Marketowe fajne ciuchy.

Wszystko o tym czym się zabezpieczamy przed czynnikami zewnętrznymi
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1099
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

ndz 18 cze 2023, 11:51

Cześć!

Pańszczyzna w Wrocławiu powoli dobiega końca. Wracam powoli do życia na forum. W tym wątku chciałbym abyśmy sobie opisali, NASZYM zdaniem fajne ciuchy z popularnych sklepów odzieżowych , sportowych (np Decathlon czy DirectSport) po sklepy budowlane (takie jak Jula , Castorama i inne).

Na pierwszy rok idzie koszula myśliwska SOLOGNAC 100 z krótkim rękawem z Decathlonu , użytkuję prawie rok to wypadałoby coś napisać na jej temat.

Ogólnie lubię koszule z symetrycznymi kieszeniami na piersiach , koszula z Deca jest wykonana z fajnego oddychającego oraz bardzo szybko schnącego materiału , przez co w sytuacjach awaryjnych (czy w podróży) pranie ręczne nie stanowi żadnego problemu. Cena około 70 zł jak kupowałem , dziś cena również oscyluje w tej granicy. Kolor khaki, ale o takim jaśniejszym odcieniu. Powoduje że w pełnym słońcu, koszula nie nagrzewa się jakoś nadmiernie. Dodatkowy wywietrznik na plecach oraz podszycie siateczką dystansową, zapewnia naprawdę super komfort użytkowania jak nosimy koszulę na gołę ciało :) Niestety materiał jest relatywnie cienki, przez co wytarcia i mechacenie się materiału koszuli od np. ramion plecaka następuje stosunkowo szybko.

Na piersiach koszula posiada dwie dość duże kieszenie, ładnie podcięte z na jednym rogu. Charakterystyczne przeszycie na środku kieszeni , powoduje że koszula zyskuje taki paramilitarny charakter ( dla niektórych może to być wada). Kieszenie są dość pojemne , oraz zapinane są na nap, który po roku użytkowania całkiem dobrze zniósł próbę czasu, i licznych prań. Działa bez zarzutu.

Czy polecam? Ja sobie chce kupić jeszcze z dwie lub trzy koszule tego rodzaju :)

Fota - z strony Deca

Pozdrawiam
~Bart
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
„Bycie nieuzbrojonym pociąga za sobą wiele złych rzeczy, w tym powszechną pogardę” - Nicollo Machiavelli

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1099
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

ndz 18 cze 2023, 12:12

Cześć

Druga koszula myśliwska z deca Solognac 500 z długim rękawem. Kupiona równocześnie z koszulą z krótkim rękawem.

Koszula bardzo podobna do swojej poprzedniczki z krótkim rękawkiem. Różni się nie tylko długością rękawa , materiał jest o wiele bardziej przewiewny od wersji z krótkim rękawem. Koszula posiada łapki i napy , dzięki którym możemy podwinąć rękawy , a owe łapki i napy utrzymują podwinięty rękaw, super sprawa. Proste i działa. Kieszenie posiadają podcięte dolne krawędzie , przez co są mniej pojemne, niż kieszenie koszuli z krótkim rękawem. Zapinane kieszeni na mały rzep , który moim zdaniem jest kiepskim rozwiązaniem. Wzmocnienia na łokciach , oraz wywietrznik na plecach, w cenie oscylującej w granicach 50 zł , dziwię się że się znajdują. Koszula jest miła i przyjemna w użytkowaniu , cienki materiał powoduje że schnie szybko po praniu lub zmoczeniu. Jasny kolor , zapewnia dość dobre odbijanie promieni słonecznych w pełnym słońcu. Niestety tak jak przy koszuli z krótkim rękawem, wytarcia od plecaka pojawiają się bardzo szybko na koszuli.

