Maski - ogólna pogadanka.

Maski, kombinezony, filtry itd.
Romeo

czw 29 sie 2019, 10:34

Ale do czego wy tych masek chcecie używać ?
Awatar użytkownika
Wojowniczka
Posty: 27
Rejestracja: śr 21 lis 2018, 19:08
Lokalizacja: Serce Polski ;)
Kontakt:

czw 29 sie 2019, 13:00

Najkrócej? - do pracy przy amoniaku, pestycydach, oparach chloru itd etc.
Romeo

czw 29 sie 2019, 16:38

no to śluzówki tez trzeba chronić ,nie myśleliście kupic po prostu MP5 wojskowej wersji ?
BoldFold
Posty: 1427
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

czw 29 sie 2019, 19:29

Z PO pamiętam; jak chlor to na dach, jak amoniak to do piwnicy... A na poważnie to filtry na chlor i na amoniak to są chyba osobne. Ale muszę sprawdzić. Ostatnio obserwuję wolnoamerykankę, w gwintach do masek, ciekawym co się wyklaruje z tego bigosu.
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
Awatar użytkownika
Wojowniczka
Posty: 27
Rejestracja: śr 21 lis 2018, 19:08
Lokalizacja: Serce Polski ;)
Kontakt:

czw 29 sie 2019, 21:01

Romeo pisze:
czw 29 sie 2019, 16:38
no to śluzówki tez trzeba chronić ,nie myśleliście kupic po prostu MP5 wojskowej wersji ?
BowHunter pisze:
czw 22 sie 2019, 08:34
... Nie jest tajemnicą, że osobiście posiadam 3 rodzaje takowych masek, pełnotwarzową Dankę S od polskiej firmy Faser, i dwie półmaski 6300 od 3M i Secura 2000. (...) Teoretycznie wybór która z nich powinna być maską główna/docelową jest prosty, jednakże są pewne konflikty. Danka S nie jest przystosowana dla osób noszących okulary korekcyjne wzroku, osobiście nie spotkałem jeszcze pełnotwarzowej maski (poza starym słoniem, który wyposażony był w kaptur) przeznaczonej dla osób niedowidzących, używających okularów. Tym osobom pozostają jedynie półmaski.

Mam wadę -21, bez okularów nie widzę nic. Potrzebuję maski pod którą mogę założyć okulary. Czy pod wojskową MP5 mogę nosić okulary???

BoldFold pisze:
czw 29 sie 2019, 19:29
... A na poważnie to filtry na chlor i na amoniak to są chyba osobne. Ale muszę sprawdzić. Ostatnio obserwuję wolnoamerykankę, w gwintach do masek, ciekawym co się wyklaruje z tego bigosu.

My chcemy przejść już na filtry MSA 89 ABEK2-Hg/St. Wg zaleceń chronią przed:

- gazami i oparami organicznymi o temperaturze wrzenia powyżej 65°C o stężeniu objętościowym w powietrzu ≤0,5% (5.000 ppm)
- gazami i oparami nieorganicznymi o stężeniu objętościowym w powietrzu ≤0,5% (5.000 ppm)
- gazami i oparami kwaśnymi o stężeniu objętościowym w powietrzu ≤0,5% (5.000 ppm)
- amoniakiem i organicznymi pochodnymi amoniaku o stężeniu objętościowym w powietrzu ≤0,5% (5.000 ppm)
- oparami rtęci
- cząstkami stałymi i ciekłymi o wysokiej toksyczności dla których NDS<0,05mg/m3

Co do wolnej amerykanki - to ona jest właśnie problemem. Jest cała masa fajnych masek ale z autorskim złączem bagnetowym. Szukamy złotego środka, chcemy móc magazynować filtry jednego typu. Ma to też drugą stronę medalu. W chwili zagrożenia chemicznego, biologicznego, przenoszącego się drogą kropelkową filtry do masek mogą stać się cenną walutą wymienną. Dobrze byłoby mieć najbardziej popularny zestaw, by potem nie kombinować podczas ucieczki, bądź kwarantanny...
Romeo

pt 30 sie 2019, 00:24

FILTRACYJNA MASKA PRZECIWGAZOWA MP-5
PRZEZNACZENIE WYROBU
Filtracyjna maska przeciwgazowa MP-5 z filtropochłaniaczem przeznaczona jest do ochrony oczu, twarzy, dróg oddechowych i przewodu pokarmowego przed szkodliwym działaniem bojowych środków trujących (BST), toksycznych substancji przemysłowych i promieniotwórczych oraz środków biologicznych mogących wystąpić w postaci par, gazów, pyłów i aerozoli.
info stad : https://www.maskpol.com.pl/produkty-spe ... -mp-5.html
a czy możesz pod nia nosić okulary? myślę ,że to tylko kwestia dobrania wielkości ....
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2579
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

