Dodatki: stuptuty armii szwajcarskiej

Buty plus dodatki
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

czw 23 maja 2019, 02:18

Wczorajszego ulewnego dnia sprawdzałem w mokrym terenie nowo nabyte stuptuty armii szwajcarskiej (stan magazynowy). Według opisu doskonale znoszą kontakt z ostrymi przedmiotami, rakami. Tutaj nic nie powiem w temacie gdyż nie próbowałem. Poddałem je jedynie próbie wody. Wykonane z włókniny impregnowanej, z wzmocnieniami i paskami syntetycznymi stuptuty wykonały test w stu procentach. Pogoda była mocno barowa czyli lało jak z cebra a ja opuściwszy las w którym przedzierałem się przez kolczaste gałęzie (nie znalazłem żadnych zaciągnięć na materiale), poszedłem na pobliskie łąki aby w wysokiej i mokrej trawie sprawdzić jak się sprawy mają.
Stuptuty.jpg
Trochę przedobrzyłem bo trawa po kolana lub wyżej tak więc zmoczyłem spodnie powyżej stuptutów. I to konkretnie. Ilość wody w materiale spodni była tak olbrzymia że najzwyczajniej w świecie wilgoć zaczęła nasączać spodnie pod stuptutami. Dosłownie czułem jak spodnie nasiąkają. Zdjęcie po odpięciu nie wygląda zbyt przekonywająco przez to ale jak mówię, to efekt zmoczenia spodni powyżej obrzeży stuptutów.
Sucho.jpg
Same stuptuty są zapinane na zamek i ściągane sznurkiem. Od spodu trzyma je syntetyczny trok z klamrą, natomiast na powierzchni buta wygięty zaczep. Na zdjęciach z aukcji alledrogo widać wyraźnie błyszczący nit który od spodu jest właśnie zaczepem jak haftka z tym że mocniejszym. Zaczepia się go o pierwsze wiązanie sznurówek (w moim przypadku), co stabilizuje doskonale całość konstrukcji. Jestem zadowolony z tego zakupu dlatego podaję link do sprzedającego. Niestety stuptuty są w jednym rozmiarze i tylko więksi z nas je założą. Wysokość całości to 44cm a maksymalny obwód łydki to 45cm. kto ma szczupłe nogi ten utonie w nich :)
Wyglądem szyku nie zadają ale sprawiają wrażenie naprawdę solidnego wyrobu więc ci którzy przedkładają użyteczność nad wyglądem, będą wniebowzięci.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Obuwie”