Awaryjne schronienie na chłody

Album własnych działających konstrukcji stworzonych samodzielnie, samouczki krok po kroku
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

śr 29 sty 2020, 14:30

https://youtu.be/qcxu9DPRpIw

Opis w filmie. W skład wchodzą: tarp, koc(e) NRC, większy kawał folii i sznurki. Koncepcja polega na wytworzeniu ciepła z ogniska i utrzymania owego wewnątrz konstrukcji. Zobaczcie. Nie mam kiedy tego zrobić a już jakiś czas znam ten patent z kanału na którym został opublikowany. Wydaje się być w miarę lekkie, niedrogie i od biedy można je złożyć z tego co znajdziemy po drodze. Przy odrobinie szczęścia oczywiście. Plandeki budowlane, ogrodowe na stosie drewna, kurtyny od prysznica itd...
Obrazek
Awatar użytkownika
Wojowniczka
Posty: 27
Rejestracja: śr 21 lis 2018, 19:08
Lokalizacja: Serce Polski ;)
Kontakt:

pn 03 lut 2020, 06:07

Survival Lilly robiła kiedyś coś takiego. Z tym, że w jej wypadku był to typowy szałas, a w wejściu założyła tylko folię malarską czy coś takiego. Ognisko było zwykłe. Co do tych ekranów to nie życzę im zbyt długiego życia pierwszy lepszy silniejszy podmuch i można będzie biegać za nimi. BowHunter robi ekrany z drewna i gdyby na drewnianej ścianie właśnie ułożył te sreberka, to świstak by zadowolony był. Oczywiście rozumiem przesłanie filmu i tak, przeczytałam to co kolega forumowy wyżej napisał. Po prostu dzielę się spostrzeżeniami, bo wiedzą to ciężko. Sami rozumiecie, to ja mam być ratowana przez supermana, a nie ratować bohatera mam ja. ;)
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

pn 03 lut 2020, 06:38

Widzę że kożelanka w formie i tryska humorem :D Ekran z folii to faktycznie kiepska sprawa i drewniany jest o niebo lepszy no ale każdy może z doświadczenia wybrać własny patent. Głównie chodziło mi o pomysł "namiotu" z folii.

P.S. U SL nie widziałem, ale akurat na jej kanale śledziłem głównie jej bushcraft camp - torcik!
Obrazek
CYKLOP

wt 04 lut 2020, 12:45

Każde rozwiązanie jest dobre jak sprawdza się w warunkach atmosferycznych które nas otaczają .
Zamiast noszenia wielu szpei lub liczeniu że się coś po drodze znajdzie lepiej mieć przy sobie alternatywę .
Małe , poręczne łatwe w transporcie nawet w kieszeni .https://allegro.pl/oferta/namiot-spiwor ... af3fd3fd57
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

wt 04 lut 2020, 20:41

Prawda, sam posiadam. Co jednak jeśli stracisz? Chodzi o to aby wiedzieć jak zrobić samemu, znać zasadę. A zobaczyć jak ktoś pokazuje to zwykle szybka droga do zapamiętania i być może w sytuacji awaryjnej się przyda.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”