Ukryte anteny

O łączności na falach eteru
ODPOWIEDZ
Romeo

czw 09 maja 2019, 22:42

Poszukując wiedzy w internecie natknąłem się na coś takiego ,kiedyś na innym forum założyłem taki temat ,jak i czy można zamaskować i schować antenę ,pamiętam że głównie tam pisałem z Tomkiem ,dziś znalazłem to ,znawcy tematu mogli by rozwinąć temat :
http://www.swiatradio.com.pl/virtual/do ... anteny.pdf
Awatar użytkownika
Rapttus
Posty: 197
Rejestracja: śr 19 wrz 2018, 15:02
Lokalizacja: Rzeszów Jasło
Kontakt:

ndz 12 maja 2019, 00:14

A proppo ukrytych anten:
Czy ktoś ma gdzieś rozpiskę do czego służą i jak wyglądają anteny przy drogach np szybkiego ruchu lub autostradach?
Chodzi mi o to że jest czujników kamer i anten nasiane i nie wiadomo do czego one są i jak działają a może można je jakoś wykorzystać teraz lub "kiedyś" ?
Obrazek
Romeo

ndz 12 maja 2019, 11:04

Może to tak jak u nas system viatol ,opłata drogowa dla ciężarówek ,moga to być też skanery jak w Niemczech które skanują auta i szukają tych którzy kiedyś wpadli na fotoradar a nie zapłacili mandatu i zostanie zeskanowany i zaraz ma na karku policje ,klega tak miał ...
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

pn 03 cze 2019, 14:18

O tych panelach przy drogach kiedyś coś Goofy opowiadał ale nie pamiętam teraz. Czy miał info co do mocy paneli również nie kojarzę, musiałby się wypowiedzieć bo kiedyś snuliśmy na ten temat domysły. W razie W można by było je zdemontować i spróbować z tym że jeśli się nie znamy teraz, to potem tym bardziej nic nie wykombinujemy. Trzeba by się uczyć obecnie i grzebać za informacjami.
Obrazek
softnet
Posty: 44
Rejestracja: pt 11 sty 2019, 20:36
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

ndz 23 cze 2019, 14:25

Romeo pisze:
czw 09 maja 2019, 22:42
Poszukując wiedzy w internecie natknąłem się na coś takiego ,kiedyś na innym forum założyłem taki temat ,jak i czy można zamaskować i schować antenę ,pamiętam że głównie tam pisałem z Tomkiem ,dziś znalazłem to ,znawcy tematu mogli by rozwinąć temat :
http://www.swiatradio.com.pl/virtual/do ... anteny.pdf
Ja tylko dopowiem, że sam używam takiej anteny. Nie to, że zrobiłem ją specjalnie. Tak jakoś wyszło. Jest to kawałek drutu PKL koloru zielonego (lepsza nazwa - wojskowego). Jest nie do zauważenia spoza lokalizacji, gdzie ją zainstalowałem. Trzeba by się przyjrzeć na miejscu by ją zauważyć.

Inna rzecz to sąsiadując z lasem mam możliwość po uzgodnieniu z właścicielem lasu zainstalowania anteny w lesie wśród drzew. Takiej potrzeby póki co nie ma i nie wiem czy kiedykolwiek będzie?
Mędrzec widzi w lustrze głupca, głupiec przeciwnie
Hugo Dionizy Steinhaus
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

czw 02 gru 2021, 12:46

Zerknijcie na to https://vk2zoi.com/flower-pots/ Projekty kilku anten, maskowane w doniczkach z kwiatami. Na balkon, trochę sztucznych kwiatów i liści i proszę, można sobie zamaskować antenę która stoi na widoku. A wiadomo, że najciemniej pod latarnią ;)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Komunikacja”