Zioło, grzybek, trawka, nasionko, listek, korzonek...

Wiedza pokoleń związana z ziołami bądź technikami dawnymi
ODPOWIEDZ
PanterA
Posty: 33
Rejestracja: ndz 29 mar 2020, 19:08
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

ndz 10 maja 2020, 18:00

Cześć, w tym roku obiecałam sobie poszerzyć trochę wiedzę o ziołach, szczególnie tych, które rosną w zasięgu i coś z nich porobić. W ten sposób mam już nastawiony ocet z jasnoty purpurowej, bo rośnie tu tego na potęgę. Nawet nie wiedziałam, że to takie zdrowe zioło.
BoldFold
Posty: 1414
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

pt 15 maja 2020, 08:34

Zaprezentuj proszę coś więcej; jak robisz ocet, ja znam tylko jasnotę białą, wiem że ocet można robić z różnych owoców czy ziół ale robię zwykle z jabłek...

Teraz robię (pierwszy raz) maść i nalewkę (do smarowania) z żywokostu maść już gotowa;
IMG_20200517_063447578.jpg

Nalewka do smarowania będzie gotowa w połowie czerwca, a maść można szybko zrobić, jako że surowiec jest drogi sam wykopałem korzeń żywokostu i po umyciu zblendowałem, potem do słoika ok 100g plus 250g oleju kokosowego i do garnka tak jak się wekuje kompot ale przez 4 dni po godzinie, wystarczy przecedzić olej do słoika i gotowe, jak widać na zdjęciu. Olej kokosowy do 25 stopni jest stały i dobrze się smaruje, nie brudzi i ma korzystny wpływ na skórę. Są przepisy na smalcu gęsim,
chętnie się dowiem jak ktoś robił. Maść działa, bo roboty wiosną dużo i smaruję się regularnie.


A tu syrop sosnowy na kaszel i dodatkowo dla mniej "chorych" w drugiej turze, po zlaniu syropu i zalaniu ponownie pędów 40 procentami wychodzi świetna nalewka sosnowa;
IMG_20200517_063716819.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

śr 20 maja 2020, 05:40

PanterA pisze:
ndz 10 maja 2020, 18:00
W ten sposób mam już nastawiony ocet z jasnoty purpurowej, bo rośnie tu tego na potęgę. Nawet nie wiedziałam, że to takie zdrowe zioło.
Coś więcej o tym pomyśle poproszę, zaciekawiłaś. A propos jasnoty purpurowej, to także mam jej mnóstwo. W tym roku przyszła nie wiadomo skąd i objęła ogród we władanie.
Obrazek
PanterA
Posty: 33
Rejestracja: ndz 29 mar 2020, 19:08
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

śr 20 maja 2020, 15:39

Przepraszam, że tak z opóźnieniem, ale o tej porze roku więcej siedzę w tunelach robiąc jedzenie 😉 niż na necie. Ponoć zioła pojawiają się wtedy, gdy tego potrzebujemy 😉 przepis na ocet wzięłam z neta, zawsze robiłam tylko jabłkowy i gruszkowy. W tym roku ciągnie mnie do nowości, toteż poza tym z jasnoty, nastawiłam wczoraj ocet z... rabarbaru. Rośnie jak głupi na ogródku, a za ciastami nie przepadamy. Mam swoją matkę octowa, więc ją dorzucam.
IMG_20200513_105512.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

śr 20 maja 2020, 19:08

Super! U nas jedynie jabłkowy i z dzikich gruszek a trzeba by spróbować innych mikstur. Kto by siedział na necie jak jest tyle do zrobienia ;)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Medycyna naturalna”