Agregat prądotwórczy

Pozyskiwanie, otrzymywanie, systemy alternatywne, także energia cieplna
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

czw 25 lip 2019, 21:25

Przeniosłem do energii z odnośnikiem w artykułach.
Obrazek

Tagi:
BoldFold
Posty: 1414
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

pn 12 sie 2019, 19:45

Wracając do dalszej części artykułu o agregatach prądotwórczych, to odkryłem, że tańsze agregaty
zamiast sinusoidy dają prostokąt lub trapez, co niszczy silniki np lodówek czy pomp i silników podajnika, wentylatora w piecach co itd. Natomiast zupełnie nie przeszkadzają w zasilaniu komputerów czy telewizora... Nie będę podawał linków do sprzedawców ale te same (niby) parametry cena 800 vs
1500 zeta ale pierwszy waży 13kg a drugi 22kg... Daje do myślenia :?:

Dalej czekam na agregat zasilany lpg, jak się pojawi zrobię test, bo samego benzynowca nie chcę kupować, no i jeszcze dobór odpowiedniej mocy, to jest wyzwanie, by kupić możliwie najmniejszy który zapewni minimum konieczne do zasilania.

A jeżeli szaleć to tak z 10 kW do chałupy powinno wystarczyć w zupełności :lol:
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
Romeo

wt 13 sie 2019, 14:15

Kupując agregat jakieś 4 lata temu ,już wtedy odkryłem ,że nie ma on czystego sinusa , jednak miałem małą wiedzę na ten temat ,dla tego pytałem ludzi którzy je mają i używają , pytanie było czy diesel czy benzyna , i jaka moc , do kupna przyczyniło się wiele czynników , ostatecznie padło na ten który kupiłem ,jednak wtedy było krucho z kasa a ten był najbardziej optymalny ,gdyż wykluczałem wtedy takie luksusy jak tv ,komputer itp ,on ma naładować baterie i podtrzymać piec CO podczas awarii prądu ,do puki nie wróci prad z sieci i tyle nic więcej , taki a nie inny wybrałem ,kosztował 350zł , był na benzynę , gdyż trzymam go w szopie gdzie w zimę jest tyle samo stopni co na zewnątrz , więc ropa odpada nie odpalił bym go na mrozie, a benzynę odpalę ,odpalałem i wiem że w zimę działa odpala od szarpnięcia , diesla musiał bym trzymać w domu i kombinować z wyrzutem spalin na zewnątrz ,jednak mieszkam w zabudowie szeregowej ,i sąsiedzi mogli by się burzyć na spaliny ,a tak stoi w szopie ,nie słyszę go ,hałas nikomu nie przeszkadza , używany podczas awarii nigdy mnie nie zawiódł ,a i jak by ukradli to za bardzo nie szkoda, niż jak by mi ukradli taki za 1500 , nie mniej jednak ,nie jestem zwolennikiem uzależniana się od paliw kopalnych .
Agregat na gaz ,ciekawa sprawa , czekam na jakąś recenzję ...
BoldFold
Posty: 1414
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

śr 14 sie 2019, 09:04

No własnie; dlatego przerabiamy temat z góry, z dołu, z każdej strony, żeby dostać optymalny (dla każdego może być trochę inny) towar za najmniejszą kasę, ale tu jest mały problem, bo trzeba wiedzieć co kupić... :idea: Czego tak naprawdę potrzebuję, :?: i czy koniecznie potrzebuję tego w domu, :!: co oferuje rynek, a co sprzedawca chce wypchnąć ze sklepu, bo mu zalega.
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
CYKLOP

śr 14 sie 2019, 19:57

Jaki polecicie model spalinowy zasilany E95 .
Taki że w razie problemu można by go zabrać do auta lub zostawić złodziejom .
Konkretnie by nie przepłacać lecz zależy mi na wytrzymałości .
Pozdrawiam . ;)
Romeo

czw 15 sie 2019, 14:01

ale to zależy widzisz czego bedziesz od niego oczekiwał ,możesz dać 600zł za walizkowy 2 sów lub walizkowy 1500zł 4sów ,ale czy to za 300zł czy za 2000 zł kazdego szkoda jak ukradną ,tylko te 300 mniej zaboli jak 1500...
Awatar użytkownika
Rapttus
Posty: 197
Rejestracja: śr 19 wrz 2018, 15:02
Lokalizacja: Rzeszów Jasło
Kontakt:

sob 31 sie 2019, 19:19

Jeżeli agregat to czemu by nie przerobić silnika benzynowego na gaz i dodać do niego przetwornice z czystym sinusem np kW?
Można go zasilać zarówno cng jak lpg kwestia ustawień.
1000zł silnik
150zł reduktor lpg
200zł listwa
100zł Sterownik
500zł Przetwornica
----------------------
Razem 2000zł i sprzęt konkret, w pełni naprawialny modułowy i zakup stopniowy.
Obrazek
BoldFold
Posty: 1414
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

pn 02 wrz 2019, 18:47

Właśnie szukam/czekam na coś takiego zasilanego benzyną i lpg ma być jak słyszałem neidługo. Wystarczająco mocny do chałupy i do auta też 22 kg da się zabrać, a cena nie wali z nóg. Wiadomo zasilany na lpg będzie kosztował trochę więcej.
link;http://ks-power.pl/product/inverter/ks-2100i/
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
BoldFold
Posty: 1414
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

sob 07 wrz 2019, 09:15

Niestety, mam informację, że na razie nie będzie agregatów inwerterowych zasilanych lpg. Zmartwiłem się, gdyby gdzieś coś pokazało to poproszę o namiary.
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
CYKLOP

sob 07 wrz 2019, 21:59

https://allegro.pl/oferta/agregat-prado ... 8061935648
Ja kupiłem takiego malca . W razie potrzeby wystarczy . Czy do zasilania radia globalnego , CB , światła lub podstawowych rzeczy wystarczy . A jak padnie czy ukradną tu h.............. z nim . Nie będzie szkoda. :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Energia i zasilanie”