia do tego pomysłu :P "W nocy piz*ga, w dzień parówa..." hehehe.

A tak na poważnie, kolejną wadą takiego rozwiązania, to waga: 3.1 kg waży rolka stretchu. Sporo, waga namiotu 3 osobowego, hamaka + tarpa z linkami itp.
Predator25th
Posty: 164
Rejestracja: pn 24 wrz 2018, 10:33
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

śr 04 paź 2023, 14:30

mnie takie foliowe wynalazki nie przekonują , owszem w czasie apokalipsy gdy nie ma się schronienia a znalazło się rolkę foli to tak , a w teraz to nie .
Zaprawdę powiadam wam, oto nadchodzi wiek miecza i topora, wiek wilczej zamieci. Nadchodzi Czas Białego Zimna i Białego światła, Czas Szaleństwa i Czas Pogardy, Tedd Deireadh, Czas Końca.
cyklop
Posty: 40
Rejestracja: śr 27 wrz 2023, 20:48
Kontakt:

śr 04 paź 2023, 14:53

Folię stretch można wykorzystać przy sezonowych tunelach do uprawy roślin .
Czarna może posłużyć przy hodowli grzybów . Jest wtedy ciepło i ciemno .
Ja też stosowałem jako chwilowa zagroda dla młodego drobiu . ;)
Maślak13
Posty: 266
Rejestracja: wt 20 lip 2021, 22:07
Lokalizacja: 21-300
Kontakt:

śr 04 paź 2023, 15:31

Multum zastosowań wg mnie to siostra trytytki 😁 Schronienie to akurat może takie flagowe surviwalowe, ale do auta duża rolka nie jest krytycznym gabarytem a możliwość zrobienia w dosłownie kilka minut schronienia awaryjnego bezcenna yyyy znaczy cena rolki folii 😁. Nie zapominajmy jeszcze o mniejszych rozmiarach, sam mam takie ok 10-12cm małe rolki do drobnego pakowania zapasów. Małym streczem można zabezpieczyć opatrunek przed zanieczyszczeniem i jeszcze wiele wiele innych.
Ramzan Szimanow
Posty: 1869
Rejestracja: czw 27 sty 2022, 10:49
Kontakt:

śr 04 paź 2023, 17:16

W pewnym miejscu na wschodzie naszego kraju działało jako uzupełnienie plandek i folii budowlanej. Chroniąc przed wiatrem i deszczem.
Zwłaszcza dobrze wychodziły z tego "okna" zwiększające świadomość sytuacyjną w trakcie ogrzewania się przy piecyku.
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2593
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

śr 04 paź 2023, 17:35

Wszystko moze mieć swoją rację bytu w pewnych sytuacjach. Dlatego warto wiedzieć, że można coś "wystrugać" z danego surowca.
Oczywiste, że nie ma sensu nosić ze sobą rolki w plecaku ;)
Obrazek
dublet
Posty: 12
Rejestracja: pt 03 gru 2021, 07:41
Kontakt:

pt 06 paź 2023, 19:25

Ta koncepcja razem z folią do uszczelnienia dachu w ziemniance jest spoko. W innej formie jakoś tego nie widzę.
Awatar użytkownika
PREPPERS_13
Posty: 357
Rejestracja: pt 09 kwie 2021, 09:27
Kontakt:

śr 11 paź 2023, 12:15

Mało osób o tym wie,ale folią stretch można zabezpieczać rany poparzeniowe!!
Stosuje sie 1 warstwe przezroczystej folii na rane,bez ucisku utrudniającego przepływ krwi czy ruchu oddechowego klatki piesiowej.Ryzko infekcji jest bardzo małe,usuwa sie z rolki pierwsze 10cm i mozna stosować bezpośrednio na rane.

Źródło potwierdzające ten sposób: Medycyna przedszpitalna w lotniczym pogotowiu ratunkowym. Postępowanie z pacjentem oparzonym str. 467.
Awatar użytkownika
seal
Posty: 153
Rejestracja: ndz 08 paź 2023, 16:06
Lokalizacja: Mazowieckie / Warszawa
Kontakt:

śr 11 paź 2023, 12:57

Maślak13 pisze:
śr 04 paź 2023, 15:31
Multum zastosowań wg mnie to siostra trytytki 😁 Schronienie to akurat może takie flagowe surviwalowe, ale do auta duża rolka nie jest krytycznym gabarytem a możliwość zrobienia w dosłownie kilka minut schronienia awaryjnego bezcenna yyyy znaczy cena rolki folii 😁. Nie zapominajmy jeszcze o mniejszych rozmiarach, sam mam takie ok 10-12cm małe rolki do drobnego pakowania zapasów. Małym streczem można zabezpieczyć opatrunek przed zanieczyszczeniem i jeszcze wiele wiele innych.
Auto nie jest lepszym schronem awaryjnym, niż cokolwiek zbudowane z rolki stretchu?
Tzn, nie chce mieć wpływu na to co wozisz, ale osobiście wole możliwie pusty bagażnik niż zarzucać tonę szpeju. W razie wypadku, to wszystko może się znaleźć "z przodu".
Noszę broń - policjant jest za ciężki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Współczesny survival”