Czy warto ? Dodam że chce sobie kupić jeszcze jedną taką koszulę do swojej garderoby :)

Foto- Decathlon

Pozdrawiam
~Bart
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
„Bycie nieuzbrojonym pociąga za sobą wiele złych rzeczy, w tym powszechną pogardę” - Nicollo Machiavelli

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
Predator25th
Posty: 164
Rejestracja: pn 24 wrz 2018, 10:33
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

ndz 18 cze 2023, 13:28

W jak witajcie . mogę polecić buty z dekatlkonu , pierwsza para rozpadłą się po 5 latach , teraz kupiłem następne . https://www.decathlon.pl/p/buty-turysty ... 232-8-5312
Zaprawdę powiadam wam, oto nadchodzi wiek miecza i topora, wiek wilczej zamieci. Nadchodzi Czas Białego Zimna i Białego światła, Czas Szaleństwa i Czas Pogardy, Tedd Deireadh, Czas Końca.
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1099
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

ndz 18 cze 2023, 13:37

Cześć
Predator25th pisze:
ndz 18 cze 2023, 13:28
W jak witajcie . mogę polecić buty z dekatlkonu , pierwsza para rozpadłą się po 5 latach , teraz kupiłem następne . https://www.decathlon.pl/p/buty-turysty ... 232-8-5312
Jeżeli chodzi o buty , obuwie ma swój osobny dział :) Ale też będę chciał wątek obuwia marketowego poruszyć.

Pozdrawiam
~Bart
„Bycie nieuzbrojonym pociąga za sobą wiele złych rzeczy, w tym powszechną pogardę” - Nicollo Machiavelli

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1099
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

ndz 02 lip 2023, 18:35

Cześć

Teraz na opis idą franelki z Juli ;) Lubię koszule które mają parkę kieszeni na piersiach.

Czerwona oraz brązowa ma kieszenie z kontr fałdkami które przechodzą przez środek kieszeni. Są grubsze, przez co o wiele lepiej nadają się na troszkę zimniejsze dni.

Koszula niebieska oraz zieloną kratkę, maja kieszenie proste. Bez żadnych kontr fałdek, oraz są wykonane z o wiele delikatniejszego materiału, przez co o wiele lepiej nadają się na ciepłe dni. Są przewiewne oraz bardziej elastyczne niż czerwona i niebieska.

Wszystkie używam już ponad rok z kawałkiem.

Pozdrawiam
~Bart
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
„Bycie nieuzbrojonym pociąga za sobą wiele złych rzeczy, w tym powszechną pogardę” - Nicollo Machiavelli

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2591
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

ndz 02 lip 2023, 18:41

Co do tych pierwszych koszul, bo nabyłem też, są naprawdę rewelacyjne na skarny dzień, tylko po praniu bez prasowania kiepsko się prezentują. Oczywiście zależy gdzie w nich idziemy. Jak do pracy, trochę lipa bez żelazka. Jedyny mankament jaki znalazłem.
Obrazek
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1099
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

śr 05 lip 2023, 22:48

Cześć

Kolejny ciuch z sklepu na D , spodnie myśliwskie Solognac 500 , spodnie z domieszką elastanu.

Swoje kupiłem w kolorze grafitowym (szarym) w październiku ubiegłego roku z przeceny. Założyłem kilka razy w okresie jesienno-zimowym. Zaskoczyła mnie wygoda ciucha, mimo bardzo prostego kroju. Dwie kieszenie na pachwinach, mieszki kieszeni wykonane z siatkowanego materiału , tak samo jedna kieszonka na kolanie (zapinana na suwak) również przeszyta jest siateczkowego materiału(znajduje się pod lewą kieszenią Cargo). Przez co w ciepłe dni, mimo że spodnie są długie, można zapewnić sobie dostateczny komfort cieplny.Spodnie posiadają dwie kieszenie Cargo, zapinanie na podwójne napy. Są według mnie średniej pojemności, ale są wystarczające do codziennego użytku.

Dodatek elastanu, zapewnia rozciągliwość spodni. Przez co robienie jakiś dziwnych wykroków lub przyjęcie postawy strzeleckiej klęczącej nie powoduje „dekoltu hydraulika” . Spodnie posiadają wzmocnienia na kolanach. Liczba szlufek jest wystarczająca, przez co spodnie dobrze leżą, pas o szerokości 5 cm skórzany przechodzi bez problemu.

Grafitowy kolor, dobrze maskuje przybrudzenie spodni. Przez co nawet brudne, z daleka wyglądają na czyste. Cienki materiał schnie w mgnieniu oka, po praniu wystarczą dwie godziny, żeby spodnie były całkowicie suche.

Zamierzam sobie kupić jeszcze piaskowe do kompletu ;)

~Bart
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
„Bycie nieuzbrojonym pociąga za sobą wiele złych rzeczy, w tym powszechną pogardę” - Nicollo Machiavelli

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Odzież”