DIY Przeróbka plecaka

Album własnych działających konstrukcji stworzonych samodzielnie, samouczki krok po kroku
Romeo

czw 31 paź 2019, 15:27

Przeróbka plecaka armii czeskiej poprzez doszycie do niego wygodnych szelek z plecaka WP .

https://youtu.be/AuvGy3gcBbs -filmik



IMG_20191020_133913872.jpg
IMG_20191020_133921107_HDR.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony pt 01 lis 2019, 21:28 przez Romeo, łącznie zmieniany 2 razy.
CYKLOP

czw 31 paź 2019, 17:24

Troszkę małe te szelki i pasek nie uwiera pod szyją ?
Nie wysypuje ci się z plecaka jak schylisz się do przodu w dół ?
Jak dla minie . Z braku laku to .................... . :)
Romeo

czw 31 paź 2019, 23:48

Szczerze to sam się zdziwiłem ze nawet wygodnie sie nosi ,nic nie uwiera ,tam w środku masz jeszcze dodatkowe zapięcie na filmiku widać jak rozpinam żeby nic ze środka nie wypadło ,jedynie co to się zastanawiam czy pleców całych nie usztywnić ,lub może samej góry tylko żeby sie nie zwijały boki do środka ...
Predator25th
Posty: 162
Rejestracja: pn 24 wrz 2018, 10:33
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

ndz 03 lis 2019, 14:33

fajny plecak widziałem ostatnio na fejsie , któryś z nożorobów go zrobił .
Zaprawdę powiadam wam, oto nadchodzi wiek miecza i topora, wiek wilczej zamieci. Nadchodzi Czas Białego Zimna i Białego światła, Czas Szaleństwa i Czas Pogardy, Tedd Deireadh, Czas Końca.
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

pn 04 lis 2019, 07:33

"Fajny tornister kochanie" jak by to powiedział "Borewicz" w starym klasyku :D Bardzo fajna modyfikacja bo to taki gumowany to jest poezja. Ani deszcze niespokojne ani kolce, ciernie znojne nie naruszą za bardzo. A i uświnić nie żal czy nawet pozostawić gdyby była taka konieczność. Coś w ten deseń mam torbę na ramię ale chyba holenderską lub belgijską. Spełnia rolę zasobnika na sprzęt awaryjny w samochodzie. Co prawda pasek na ramię też parciany z "poduszką" ale złapać i czmychnąć można. Całość guma czy jakaś elastyczna mieszanka tworzyw.
Obrazek
Romeo

pn 04 lis 2019, 10:56

Predator25th pisze:
ndz 03 lis 2019, 14:33
fajny plecak widziałem ostatnio na fejsie , któryś z nożorobów go zrobił .
Predator napisz coś więcej , jakieś zdjęcie ?,może człowiek coś podpatrzy ;)
Predator25th
Posty: 162
Rejestracja: pn 24 wrz 2018, 10:33
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

śr 06 lis 2019, 12:49

plecak wygląda jak Alice U.S. tylko jest stylizowany na oldschool .Popularne plecaki "z dawnych" czasów wykonane były z gęsto tkanej bawełny, miały zapięcia ze skórzanych pasków z metalowymi klamrami. Tak jest i w tym przypadku. Punkty mocujące troki wykonane są również ze skóry. .Na wąskich sakwach również znajduje się punkt mocujący do troków.
Bardzo przyjemny i klimatyczny plecak, który niebawem opiszemy ze szczegółami wraz z wrażeniami z użytkowania.
To vintage style, nie nowoczesny plecak wyprawowy. Wydaje nam się, że na krótkie eskapady w starym stylu nada się idealnie
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Zaprawdę powiadam wam, oto nadchodzi wiek miecza i topora, wiek wilczej zamieci. Nadchodzi Czas Białego Zimna i Białego światła, Czas Szaleństwa i Czas Pogardy, Tedd Deireadh, Czas Końca.
Romeo

czw 07 lis 2019, 10:39

Super ,bardzo fajny ,ciekawe jak z przepuszczalnością wody ,pisał coś? mialem za dzieciaka podobny plecak ,do wędkowania przeznaczony ,ale jak namókł od deszczu to kurde ciężki się robił ...
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

czw 07 lis 2019, 10:53

Woskować na ciepło. Ręcznie. Masa roboty i materiał ciemnieje ale działa. Zrobiłem tak jeden stary plecak. Z tym że muszę więcej skórzanych pasków wymienić a nie mam chęci zupełnie i czasu na to :D
Obrazek
BoldFold
Posty: 1414
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

pt 08 lis 2019, 12:39

Albo innym rozwiązaniem może być peleryna noszona na plecaku, co się swietnie sprawdza w moim przypadku, bo pleceak impregnowany ciężki, a pokrowiec i peleryna to też o jeden element za dużo, w tym przypadku wyrzucam pokrowiec plecaka.
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”