Butelki, bidony

Kuchenki, naczynia, menażki
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2591
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

pt 19 mar 2021, 07:54

Na rynku jest tego mnóstwo. Firmowych, no name, marketowych, sportowych, survivalowych, słowem każdych. A co warto wypróbować? To zależy co kto sobie umyślił i z jakim przeznaczeniem zakupuje dany produkt. Akurat różnych pojemników na płyny mam kilka sztuk, więc co nieco mogę skrobnąć. Może komuś się przyda.

Butelka Stow Bottle 500 ml Hydrapak

Klawa butelka 0,5l, o elastycznych ściankach, dzięki czemu można ją złożyć i schować do kieszeni, nerki, zasobnika - gdziekolwiek i nie zajmuje wiele miejsca. Po napełnieniu wodą zmieści się nam w kieszeni polaru na przykład. Łatwo ją napełnić i dobrze się z niej pije - zakrętka z ustnikiem jest skonstruowana w ten sposób, iż po przechyleniu płyn się nie wylewa. Musimy go zassać aby się napić. Nie ma więc obaw że chwycimy zbyt mocno i oblejemy siebie. Pod koniec trochę gorzej się "zasysa" jednak wtedy można zwyczajnie odkręcić nakrętkę i napić się wprost z wlewu. Dla mnie bomba. Koszt około 44 złotych. Jeszcze sprawdzę czy gwint aby nie pasuje do mini filtra do wody typu Sawyer - dopiszę.


IMG_20210317_180028.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Awatar użytkownika
Dziewczyna
Posty: 33
Rejestracja: pt 06 lis 2020, 07:57
Lokalizacja: Cudowny świat bezkresnej fantazji

pn 22 mar 2021, 07:17

Jak z komfortem użytkowania, kiedy jest w 2/3 pusta? Jak się ją trzyma?
I czar prysł.
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2591
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

pn 22 mar 2021, 10:22

Jak wymięty flak :lol: wyobraź to sobie, miękkie coś w dłoni ;) pić jednak można swobodnie.

Edit: pasuje do filtra osobistego, zbliżonego do Sawyer mini (opisanego w tym temacie)

Kompatybilność.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Awatar użytkownika
Dziewczyna
Posty: 33
Rejestracja: pt 06 lis 2020, 07:57
Lokalizacja: Cudowny świat bezkresnej fantazji

wt 23 mar 2021, 07:58

1411 pisze:
pn 22 mar 2021, 10:22
Jak wymięty flak :lol: wyobraź to sobie, miękkie coś w dłoni ;) pić jednak można swobodnie.
Bo jesteś facetem. Na mój widok zawsze powinien być twardy... :D :kiss:
I czar prysł.
Awatar użytkownika
BowHunter
Posty: 1167
Rejestracja: pn 17 wrz 2018, 10:52
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń (Polska) / Melhus (Norwegia)
Kontakt:

ndz 28 mar 2021, 23:36

To ja może dodam moje przemyślenie na temat wyżej wymienionej butelki od HydraPaka.

Oprócz tego co opisał 1411 , warto dodać że butelka ma przy szyjce małą plastikową pętlę, która idealnie nadaje się do przypięcia jej do uprzęży/ karabinka/ paska. Uchwyt jest dobrze przymocowany i nie wydaje się grozić oderwaniem, jak to się czasem zdarza w przypadku podobnych konstrukcji w innych bidonach. Jest również mocny - co prawda nie testowałem go jeszcze tak by sprawdzić, jaką siłę może wytrzymać, jednakże mam to na liście rzeczy do zrobienia. Dysza antyrozlewowa (korek niekapek) działa, ale musi być solidnie zamknięta. Jeśli jest częściowo lub całkowicie otwarta, ciśnienie wewnątrz butelki będzie wypychać wodę. Jest jeden problem, na który natknąłem się kilka razy podczas otwierania ustnika do picia. Aby płyn mógł się wydostać, należy przekręcić zaworek w tym samym kierunku, co całą górę. Kilkukrotnie kiedy próbowałem to zrobić, odkręciłem cały korek. (Może po prostu potrzebuję jeszcze trochę wprawy). STOW jest świetny również dla właścicieli czworonogów. Wystarczy ścisnąć butelkę, aby dostarczyć wodę psom na spacerze. Podczas długich tras (szczególnie w okresie letnim), możemy zamrozić wodę i używać całości jako wkładu chłodzącego inne płyny i żywność w plecaku. Sprawdzone, przetestowane. Butelka nieznacznie spuchła, poza tym żadnych innych oznak zmian.

