Awaryjny szpadel

Album własnych działających konstrukcji stworzonych samodzielnie, samouczki krok po kroku
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

pn 25 mar 2019, 10:29

Właściwie to mini szpadel (na zdjęciach) a można by pewnie spróbować wykonać większą wersję ale nie widzę osobiście sensu. Pomysł wrzucam jedynie dla zwrócenia uwagi na fakt, że wiele narzędzie możemy wykonać sami, nie trzeba ich kupować. Tym bardziej w trudnej sytuacji można coś wyczarować jeśli ma się zmysł do majsterkowania. Na pierwszej fotce ten "grot" to szpadelek do podkopywania w ogrodzie który wykonał człowiek starej daty dla zaspokojenia swoich skromnych potrzeb. Wystarczy rurka metalowa, piłka do metalu (lub szlifierka z tarczą do cięcia) i jakiś młotek... Rurkę nacinamy po długości oraz wzdłuż tak aby móc poły blachy rozklepać na boki, tworząc właśnie coś na kształt szpadla, mini saperki czy jak tam to nazwać. Krawędzie można zaostrzyć aby lepiej "gryzła". Na drugim zdjęciu moja rurkowa konstrukcja która świetnie się sprawdza przy wykopywaniu dzikich roślin w terenie. Lekka, zgrabna i powabna :D , doskonale sobie radzi z wydobywaniem nawet najgłębiej ukrytych bulw czy korzeni. Jej kształt, dobrany tak na oko, będę modyfikował na bardziej ostry albowiem przy wykopywaniu cykorii podróżnik, która uwielbia rosnąć na kamienistym gruncie (nasypach kolejowych, ugorach, obrzeżach pól i dróg polnych, ruinach), miałem jednak problemy z niewyobrażalną ilością gruzu. Trochę zetnę krawędź kopiącą pod ostrzejszym kątem zamiast płaskiego zakończenia. Tyle. Proste i działa.
Z rurki.jpg
Moja z rurki.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”