Ogrzewanie w trudnych czasach

Pozyskiwanie, otrzymywanie, systemy alternatywne, także energia cieplna
Awatar użytkownika
Buła
Posty: 326
Rejestracja: śr 10 lis 2021, 12:49
Kontakt:

śr 25 paź 2023, 23:18

seal pisze:
śr 25 paź 2023, 18:47
Nie działa.
A policja oraz SM coraz częściej są wyposażone w drony z czujnikami jakości dymu. Niestety miejscowi nie mają lepiej tylko ze wzgędu że mieszkają tu dłużej. To tak nie działa...

Łatwiej się samemu wyprowadzić - tylko dokąd?
Policja z dronami od dymu ? Coś Ci się zakresy pomyliły chyba :) SM już prędzej a dokładnie ludzie ze środowiska. Legionowo posiada takiego ponoć. Jak zobaczę takie g,,, w zasięgu to spadnie i tyle. Fotopułapki tez rozkładali kiedyś, nawet z GSM ostatnio - nic nie pomogło. Nieznani sprawcy zabrali :)
Kontroli nie mogą robić w nocy, niezależnie czym. I palisz spokojnie odpadki. W dzień dajesz normalny opał.
Trzeba się adaptować do sytuacji.
Maślak13
Posty: 266
Rejestracja: wt 20 lip 2021, 22:07
Lokalizacja: 21-300
Kontakt:

czw 26 paź 2023, 09:19

Też tak uważam jak @Buła Druga sprawa to nie będą ryzykować w nocy latania żeby w jaką antenę się nie wpieprzyć i potem bulić za nadgorliwość. Nie można panikować i ulegać bądźmy Polakami nie lemingami kombinujmy.
BoldFold
Posty: 1432
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

czw 26 paź 2023, 12:43

Kilka przemyśleń w w/w temacie mnie naszło; nie wiem czy bac się "urzędasa" po W, czy bardziej zmarzniętych/głodnych/nierozgarniętych ludzi, to tak na początek. Dym będzie informacją dla wszystkich głodnych i zziębniętych, bez rozróżniania na intencje; chcę się ogrzać, lub daj co masz, bo zrobię Ci krzywdę... Nie chcę tu scenariuszy drastycznych prezentować, ale wiecie o co mi chodzi

Koza/kominek jest do ogarnięcia z kominem zewnętrznym, który równocześnie zaopatruje palenisko w tlen, do tego obowiązkowo czujnik czadu (bądź wpięty w system alarmowy, bądź taki na baterie) I tyle w temacie.

Nie wiem czy my nie demonizujemy przypadkiem zimna, toż u nas w zasadzie zimy ni ma. Koza na zewnątrz pozwoli ugotować obiad na byle czym i zagrzać np cegły do spania. Przebywanie na zewnątrz ma też + dodatnie w postaci reagowania na to co dzieje się dookoła nas. W przypadku braku informacji może to być bezcenne; możemy uzyskać informację od innych, bądź też reagować na bodźce foniczne
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
SŁAWEK
Posty: 346
Rejestracja: czw 06 gru 2018, 20:53
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

czw 26 paź 2023, 20:06

Podobno niektóre gminy na południu kraju już takie drony kupiły. Dlatego albo sposób Kol Buły, albo wielośrutowa proc wyczynowa w dzień. To na dziś. Po "W" proponuję zaopatrzeć się w jednokulową proc wyczynową z zasięgiem tak ze 300 metrów.
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2593
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

czw 26 paź 2023, 20:15

Tak czy siak, wygląda na to, że czekają nas takie czasy, że nieposłuszeństwo obywatelskie będzie na porządku dziennym.
Obrazek
Awatar użytkownika
seal
Posty: 153
Rejestracja: ndz 08 paź 2023, 16:06
Lokalizacja: Mazowieckie / Warszawa
Kontakt:

