IFAK II us Army

Współczesne podejście do tematu zdrowia
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PREPPERS_13
Posty: 357
Rejestracja: pt 09 kwie 2021, 09:27
Kontakt:

sob 13 sty 2024, 08:20

https://youtu.be/AAVIuOFuoWo?si=32S8f7Bb6RnFhC1F
Krótkie przedstawienie apteczki wraz z dodatkami które dostaje każdy hamerykanski wojak.
Zestaw składa się z kilku przedmiotów:
-Zrywanej apteczki IFAK
-2 ładownic na opaski uciskowe cat
-noża ratunkowego
Jak to u Amerykanów wszystko przemyślane i super wykonane,wszystko w standardzie molle więc można sobie przyczepić to wszędzie gdzie się chce,sama apteczka jest bardzo płaska i lekka przez co dużo cywilów umieszcza je w swoim wyposażeniu na strzelnicę czy do dynamicznego taktycznego strzelania.Pokrowce na cat chronią całą opaskę i są łatwo zrywalne,też fajny patent.
Nóż ratunkowy posiada uchwyt do molle i dodatkowo możliwość montażu bezpośrednio na taśmę co się przydaje np do kamizelek.
Wyposażenie apteczki:
-opatrunek wentylowany x2
-rurka nowo gardłowa
-opatrunek typu izraelskiego 4ka
-gaza prasowana
-rękawiczki
-taśma
-marker
-osłona na oko
-karta TCCC
O dziwo brakuje hemoststow:) ale to ponoć przez to,że notorycznie zostały kradzione i teraz będą wydawane tylko podczas konfliktu i działań zbrojnych.:) (tylko tak słyszałem od mojego źródełka w us army)
IMG_4077.jpeg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
SŁAWEK
Posty: 346
Rejestracja: czw 06 gru 2018, 20:53
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

sob 13 sty 2024, 21:50

PREPPERS-13, nie bierz tego do siebie. Ja tak bardziej ogólnie.
Co to jest IFAK II us Army. Już tak weszła u nas pierdol..a ameryka...acja wszystkiego że słuchać (czytać) nie sposób. Co to kur..a jest ifak ? Rozumiem fak, czyli pier..l się. II us Army - coś tam armia amerykańska II. Czyli wg mojego skromnego angielskiego "pierdol się druga armio amerykańska".
Nie potrafisz mówić po polskiemu że musisz podpierać się angielskim ? Co chcesz tym osiągnąć ? Być bardziej europejczykiem ? Takiego efektu oczekiwałeś w temacie IFAK II us Army ?
Awatar użytkownika
PREPPERS_13
Posty: 357
Rejestracja: pt 09 kwie 2021, 09:27
Kontakt:

sob 13 sty 2024, 22:55

😆😆😆
Ja będę pisał jak mi się podoba i jak jest poprawnie,a tobie polecam edukację i poszerzenie horyzontów bo widzę,że wąsko idziesz przez życie.
SŁAWEK
Posty: 346
Rejestracja: czw 06 gru 2018, 20:53
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

sob 13 sty 2024, 23:06

Ifakuj się.
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2593
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

sob 13 sty 2024, 23:26

IFAK to po polsku IPMED czyli Indywidualny Pakiet Medyczny. Po angielsku Individual First Aid Kit. Takie nazwy obowiązujące natomiast wersja polska czyli IPMED mało używana...
Obrazek
Ramzan Szimanow
Posty: 1868
Rejestracja: czw 27 sty 2022, 10:49
Kontakt:

ndz 14 sty 2024, 15:14

PREPPERS_13 pisze:
sob 13 sty 2024, 22:55
😆😆😆
Ja będę pisał jak mi się podoba i jak jest poprawnie,
Ale wiesz. Dodać głupie "apteczka" przed skrótami i raz, dopiero zdobywający rozeznanie w temacie wiedzą o co chodzi.
Dwa, szansa na wyrzucenie twojej recenzji w przeglądarce gdy ktoś szuka czegoś o apteczkach czy opatrunkach osobistych.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Medycyna”