Projekt Zielona Apteczka

Wiedza pokoleń związana z ziołami bądź technikami dawnymi
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

czw 13 gru 2018, 10:05

IMG_20181213_081616.jpg

Umyśliłem sobie w ramach praktycznego zastosowania niestandardowych jak na obecne czasy rozwiązań, założenie Zielonej Apteczki. Pomysł jest następujący, wykorzystanie jak najmniejszej ilości współczesnych rozwiązań, głównie chemii tabletek. Wiadomo, mniej prochów, lepiej dla organizmu zwłaszcza żołądka. Poza tym sprawdzam kolejne naturalne rozwiązania aby poznać możliwe opcje. To co złożyłem do tej pory to jakby wersja bardzo podstawowa, dopasowana pode mnie. Apteczka codzienna na proste przypadłości. Ilość składników wystarczająca aby przetrwać dzień w pracy lub generalnie poza domem. Oczywiście diabeł mnie korcił żeby tam dorzucić jakiś mały nożyk, zapałki ale go zadusiłem i zgasiłem bo nie chcę znów tworzyć uniwersalnego zestawu który zacznie się rozrastać w zastraszającym tempie. Na dziś dzień opakowaniem jest zasobnik po Decon Kit US Army, solidnie wymoczone, wyszorowane ale zapewne niedługo je na coś wymienię bo nie czuję się przekonany tym, że usunąłem absolutnie wszystkie chemiczne pozostałości po środkach ochrony osobistej które tam były. Opakowania to małe woreczki strunowe - rozwiązanie nie zupełnie zadowalające ale zajmują mniej miejsca. Może pudełka po tic-tacach były by lepsze choć więcej miejsca zajmują. Nie wiem, może coś podpowiecie w tym temacie. Lecimy z opisem:

1. Buteleczka z zakraplaczem/atomizerem czy jak to zwą... Roztwór wody z solanką/solą do płukania zapchanego nosa. Nie dość że pogoda do bani to i przeciągi w pracy robią swoje a pył z kominów dokłada problemów tak więc noszę taką mała porcję w sam raz na moje potrzeby.
2. Agrafka. Do wyciągania drzazg lub innych zastosowań.
3. Wykałaczki do zębów i kawałek krystalicznego ałunu do odkażania ran i tamowania małych aczkolwiek upierdliwych skaleczeń.
4. Wysuszony plaster białoporka brzozowego zamiast Spongostanu na mocniejsze i upierdliwe krwotoki. Ostatnio chlasnąłem się przy goleniu w ucho a Spongostan nie kupiony... Od BoldFolda dostałem kilka takich próbek i zdały egzamin! Białoporek ciągnie krew jak w gąbkę i ułatwia tamowanie (mam nadzieję że kolega opisze go w wolnej chwili kompleksowo).
5. Woreczek z solą. akurat himalajska bo była pod ręką. Do robienia roztworów do płukania nosa np.
6. Woreczek z goździkami. Na ból zęba i odświeża oddech co się przydaje jeśli się dużo rozmawia w pracy a więc korzystam i rozsiewam zapach goździków.
7. Woreczek z migdałami w kawałkach. Na nagłe ataki zgagi.
8. Woreczek z kminkiem całym. Na wzdęcia, niestrawności. Wiecie, na Śląsku jest popularna kapusta pod wszelkimi postaciami, a ja kminku nie lubię w potrawach za bardzo (zależy, pancerwafle wciągam pomimo kminku), łykam kilkanaśie nasion, zapijam wodą i po kłopocie.
9. Woreczek z piołunem. Na większe niestrawności. Niewiele piołunu trzeba zaparzyć aby w ogóle móc wypić tak gorzki napar i niewiele aby pomógł na problemy żołądkowe.
10. W opakowaniu Decon Kit jest jeszcze mała buteleczka z nadmanganianem potasu dla odkażania wody, przemywania ran, walki z grzybicą (opiszę osobno).

Co jeszcze by można było dołożyć? Mam pomysły ale nie wiem czy warto rozbudowywać taką codzienną apteczkę. Być może złoże drugą, większą na inne przypadłości. Do tej może małe opakowanie wazeliny lub pomadka do ust, byle naturalna bez dodatków zapachowych, smakowych pierdół. Właściwie można ją dopasowywać pod swoje hmm najczęściej występujące problemy zdrowotne czy schorzenia. Na dzisiaj tyle z opisu. Wrócę z tematem niebawem.

Edit: Złamałem się i dodałem necka oraz zapałki w kartoniku... :oops: A opakowanie jak widać, z apteczki BCB. Miękkie ale mniej miejsca zajmuje.

Zielona apteczka.jpg

Edit 2: Wykorzystując tubki od Silesia Survival modyfikuję apteczkę. Obecnie organizer który został użyty, nijak nie pasuje do "wypełnienia". Dorzucam zdjęcie robocze i za jakiś czas na pewno jakoś inaczej to spakuję. Pomysły są, tylko czasu brak.

Zielona apteczka tymczasowa.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Medycyna naturalna”