Maciej Fink-Finowicki - „SURVIVAL , bushcraftowa podróż życia” Wyd SBM , I , Wawa 2022

Pozycje papierowe lub pdf
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1099
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

sob 16 mar 2024, 07:00

Maciej Fink-Finowicki - „SURVIVAL , bushcraftowa podróż życia” Wyd SBM , I , Warszawa 2022

Cześć!

Recenzja książki której premierę pamiętałem, wiedziałem że taka książka istnieje. Premiera jednak nie była zbyt huczna, a sam autor nie promował swego dzieła nachalnie. Czy słusznie?

Książkę zakupiłem w mojej ulubionej prywatnej księgarni, która skupuje książki z końcówek serii czy wydań. Przez co książki można kupić w owej księgarni nawet za 40 % ceny sugerowanej przez wydawcę.
Książka wydana solidnie, gruba okładka, na porządnym papierze. Szyty i klejony rant książki. Z sugerowanej ceny 40 zł , księgarnia zażyczyła sobie 19.99 zł ;) Cóż zaryzykowałem i kupiłem. Nie przeglądając zawartości.

Po tygodniu od zakupu, w końcu zabrałem się za czytanie książki Macieja. Na samym początku zostałem pozytywnie zaskoczony, tym że książka posiada ładne zdjęcia wykonane przez autora, które nie stanowią połowy książki :) Co często bywa u innych autorów już normą….. Zdjęcia są fajnym uzupełnieniem tekstu, oddając klimat zagadnienia poruszanego w tekście.

Książka dzieli się 11 ogólnych rozdziałów, które poruszają najważniejsze zagadnienia przebywania w terenie. Każdy rozdział, zakończony jest wykazem najważniejszych punktów poruszanych w rozdziale. Co jest korzyścią jak ktoś chce na „szybko przejrzeć” książkę. Autor również wspomina na łamach książki, swoje doświadczenia w pewnych zakresach. Przez co książka nie jest sucha i drętwa, a zyskuje swój specyficzny charakter.

Książka pod kątem zwartości jest DOBRA, serio. Jakbym miał polecić komuś kto zaczyna swoją drogę z survivalem i bushcraftem. To po kamieniach milowych pokroju „Sas Szkoły przetrwania” , „Surwiwalu po Polsku” czy „Sztuki życia i przetrwania” poleciłbym mu „Survival - Buhcraftowa podróż życia”. Ponieważ jest to dobre wprowadzenie, z książki dowiesz się „podstawy podstaw”. Stary wyjadacz który siedzi w temacie, tutaj znajdzie rzeczy oczywiste. Ale nowicjusz , albo osoba która zafascynowała się zagadnieniem z youtuba. Z książki dowie się najpotrzebniejszych rzeczy, żeby ruszyć w teren. I ta książka jest dla tych NAJBARDZIEJ POCZĄTKUJĄCYCH!

Smutne w tym wszystkim jest to, że owy podręcznik odbił się bez echa na „bushcraftowym podwórku” …… Szkoda bo książka nie jest wybitna, ale solidnie opisuje podstawy.

Mam nadzieje że autor wyda kolejne edycje, swojej książki 😉

Pozdrawiam
~Bart
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony pn 18 mar 2024, 19:35 przez SilesiaSurvival, łącznie zmieniany 2 razy.
„Bycie nieuzbrojonym pociąga za sobą wiele złych rzeczy, w tym powszechną pogardę” - Nicollo Machiavelli

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
Predator25th
Posty: 164
Rejestracja: pn 24 wrz 2018, 10:33
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

sob 16 mar 2024, 17:23

właśnie przymierzałem się do zakupu . gdzie ta księgarnia ? przy poczcie koło Wileńskiego ?
Zaprawdę powiadam wam, oto nadchodzi wiek miecza i topora, wiek wilczej zamieci. Nadchodzi Czas Białego Zimna i Białego światła, Czas Szaleństwa i Czas Pogardy, Tedd Deireadh, Czas Końca.
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1099
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

sob 16 mar 2024, 20:03

Cześć!
Predator25th pisze:
sob 16 mar 2024, 17:23
właśnie przymierzałem się do zakupu . gdzie ta księgarnia ? przy poczcie koło Wileńskiego ?
Auchan na Jagiellońskiej , w pasażu handlowym za pralnią.

Co do książki.

Moim zdaniem książka ma jeszcze spore możliwości rozbudowy :) Bo w niezbędnym ekwipunku na którym nie należy oszczędzać, dodałbym jeszcze KURTKĘ :)

Co do myślistwa które zostało poruszone w książce, w formie jaka jest u Nas dozwolone, jest to forma nie efektywna :) Tak to prawda , ale w miejscach na kuli ziemskiej gdzie ludzie żyją jeszcze z dala od cywilizacji. Myśliwy zakłada ileś wnyków lub pułapek ;) A wybranie się w tych miejscach z sztucerem w knieje, jest tylko ostatecznym aktem desperacji w razie widma głodu ;) Oczywiście w Polsce polowania za pomocą wnyków są NIELEGALNE! Warto o tym pamiętać.

Pozdrawiam
~Bart
„Bycie nieuzbrojonym pociąga za sobą wiele złych rzeczy, w tym powszechną pogardę” - Nicollo Machiavelli

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Książki”