Schron - wyposażenie, plany, instrukcje

Sprawy dotyczące bezpieczeństwa i przygotowania naszego miejsca zamieszkania
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Arcyszczur
Posty: 115
Rejestracja: śr 26 wrz 2018, 22:34
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

czw 15 gru 2022, 15:16

Cześć,
nie mamy takiego wątku/tematu/miejsca więc tworzę wątek na opisy, zdjęcia i instrukcje użytkowania sprzętu niezbędnego przy budowie mniej lub bardziej pancernych ukryć i przydomowych schronów oraz budowy samych ukryć. Ponieważ trochę takich mam, wrzucę w tym wątku. Dołóżcie swoje proszę.
Nigdy nie postępuj wbrew prawom przyrody i staraj się je jak najlepiej zrozumieć.

Arcy
Awatar użytkownika
Arcyszczur
Posty: 115
Rejestracja: śr 26 wrz 2018, 22:34
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

czw 15 gru 2022, 15:37

Dostałem ostatnio takie właśnie cacko. Razem z papierami!
Dla zachowania od zniszczenia (instrukcja pożółkła mocno, papier kwaśny, a nakład wg. stopki 5000 egz.) zrobiłem pdf i macie.

To jest zawór wywiewny instalacji wentylacyjnej schronu, zapewniający jednocześnie nadciśnienie w pomieszczeniach schronu oraz zabezpieczenie (zamknięcie) instalacji wywiewnej przez czoło fali uderzeniowej wybuchu. Urządzenie proste w swojej konstrukcji i solidne. Zwykle montuje się w masywnej ścianie pancernej/ochronnej pomiędzy przedsionkiem schronu, a przelotnią lub ścianą schronu, a przedsionkiem jeśli nie jest on pancerny. Przez klapę wychodzi zużyte (ale wolne od skażeń) powietrze ze schronu wypychając skażone powietrze z przedsionka czy przelotni.

EDIT:
Nie załączyły mi się zdjęcia, tylko .pdf, więc poprawiam.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony czw 15 gru 2022, 21:33 przez Arcyszczur, łącznie zmieniany 4 razy.
Nigdy nie postępuj wbrew prawom przyrody i staraj się je jak najlepiej zrozumieć.

Arcy
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1102
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

czw 15 gru 2022, 18:04

Witaj!

Witaj Arcy! Niektórzy na Tobie krzyżyk forumowy postawili ;) A tu takie zaskoczenie.

Ogólnie temat wyposażenia schronu , tego ruchomego i nie, zasługuje na głębszą analizę.

Miałem całą bibliotekę OCK PRL odnośnie eksploatacji schronów…… Ale ponad 15 lat temu się tego pozbyłem. Bardzo dziś tego żałuje , bo to była kopalnia wiedzy! Może uda się tą wiedzę odbudować Tu na forum.

Pozdrawiam
~Bart
„Bycie nieuzbrojonym pociąga za sobą wiele złych rzeczy, w tym powszechną pogardę” - Nicollo Machiavelli

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dom”