Dzieci - rozważania ogólne

Sprawy dotyczące zdrowia i życia naszych małych pociech
Szebora
Posty: 137
Rejestracja: śr 12 lip 2023, 12:31
Kontakt:

pn 05 lut 2024, 19:30

Czytałam kiedyś fajna książkę.. Jak babeczki radziły sobie w trakcie wojny z dzieciakami..

W temacie pieluch.. Na pieluchy rwaly wszystko.. Włącznie z zasłonami..
Jakiś to trop w razie "w"

Inne pomysły z książki :
Głodny dzieciak =ryczacy=głośny..

Nie było mleka.. Mąka z cukrem zapchała żołądek..

Masa pomysłów tam była..

Dziewczyny z powstania
Ramzan Szimanow
Posty: 1873
Rejestracja: czw 27 sty 2022, 10:49
Kontakt:

pn 05 lut 2024, 22:32

Szebora pisze:
pn 05 lut 2024, 19:30

Nie było mleka.. Mąka z cukrem zapchała żołądek..

Masa pomysłów tam była..

Dziewczyny z powstania
Związany gałganek wypełniony cukrem. Zamiennik smoczka.
Jeszcze w latach 60" stosowany sposób by uspokoić niemowlę idąc pracować w polu.
Choć takie zapychanie żołądka dziecka potrafi się potem odbić na jego zdrowiu, nawet po latach.
Gdy jednak priorytetem jest przeżyć teraz a nie co się będzie działo za 20-30 lat...
Szebora
Posty: 137
Rejestracja: śr 12 lip 2023, 12:31
Kontakt:

wt 06 lut 2024, 07:31

Ramzan Szimanow pisze:
pn 05 lut 2024, 22:32
Szebora pisze:
pn 05 lut 2024, 19:30

Nie było mleka.. Mąka z cukrem zapchała żołądek..

Masa pomysłów tam była..

Dziewczyny z powstania
Związany gałganek wypełniony cukrem. Zamiennik smoczka.
Jeszcze w latach 60" stosowany sposób by uspokoić niemowlę idąc pracować w polu.
Choć takie zapychanie żołądka dziecka potrafi się potem odbić na jego zdrowiu, nawet po latach.
Gdy jednak priorytetem jest przeżyć teraz a nie co się będzie działo za 20-30 lat...
Kiedy "czyściciele" nadchodzą.. A Ty musisz się ukryć z płaczącym dzieckiem..
Chyba że wybierzesz opcje "zostawić je", każdy sam podejmuje decyzje.
Wybieram make z cukrem.. Nie wiedząc czy dożyjemy jutra..
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2594
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

wt 06 lut 2024, 08:58

Przenoszę wątki tutaj z tematu Pieluchy tetrowe.

Moja prababcia idąc w pole, dawała mojej babci mak zawinięty w ściereczkę, Taki usypiający smoczek, aby móc pracować i dziecko jedynie doglądać. Babcia dożyła prawie 80 lat i nie była uzależniona od narkotyków ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
PREPPERS_13
Posty: 357
Rejestracja: pt 09 kwie 2021, 09:27
Kontakt:

wt 06 lut 2024, 09:20

Chętnie posłucham rad i cennych uwag,bo syn ma już 4,5 roku,a teraz córka w drodze.. 😁
Ja układam go od małego,nie miał jeszcze 3 lat jak już spaliśmy razem w lesie,codziennie coś tam działamy i śmiga ze mną w teren,od 6 roku będzie wchodziło nauka strzelania.. Wszystko chyba zależy od charakteru u dziecka i twojego podejścia.U mnie te 4 lata przeszły bez żadnych wproblemów.
IMG_4906.jpeg
IMG_5026.jpeg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Maślak13
Posty: 266
Rejestracja: wt 20 lip 2021, 22:07
Lokalizacja: 21-300
Kontakt:

wt 06 lut 2024, 09:40

Za mojego dzieciństwa i większości z was pewnie dzieciaki były zostawione bardziej samopas . Obecnie czy to przez media czy też przez naszą nadopiekuńczość ludzie bardziej pilnują małe dzieciaki ale już nastolatki są nie do upilnowania. Kiedyś też nie było opcji siedzenia w domu w czasie wolnym czy to Mróz czy śnieg , no może w deszcz. Obecnie to nie idź bo śnieg , nie bo Mróz lub za gorąco i się spocisz itd.
Cieszy mnie że moje najmłodsze niespełna pięcioletnie dziecko wie gdzie jest jedzenie i potrafi samo coś sobie zrobić, a już ze starszym to i coś ciepłego ogarną. Nie jest to wcale oczywiste bo nastolatki mają problemy ze zrobieniem sobie kanapki obecnie…
marsu13
Posty: 1
Rejestracja: czw 14 mar 2024, 08:25
Kontakt:

pt 22 mar 2024, 22:08

Z doświadczenia - warto uważać, żeby nie przegrzać tematów preperskich z dziećmi, zwłaszcza małymi, i zadbać o dostosowanie wiedzy do poziomu rozwojowego. Może się młodym znudzić, oraz może doprowadzić do ciekawych rozmów w przedszkolu czy szkole, kiedy do dzieci dojdzie, że nie u każdego w domu wygląda to tak samo jak u was ;-)
Maślak13
Posty: 266
Rejestracja: wt 20 lip 2021, 22:07
Lokalizacja: 21-300
Kontakt:

sob 23 mar 2024, 19:14

Historia jednego z chłopaków ze starego forum. Jego syn coś około zerówki i w klasie wyszła jakaś rozmowa o pomocy i zapasach . Młody podłapał temat i mówi :proszę pani a my mamy zapasy, ale jak pani do nas po nie przyjedzie to tata panią zabije bo mą pistolet. Jeszcze tego samego dnia był telefon od pani dyrektor a następnego rozmowa w szkole 😁. Zabawne. A raczej niby zabawne.
Szebora
Posty: 137
Rejestracja: śr 12 lip 2023, 12:31
Kontakt:

pn 25 mar 2024, 20:10

A może by tak w 2 stronę.. Jako nauczyciel..

Zabrać dzieciaki w plener.. Pokazać co mogą jeść, czego nie.. Jak rozpalić ogień.. Gdzie się schować.. Co żreć kiedy się pomyliłeś i zjadłeś to czego nie powinieneś..

Pracuje z dziećmi z miasta.. Chłoną jak gąbka.. Robią swoje "zielniki", uczą rodziców.. (nie raz słyszę rozmowy w szatni) jak przetrwać.. Gdzie są schrony..
Łapcie takie okazje..

"zrobimy swoje miesko/z niego szyneczkę" jak zrobić ser biały.. Żółty..

Łapcie chwilę. Nauczycieli takich niewiele..
BoldFold
Posty: 1433
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

wt 26 mar 2024, 10:11

kol Szebora to jest temat, który mi chodzi od dłuższego czasu po głowie. Jest nas sporo, każdy z nas (jeśli chce) może w szkole bliskiej jego miejscu zamieszka nia zrobić szkolenie dzieciakom w plenerze. Tylko jak to od strony prawnej wygląda? Jak ze strony szkoły? Jak ze strony rodziców? Czy od razu odpuścić, bo ja choć jestem chętny do działania, to jednak święty spokój jest ważniejszy dla mnie...

Przypadek opisany zaś przez kolegę powyżej pokazuje jak nie rozmawiać i jak popełniać błędy wychowawcze z dziećmi, ale też pamiętajmy, że dziecko które pozornie jest zajęte swoimi sprawami koło nas gdy rozmawiamy chłonie naszą rozmowę jak gąbka. I zawsze zapamieta to czego nie powinno, no nie wiem, może to intonacja naszego głosu ma na to wpływ?
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dzieci”