Stow3.jpg

Główna część butelki wykonana jest z TPU (Thermoplastic Polyurethane), rozciągliwego i elastycznego tworzywa przypominającego gumę. Kilkukrotnie upadła mi w pracy na głazy granitowe, czy łupki i przetrwała bez zauważalnych zarysowań, pomimo swojej giętkiej, elastycznej (i wolnej od BPA i PVC) budowy. Nieco droższa wersja ma w standardzie zabezpieczenie korka na wypadek uszkodzenia czy zabrudzenia.


Zalety

Zwijana konstrukcja
Korpus wykonany z TPU pozbawiony BPA i PVC
Zgrzewane szwy
Korek z zakrętką wykonane z trwałego tworzywa HDPE
Szeroki zakres temperatury płynu (aż do 60°C)
Pętla do kompresji, troczenia oraz wygodnego trzymania
Mililitrowa skala przydająca się podczas niedoboru płynu
Waga - 43 gramy


Wady

Czasem zacinający się korek
Cena...

Butelki.jpg

Natomiast co do innych butelek to ja osobiście nie mam ich zbyt wiele. Oprócz stalówek, w których mogę zagotowac wodę, mam jeszcze dwie wykonane z trytanu od Helikona. Jeśli nie mam w zamiarze zabierać ze sobą filtra, to po prostu kupuję wodę w półlitrowych butelkach i w nich ją przenoszę. Natomiast dzięki Tobie 1411 poznałem flotę jaką oferuje HydraPak. Znajdziemy tam nie tylko zwijane półlitrówki, ale także wersje 1-no litrowe, dwulitrowe bukładki, a nawet zwijane 4-ro litrowe kanistry na wodę, czy chociażby składane butelki. Także dla każdego coś dobrego. I chyba zaopatrzę się jeszcze.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2591
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

pn 29 mar 2021, 13:06

Klawo. Nie przyszło mi do głowy aby mrozić i sprawdzać w ramach kompresu chłodzącego hehe. Dzięki za test.
Obrazek
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2591
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

ndz 18 kwie 2021, 15:53

Bidon Texara tritan 0,7l

Bardzo fajny i poręczny bidon w cenie ok 30zł tak więc niedrogo a wyrób solidny. Wygodnie się z niego pije dzięki ustnikowi i rurce biegnącej do samego dna bidonu. Zasysamy płyn i nie ma opcji się oblać. Wątpliwości moje budzi jedynie zamykanie - czy aby tworzywo się nie wysypie ale dopóki się sprzętem nie rzuca, nie wydaje się to prawdopodobne. Solidny i wygodny w użyciu w trakcie ćwiczeń.
IMG_20210416_055000.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2591
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

pn 28 cze 2021, 08:36

Kolejna butelka to marketowy produkt. 0,5l stalowa butelka o podwójnych ściankach i korkiem zakręcanym z gumą, a więc taki mini termos właściwie. Zabieram ją zawsze na krótkie wypady do lasu, w teren, do Bolda na kawę itp. Butelka wchodzi w skład zestawu rekreacyjnego, jaki mieści się w chlebaku WP, widocznym na zdjęciu (później opis) i jest moją ulubioną butelką :D Starsza niż moje inne manierki itp. więc mam do niej sentyment i świetnie się sprawdza na krótkich wypadach na grzyby, po hubę lub spacery czy ćwiczenia w rozpalaniu ognia. Zwykła marketów a ile radości :)
IMG_20210628_082753.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kuchnia polowa”