Przetrwać!!! Adolfa Kudlińskiego

Pozycje papierowe lub pdf
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

śr 03 paź 2018, 13:39

Właśnie odebrałem i... przeczytałem :) Zabrzmi mało przekonywająco ale zacznijmy od początku. Autor z swoich filmikach na YT zaznaczał iż nie napisze opasłej księgi z recepturami a kieszonkowy przewodnik w razie "W" gdzie najważniejsze w jego ocenie zioła i substancje będą opisane w prosty i przystępny sposób. I to się zgadza z tym co trzymam w rękach. Trzeba przyznać że wszelkie dygresje czy refleksje autora w książeczce nie występują, jedynie pigułka wiedzy.

Jako wprowadzenie podane są ogólne zasady dotyczące zbierania ziół oraz ich przetwarzania
IMG_20181003_131223.jpg
Treść właściwa. Schemat jak na zdjęciu, po jednej stronie rycina danego zioła, po drugiej nazwa (polska i łacińska) i kluczowe informacje - co stosować, jak działa, na co stosować, jak stosować, gdzie szukać oraz uwagi końcowe/ostrzeżenie. Każda roślina zajmuje trzy strony książki, wraz z rysunkiem, co wymownie mówi nam jak mało jest napisane o niej samej. Z drugiej strony, czy jest sens rozpisywać się w nieskończoność? Jeśli coś działa i wiemy o tym bo stosowaliśmy na sobie/rodzina stosowała za dziada pradziada, nie widzę powodów aby przedłużać. Po 22 ziołach mamy opisane cztery substancje: ocet jabłkowy, mydło szare, smalec oraz węgiel drzewny.

Na samym końcu tabela skrótowo obrazująca na jaki problem jakie rozwiązanie czyli co z podanych w książce leków naturalnych zastosować w danym przypadku.

Moja subiektywna ocena
Czy można było więcej? Można było. Ja bym dodał żywokost lekarski np. Czy to co zawiera książka wystarczy? Pewnie tak. Myślę że trzeba wrócić do idei o której powiedział pan Adolf czyli "pigułka dla was" co bym zmodyfikował "pigułka dla mas". Ludzie obeznani w tematyce zielarskiej mogą być zawiedzeni, wytrwali przygotowani również ale to pozycja dla zwykłych ludzi którzy nie mają pojęcia o tematyce.
Koszt książki to minimum 25 PLN wpłacone na konto fundacji Słowiańskie Powroty. Oceniać dalej nie będę bo nie widzę celu.
Podsumowując jest to broszurka właściwie dla kompletnie zielonych i leżeć w plecaku ucieczkowym może bez przeszkód. Najlepiej posłużyłaby jako prezent dla młodszej części naszej rodziny jako pierwszy przewodnik po temacie przetrwania (pamiętam że za łebka brakowało takich mini książeczek wprowadzających w turystykę pieszą, przyrodę itp.). U mnie trafiła do zaprezentowanej w innym dziale nerki na krótką chwilę. Jej miejsce zajmie inna pozycja którą opiszę w innym temacie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek

Tagi:
Awatar użytkownika
Rapttus
Posty: 197
Rejestracja: śr 19 wrz 2018, 15:02
Lokalizacja: Rzeszów Jasło
Kontakt:

czw 04 paź 2018, 15:05

Ładnie to opisałeś :)
Myślałem nad zakupem i coś czułem że będę miał podobne wrażenie do Twojego.
Pigułki zawsze przydatne jak się nie ma czasu szukać :)
Obrazek
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

czw 04 paź 2018, 17:19

Dziękuję. Starałem się obiektywnie na ile się da i bez niepotrzebnego zrzędzenia że mało czy coś. Kto ma zbyt mało doświadczeń z naturą, ten powinien nabyć. Nie ma co się wstydzić niewiedzy tylko ją zamieniać na wiedzę a w tym może się przydać ta książka. No i oszczędza czas jak napisałeś.
Obrazek
nexg
Posty: 2
Rejestracja: pn 26 wrz 2022, 22:38
Kontakt:

wt 27 wrz 2022, 20:27

Witam serdecznie wszystkich użytkowników. Jestem nową osobą na forum i mam pytanie. Gdzie można kupić książkę papierową lub pdf Pana Adolfa Kudlińskiego?
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1067
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

śr 28 wrz 2022, 06:36

Witam
nexg pisze:
wt 27 wrz 2022, 20:27
Witam serdecznie wszystkich użytkowników. Jestem nową osobą na forum i mam pytanie. Gdzie można kupić książkę papierową lub pdf Pana Adolfa Kudlińskiego?
Jeżeli nie ma w księgarniach, polecam szukać na portalach ogłoszeniowych. I nie zrażać się że nie ma, prędzej lub później się trafi. Wiele ciekawych książek (nie tylko surwiwalowych lub prepperskich) w taki sposób kupiłem :)?

Co do pdf ….. Google i na przód :)

Pozdrawiam i witam w wolnym forum ;)
~Bart
„Bardziej lękam się naszych błędów niż osiągnięć wroga” Perykles

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
nexg
Posty: 2
Rejestracja: pn 26 wrz 2022, 22:38
Kontakt:

pn 17 paź 2022, 22:35

Dziękuje za miłe przywitanie i też serdecznie pozdrawiam 🤗
ODPOWIEDZ

Wróć do „Książki”