Sos czosnkowy

Pasteryzacja, tyndalizacja, wekowanie, suszenie i co tam jeszcze
ODPOWIEDZ
Romeo

śr 11 gru 2019, 11:57

Zawsze o tej porze co roku miałem problemy z zatokami i z ogólnym lekkim przeziębieniem , stosowałem na to inhalację i inne domowe lub farmaceutyczne środki na podreperowanie zdrowia ,jednak to nie dawało jakichś piorunujących rezultatów .Od dwóch miesięcy do jedzenia dodaję dużo sosu czosnkowego i muszę przyznać ,że jak do tej pory nie chorowałem ,w sensie żadna poważna infekcja mnie nie dopadła i oby tak dalej ,nie pamiętam kiedy miałem katar a w dodatku przez ten czas domownicy przeszli już kilka katarów i jakichś infekcji gardła więc jestem zadowolony że mikstura działa .
Wcześniej robiłem sam sos czosnkowy z przepisu w termomixie, ale jakiś taki był rzadki i nie mogłem go sobie posmarować na kanapkę ,więc kupiłem zwykły sos czosnkowy z biedrony i najzwyczajniej wtarłem do niego 6 ząbków czosnku ,wymieszałem i w ten kombinowany sposób uzdatniłem już gotowy sos ,a z biedrony bo najbardziej mi jego smak pasuje więc wystarczyło dowalić mu czosnku , raczej tak oryginalnie to nie za wiele go tam jest .
Macie jakieś przepisy na dobry sos czosnkowy taki gęsty to pisać ,chętnie wypróbuję ...
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

śr 11 gru 2019, 12:10

Ja daję pół na pół jogurt gesty naturalny i gęsty majonez. Proporcje ze względu na smak, lubię poczuć majonez. Czosnek rozdrabniam blenderem w oleju i dodaje odsączony. Olej potrzebny aby przemielony czosnek można było dłużej przechowywać w lodówce. Zamiast, można dać oliwę i jak się nasączy aromatem czosnku, można stosować jako oliwę czosnkową.
Obrazek
CYKLOP

śr 11 gru 2019, 12:37

Smakowity i zdrowy . Mniam mniam . :P
Awatar użytkownika
HomoSapiens
Posty: 65
Rejestracja: ndz 04 sie 2019, 12:30
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

śr 11 gru 2019, 20:59

To ja wam powiem co ja zrobiłem. Wyciskam 6 - 7 ząbków czosnku do miseczki, dodaję kilka łyżeczek chrzanu, ze dwie łyżki majonezu, dodaje szczyptę soli i trochę pieprzu ziołowego. Mieszam wszystko energicznie łyżeczką i smaruję sobie kanapkę, na to sałata, pomidor i znowu smaruję mieszanką. Wypala gębę i żołądek.
Awatar użytkownika
Rapttus
Posty: 197
Rejestracja: śr 19 wrz 2018, 15:02
Lokalizacja: Rzeszów Jasło
Kontakt:

czw 12 gru 2019, 02:51

Proponuje:
Śmietana 18%
Czosnek
sól,pieprz
Wymieszać i wcinać.

Śmietana jest tłusta daje dobrą konsystencje. Proste i skuteczne :P
Obrazek
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

śr 04 paź 2023, 12:54

Właśnie blendowałem czosnek w oleju na dzisiejszy i przyszłe sosy. Patent z olejem jest o tyle istotny, że przedłuży nam żywotność zblendowanego czosnku - w razie jakby główki/ząbki miały nam się zacząć psuć lub zasuszać.

20231004_121939-01-wm-42538.59999990463_watermarked.jpeg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
cyklop
Posty: 39
Rejestracja: śr 27 wrz 2023, 20:48
Kontakt:

czw 12 paź 2023, 19:59

Stosuję sos czosnkowy z różnymi domieszkami do potraw np. pizza , zapiekanki lub mięsa pieczonego itp... ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przetwarzanie”