Przystosowanie się a zmiana klimatu

Zestawy ucieczkowe, koncepcje tras, możliwe scenariusze
CYKLOP

śr 22 sty 2020, 09:14

Sławek takie rozwiązanie przedstawiam jako dodatkowe zapasy wody w gospodarstwie. Zmniejszy też zużycie wód pobieranych z wodociągu czy studni. Smak naturalny pomidorów czy innych plonów rolnych doskonale znam . Co roku uprawiamy rośliny z wykorzystaniem tylko naturalnych składników np; obornik , kompost, ...
Nie stosujemy żadnych nawozów , oprysków czy innych substancji chemicznych . Takie zdrowe agro dla własnych potrzeb i przetworów owoców i warzyw. Ja wiem że powiecie przecież to średniowiecze . Ale rosną i może nie są czasami ładne . Z takiej gospodarki można zapewnić całej rodzinie zapas w wiele produktów świeżych lub przetworzonych na cały rok. Robota cały sezon do oporu . Lecz inaczej się nie da. A tu taka ciekawostka że się da. https://www.youtube.com/watch?v=uJ9oSkhoj2M
SŁAWEK
Posty: 345
Rejestracja: czw 06 gru 2018, 20:53
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

śr 22 sty 2020, 23:04

No pewnie, jakaś sensowna alternatywa dla wodociągu. Im więcej możliwości pozyskania wody tym lepiej. Dywersyfikacja to się chyba nazywa.
Na filmiku o pomidorach był ciekawy temat - nanowoda, czyli woda strukturalna.
Żywy organizm człowieka, zwierzęcia, rośliny musi zużyć sporo energii żeby z pobranej zwykłej dostępnej wody przyswoić jej do 20 %. Reszta nie wykorzystana do nawodnienia jest wydalana. Dotyczy to wszystkich organizmów żywych. Wody jest ile jest. Może będzie jej więcej może nie. Proszę sobie wyobrazić, że zamiast wypić 1 litr wody wypijamy 0,2 litra strukturalnej i efekt będzie ten sam. Oszczędność w zużyciu na poziomie 80 % i tej wodzie też można poprawić strukturę żeby była przyswajalna dla organizmów żywych, oczywiście nic za darmo. Gdyby włączyć w ten proces energię odnawialną (w strukturyzację), wody mielibyśmy nawet za dużo. To tylko na pierwszy rzut okiem wygląda na utopię. A czym jest pomysł przyciągania holownikami za petrodolary gór lodowych do Zatoki Perskiej ? Odsalanie na dużą skalę wody morskiej ? Strukturyzacja jest tańsza, wygodniejsza i bardziej przyjazna środowisku.
Człowiek na końcu kręgosłupa posiada kość ogonową ale ogona nie ma. Jak już zszedł na ziemię i stanął w pionie, ogon przestał być potrzebny do chwytania się gałęzi, to w następnych pokoleniach przestał rosnąć. Czyli organ nie używany zamiera. Pijąc wodę strukturalną z naszymi siusiakami może się stać podobnie. Będą potrzebne tylko do prokreacji. Czy to wystarczy żeby nie odpaść ? Byłoby trochę głupio tak bez.
Tylko w tym miejscu widzę ryzyko zastosowania do picia wody tylko strukturalnej.
Bart_
Posty: 79
Rejestracja: czw 22 sie 2019, 19:48

czw 23 sty 2020, 05:33

SŁAWEK pisze:
śr 22 sty 2020, 23:04
Proszę sobie wyobrazić, że zamiast wypić 1 litr wody wypijamy 0,2 litra strukturalnej i efekt będzie ten sam.
Jednym z efektów wypijania i wydalania wody jest odprowadzanie ciepła.
Jeżeli tylko przez nerki to podgrzewana jest do około 37'C a jeżeli przez odparowanie to ciepła tego woda odparowana pochłania naprawdę mnóstwo. Bez "marnowania" tej wody doszłoby przy tym poziomie i tempie przemian materii do udaru cieplnego.
Post ten jest moja subiektywną opinią. Wiem, że mam rację i zgadzam się z tym w całej rozciągłości :lol:
Romeo

wt 03 mar 2020, 18:53

Wracając do meritum , jak wam minęła ta 'zima'? ,u mnie poszło mniej opału dzieki temu zamówię na przyszły okres grzewczy tone mniej ,czyli 1000zł w kieszeni pójdzie na coś innego , ogólna zgnilizna za oknem typowo butelkowa pogoda nic więcej , ale jak to zwykle bywa zawsze idzie to ku lepszemu i do ciepła ,więc z nową siłą i chęciami zbieram się już na porządki w ogrodzie ,plany sa ciekawe , więcej spędzać czasu na dworze , ciekawy jestem czy to co czytałem o wylęgu komarów sie sprawdzi , jaka będzie kolejna zima ? czy taka sama jak ta ,czy przysypie śniegiem , stawiam na przystosowanie się ,klimat się zmienia ? czy wraca do swojego pierwotnego stanu?
Romeo

czw 30 kwie 2020, 23:29

Bardzo fajny wywiad ,polecam obejrzeć poświęcić tą godzinkę ,bardzo dużo informacji na temat stanu wód w Polsce i czy polska będzie pustynią ,do przemyślenia ;
https://www.youtube.com/watch?v=CQwgT6W-wVs


jak komuś sie nie chce godzinę oglądać ;
https://www.youtube.com/watch?v=hg9jR-xNNDI
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądź przygotowany!”