Maski - ogólna pogadanka.

Maski, kombinezony, filtry itd.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
BowHunter
Posty: 1150
Rejestracja: pn 17 wrz 2018, 10:52
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń (Polska) / Melhus (Norwegia)
Kontakt:

czw 22 sie 2019, 08:34

Witajcie po dłuższej nieobecności. Chciałbym zapytać was wszystkich czy macie, używacie, bądź jakie polecacie maski tudzież inne systemy indywidualne ochrony dróg oddechowych. Nie jest tajemnicą, że osobiście posiadam 3 rodzaje takowych masek, pełnotwarzową Dankę S od polskiej firmy Faser, i dwie półmaski 6300 od 3M i Secura 2000. Są to typowe maski przemysłowe. O ile Danusia jest z przyłączem Rd 40x1/7 o tyle zarówno Secura jak i 3M mają swoje własne przyłącza bagnetowe. Teoretycznie wybór która z nich powinna być maską główna/docelową jest prosty, jednakże są pewne konflikty. Danka S nie jest przystosowana dla osób noszących okulary korekcyjne wzroku, osobiście nie spotkałem jeszcze pełnotwarzowej maski (poza starym słoniem, który wyposażony był w kaptur) przeznaczonej dla osób niedowidzących, używających okularów. Tym osobom pozostają jedynie półmaski. Czy znacie może, macie, lub używaliście / używacie masek przystosowanych dla takich osób, lub półmasek z gwintem Rd 40x1/7. Niestety półmaski MP21/1 odpadają z racji jednego tylko rozmiaru części twarzowej, a z racji tego że mamy duże mordki nie dolegają dostatecznie.

Nie szukam masek na czarną godzinę by leżały gdzieś tam sobie i czekały na użycie. Szukam masek do częstego użytkowania. Mamy nie wielkie gospodarstwo a w zasadzie teraz to już bardziej taką nie za dużą fermę drobiu. Nie robimy tego zarobkowo, a właśnie jako magazynowanie żywności na okres zimowy, czy też „czarnogodzinny”. Wentylacja jest „taka se” – aby nie napisać znikoma, to tez nagromadzenie wszystkich oparów z pomieszczeń dla piskląt, tu dzież brojlerów jest taka, że można się czasem udusić. Szukam zatem masek przeważnie do takich użytkowań, które będą w stanie unieść filtropochłaniacze typu ABEK, lub ABEK2 czyli cięższe niż 300g. Na pewno każda uwaga będzie dla mnie pomocna. Wszelakie fotki masek, które posiadam postaram się wrzucić jak wrócę, ewentualnie poproszę Wojowniczkę by uzupełniła temat dodatkowo o zdjęcia.
Obrazek
Awatar użytkownika
BowHunter
Posty: 1150
Rejestracja: pn 17 wrz 2018, 10:52
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń (Polska) / Melhus (Norwegia)
Kontakt:

czw 22 sie 2019, 11:36

Niestety nie sprawdzi się.

Przeglądałem oferty wszelakich producentów i np. firma JSP posiada w swej ofercie maskoczapkę JSP POWERCAP ACTIVE IP - niestety nie zostały przewidziane do niej filtry ABEK. Secura ma natomiast kaptur ewakuacyjny Secura 2000 K/E-3 wyposażony w filtry ABEK1. Tek kaptur jednak to nic innego jak maska Secura 2000 do której po prostu dołożono kaptur z wizjerem. Mając takową wersje podstawową w domu mogę wam powiedzieć, że gniazda bagnetowe są wykonane z takiego tworzywa, że po prostu kruszeją i podczas kolejnej z rzędu wymiany filtrów cos pęka, najczęściej jeden z ząbków mocowania. Dlatego z Secury przeszedłem na 3M. Nie mniej wolałbym coś z filtrami mocowanymi na standardowy gwint Rd 40x1/7.
Obrazek
Awatar użytkownika
Wojowniczka
Posty: 27
Rejestracja: śr 21 lis 2018, 19:08
Lokalizacja: Serce Polski ;)
Kontakt:

czw 22 sie 2019, 19:51

BowHunter pisze:
czw 22 sie 2019, 08:34
... Danka S nie jest przystosowana dla osób noszących okulary korekcyjne wzroku, osobiście nie spotkałem jeszcze pełnotwarzowej maski (poza starym słoniem, który wyposażony był w kaptur) przeznaczonej dla osób niedowidzących, używających okularów. Tym osobom pozostają jedynie półmaski. (...) Wszelakie fotki masek, które posiadam postaram się wrzucić jak wrócę, ewentualnie poproszę Wojowniczkę by uzupełniła temat dodatkowo o zdjęcia.
Przepraszam Mój Drogi, czy pijesz do mnie? :( :( :?: ;) Mamy w domu tylko 3M i Securę. "Danusia" jest w przetrwalniku nad Wisłą.

20190822_192438.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

pt 23 sie 2019, 06:49

Klasyfikacja filtrów i pochłaniaczy https://www.icd.pl/poradnik/post/klasyf ... chlaniaczy
Obrazek
Awatar użytkownika
Wojowniczka
Posty: 27
Rejestracja: śr 21 lis 2018, 19:08
Lokalizacja: Serce Polski ;)
Kontakt:

śr 28 sie 2019, 08:00

A próbował z Was ktoś może samemu stworzyć taką redukcję z połączenia bagnetowego na to gwintowane? W sensie można by poszukać w sieci gniazd na gwint, lub kopić jakieś dwie maski w charakterze dawców, wykorzystać zużyte filtry z połączeniem bagnetowym i zrobić takie przejściówki we własnym zakresie. Uzyskamy wtedy złoty środek i po kłopocie.
Romeo

śr 28 sie 2019, 10:44

nie wiem czy to takie bezpieczne robic samemu przeróbki ,tu chodzi o twoje płuca i zdrowie ,jak coś pójdzie nie tak to może być kaplica ...
Awatar użytkownika
BowHunter
Posty: 1150
Rejestracja: pn 17 wrz 2018, 10:52
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń (Polska) / Melhus (Norwegia)
Kontakt:

śr 28 sie 2019, 13:59

Poza tym dobre filtry do których ja szukam masek są w metalowej obudowie, czyli ciężkie. Nie wiem czy połączenie bagnetowe masek 3M będzie wstanie wytrzymać obciążenie pod takim filtrem. Głową macha się we wszystkie strony, powstają przeciążenia miejsc zespolonych i może dojść do pęknięcia lub rozszczelnienia jak słusznie zauważył Romeo.
Obrazek
Awatar użytkownika
Wojowniczka
Posty: 27
Rejestracja: śr 21 lis 2018, 19:08
Lokalizacja: Serce Polski ;)
Kontakt:

czw 29 sie 2019, 08:30

Znalazłam coś takiego - http://www.teza.com.pl/pl/p/Advantage-4 ... 0x17/19512 - tylko nie wiem czy odpowiednia będzie. I taka dziwna jest z tym filtrem, taka długa strasznie.

maska-msa.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

czw 29 sie 2019, 10:30

Jeśli ma gwint w standardzie NATO czyli właśnie RD40x1/7 to jest strzał w dziesiątkę. Filtr nie ma innej opcji jak odstawać :D Fajna półmaska i cena też nie nadwyrężająca budżetu.
Dorzucam link do artykułu o maskach gdyż w komentarzach są spostrzeżenia dotyczące terminów przydatności filtrów http://przygotowani.com/index.php/2017/ ... ciwgazowe/
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Środki ochrony osobistej”