Lista kosmetyków

Wszystko w temacie utrzymania czystości
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

czw 13 cze 2019, 09:59

Wiadomo że bez pewnych środków kosmetycznych nie będzie ciekawie a zatem co kto wrzuca do zestawów? U mnie to zwykle wygląda tak, że pierwsza apteczka (mała) jest opatrunkowa, natomiast druga jest poszerzona o kosmetyki, octanisepty i różne maści. Do tego dochodzą kosmetyki co następuje:
- Altacet w żelu. Nie tylko na stłuczenia ale łagodzi on swędzenie pogryzień przez owady
- Mydło w kostce. Zwykle szare bo tak wybrałem ze względu na własne preferencje. Dodatkowo mydło szare rozpuszczone w ciepłej wodzie doskonale łagodzi różnego typu urazy, stłuczenia, wybicia (sprawdziłem na sobie). Stosuję po nauce od wieloletniego rehabilitanta z którym pracowałem. Dodatkowo do mydła dodaję siatkowy woreczek który można zawiesić wraz z mydłem aby wyschło na świeżym powietrzu przed schowaniem.
- Mała tubka pasty do zębów plus szczoteczka.
- Żel antybakteryjny do higieny rąk. Przed posiłkiem jeśli nie mamy możliwości myć się, trzeba dłonie zdezynfekować po czymś.
- Wazelina. W pojemniczku z którego wybieramy paluchem. Do smarowania siebie, natłuszczania skórzanych butów, rozpalania ognia (smarowanie gazików), smarowania narzędzi, drewna. Mnóstwo zastosowań, także zamiast osobnej pomadki do warg w okresie zimowym.
- Chusteczki nawilżane. Do higieny generalnie, zamiast mycia i kąpieli jeśli zajdzie taka potrzeba.
- Mokry papier toaletowy. W terenie bardzo dobra rzecz aby wyjść cało z krzaków ;)
- Zwykły papier toaletowy.
- Chusteczki higieniczne.
- Nić dentystyczna. Jest mocna więc może prócz czyszczenia przestrzeni między zębami służyć jako nić do szycia czy zszywania jeśli ktoś oczywiście będzie w stanie to zrobić.
- Mały szybkoschnący ręcznik. Nie lubię tych z mikrofibry ale naprawdę szybko schną.
- Podpaski i tampony dla żeńskiej części rodziny oraz pieluszki dla małych dzieci. Obecnie to przerabiam i widzę że zestaw dla dziecka trzeba stworzyć osobno bo nam się torba powiększa. Tym bardziej że prócz gotowych pampersów wybrałbym kilka pieluch tetrowych, które można wyprać i wygotować aby były gotowe do ponownego użycia.
- Zasypka typu skrobia kukurydziana, ziemniaczana bądź apteczny Alantan. Na obtarcia bądź dla dzieci.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”