pt 30 sie 2019, 06:53

Jednolity wizjer w MP5 pozwoli nosić okulary z tym że jak napisał Romeo, kwestia dobrania wielkości oprawek.
Co do złotego środka, który stać się może jednocześnie walutą to trudna sprawa. Teoretycznie gwint natowski a jednak jeśli nie będzie wojsk w terenie, które mogą mieć tego typu filtry to średnio dobry wybór. Trzeba by było podpatrzeć jakie filtry są najczęściej kupowane i używane przez lakierników czy innych profesji które muszą chronić drogi oddechowe. Ale to nie będzie łatwe przez różnorodność rozwiązań na rynku. Niestety. Z tego co słyszałem, gro osób używa półmasek 3M więc być może dopasowanie się do najbardziej popularnych firm produkujących maski będzie rozwiązaniem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Wojowniczka
Posty: 27
Rejestracja: śr 21 lis 2018, 19:08
Lokalizacja: Serce Polski ;)
Kontakt:

pt 30 sie 2019, 09:14

No i widzisz właśnie nie. Spójrz na miejsca mocowań maski MP-5. Dwa z nich wypadają akurat w miejscu w którym znajdują się zauszniki okularów. Świadczy to o tym, że muszę zrezygnować z miejsca zaczepienia ich tutaj by nie połamać okularów i przy okazji nie zrobić sobie krzywdy. W związku z tym w tym miejscu maska nie będzie szczelna, pivoty okularów będą odginać wargę maski na zewnątrz doprowadzając do swobodnego przepływu powietrza.

maskamp5.jpg

Taki sam problem jest w Michała masce pełnotwarzowej Dance, jak i w pożyczonym dla przetestowania modelu 6900 marki 3M. Maski pełnotwarzowe nie są stworzone dla okularników / osób z wadą wzroku. Jedyną taką maską którą mogłabym używać jest kaptur ochronny / ucieczkowy. Niestety te dostępne są przystosowane pod dedykowany zestaw filtrujący, oczywiście niekompatybilny z żadnym innym systemem, a te które mają złącze NATOwskie z jakichś nieznanych mi przyczyn są niedostępne mimo że widnieją w ofercie sklepu internetowego. Więc szukamy, szukamy i szukamy odpowiedniego zestawu dla mnie, bo BowHunter już ma (ehhh Ci zdrowi to maja lepiej). Postawiliśmy zatem na rozwiązanie podwójne, półmaskę – w tym momencie jest to 3M 6200 i gogle ochronne zaprojektowane do noszenia z okularami korekcyjnymi marki Format.

gogle-format.jpg

Oczywiście nie jest to rozwiązanie idealne, ale lepsze niż MP-5 bo nic mnie nie uwiera, jest to także plus kiedy pracuję przy pisklakach wyrzucając im obornik, bo wtedy nie muszę zakładać gogli, a wystarczy mi sama maska. Jest to także rozwiązanie lepsze niż kaptur, bo w piękny słoneczny dzień kiedy temperatura przekracza 30 stopni nie ugotuję się we własnym pocie. Więc górę już mam, szukamy dołu, półmaski która będzie kompatybilna w najbardziej popularnym systemem montażu filtrów, tak by zaopatrywać się w jeden rodzaj tylko. Mp-5 dla mnie i osób które nie mogą sobie pozwolić na zdjęcie okularów by założyć maskę jest to badziewna tandeta. Gdyby miała nacięcia w wardze przylegającej tak by można byłoby przez nie przepuścić zauszniki okularów eliminując dzięki temu nacisk drutów na skroń, ryzyko zniszczenia pivotów i utrzymanie szczelności maski byłaby świetna, a tak na śmietnik z nią. Nie działam w strefie zagrożenia chemicznego, czy popromiennego, że muszę pić pokarmy i płyny przez słomkę nie zdejmując maski. Wracam do domu i w bezpiecznych warunkach jem obiad i piję sobie Tymbarka jabłko-mięta czytając przy tym napis pod korkiem. A jeśli nawet przyjdzie taka potrzeba to nie będzie potrzeby żeby maskę zdejmować, ważę 110kg – mam z czego zrzucić…

POTRZEBUJĘ PÓŁMASKI…
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2579
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

pt 30 sie 2019, 09:43

Nie wziąłem pod uwagę szczelności maski - tak to jest jak się nie nosi okularów i nie kuma ograniczeń/zasad postępowania w związku z nimi. Masz rację, potrzebujesz półmaski i gogli.
Obrazek
Awatar użytkownika
Wojowniczka
Posty: 27
Rejestracja: śr 21 lis 2018, 19:08
Lokalizacja: Serce Polski ;)
Kontakt:

pt 30 sie 2019, 09:55

BowHunter kiedyś się śmiał, że nikt nie bierze pod uwagę osoby z konkretną wadą wzroku, czy innymi wadami przy produkowaniu i projektowaniu sprzętu ochronnego. I gdyby tak założyć firmę zajmującą się produkcją takich rozwiązań to zarobilibyśmy fortunę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Środki ochrony osobistej”