pt 27 paź 2023, 10:58

SŁAWEK pisze:
czw 26 paź 2023, 20:06
Podobno niektóre gminy na południu kraju już takie drony kupiły. Dlatego albo sposób Kol Buły, albo wielośrutowa proc wyczynowa w dzień. To na dziś. Po "W" proponuję zaopatrzeć się w jednokulową proc wyczynową z zasięgiem tak ze 300 metrów.
Wiedz, że "na dziś" zestrzelenie drona może być poważnym przestępstwem:

https://www.tuwodzislaw.pl/wiadomosci,i ... 24906.html

Pamiętajcie, że lecący dron jest "statkiem powietrznym" i za stworzenie zagrożenia w ruchu lotniczym też można beknąć.
Noszę broń - policjant jest za ciężki
BoldFold
Posty: 1432
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

pt 27 paź 2023, 16:28

No tak to jest, z jednej strony chcemy czystego środowiska, z drugiej boczymy się na kontrole... A ROW jest najbardziej zanieczyszczonym regionem w Polsce. To co się tu wyrabia woła o pomstę do nieba, z całego serca jestem za kontrolami i zakazem sprzedaży pozagatunkowego węgla i dodatkowo tzw mułu i flotu. Jedna owca tym paląca zanieczyszcza, zadymia na długie godziny dosłownie pół miasta lub całą wieś. Jest to problem nieznany gdzie indziej, no chyba że w zagłębiach meblowych np Kalwarii Zebrzydowskiej tu znowu jedzie spalanymi płytami meblowymi nocami.

Problemem na Śląsku jest też gęstość zaludnienia gmina w której mieszkam; Powierzchnia: 64,58 km² Liczba ludności: 21 194. Gmina w której robimy zlot Kiernozia; 76,2 km2 liczba ludności 3 125. Więc sami widzicie, jak to wygląda...
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2593
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

pt 27 paź 2023, 19:03

Problem leży w tym że zakazy sprzedaży nie tyczą się grubych rybek, a dokładniej mają na to wywalone. I sprzedają byle co, mówiąc że to legitny towar. Takich nie tyczą się kontrole. Dopóki jesteśmy Meksykiem Europy, nie będzie normalnie.
Obrazek
Ramzan Szimanow
Posty: 1871
Rejestracja: czw 27 sty 2022, 10:49
Kontakt:

pt 27 paź 2023, 20:18

BoldFold pisze:
pt 27 paź 2023, 16:28
no chyba że w zagłębiach meblowych np Kalwarii Zebrzydowskiej tu znowu jedzie spalanymi płytami meblowymi nocami.
Mniejsze miejscowości w zachodniej Polsce. Starsi, biedni ludzie ruszający rano wózkami w poszukiwaniu wyrzuconych mebli którymi w nocy palą. A teraz nie ląduje już na śmietnikach zżarte przez korniki "przedwojnie" tylko różne sklejki i płyty wiórowe późnej PRL albo lat 90". Tak jest chyba wszędzie a recesja nasili problem.
Podobnie jak mafie węglowe teraz odżyją. Znów będzie się zdarzać że w rozbijanej bryle "węgla" będą resztki papy dachowej.
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2593
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

sob 28 paź 2023, 08:34

Podkreślam, im gorsza sytuacja będzie, tym mniej jestem za kontrolą a wręcz staje się zjeżony na wszelkie próby szukania trucicieli. Powinno się ich szukać w euro parlamencie, nie w gospodarstwach domowych. I piszę to jako posiadacz, póki co, ekologicznego źródła ciepła, który nieemituje masy dymu. Wiem, że i do mnie w końcu się dowalą, bo w tę stronę idą.
Winnych emisji CO² należy szukać w Chinach, nie w Europie.
Będzie to wyglądać tak (kontrole) że strażuchy będą nękać starowinkę za "nielegalną" sprzedaż naci pietruszki na chodniku a prawdziwi oszuści i złodzieje będą się rozbijać bentlejami.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Energia i zasilanie”