Ucieczka, unikanie pogoni, zasadzek, ukrywanie się

Zasady taktyki i strategii
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

pn 08 lip 2019, 12:01

Dobra informacja PAKO, jednak jak powiedział prowadzący, na ostre zapachy pies zareaguje wycofując się a zatem posypanie drogi ucieczki może teoretycznie pomóc odstraszyć czworonożny pościg. Zresztą trzeba się znać na psach i/lub być zawodowo związanym z psem tropiącym aby wiedzieć co może być przyczyną takiego lub innego zachowania. Lub pozostawienie za sobą fałszywego tropu w postaci jedzenia :D
Sztuczka z psem z poprzedniego filmiku jaki podlinkowałeś również ciekawa. Poznając mechanizm działania należy jedynie użyć mózgu i coś dobrego wymyślić.
Obrazek
CYKLOP

śr 10 lip 2019, 12:48

Jestem opiekunem psów od 40 lat . Wiadomo że psy tropiące są tresowane przeważnie w max dwóch kierunkach .
Z reguły są to przedmioty o różnym zapachu lub czasami smaku . Zwierzak wtedy panicznie szuka tropu w celu zaspokojenia swego głodu emocjonalnego . Przy wykrywaniu narkotyków czy innych środków odurzających . Do etapu szkolenia są zwierzęciu podawane do konsumpcji by uzyskać max efekty . Lecz nie o tym mowa , to w ,,,,,,, z tym . :P
Dla nas najważniejsze jest uniknąć pogoni czy zmylić przeciwnika . Skoro mamy zamiar uciekać . To pewnie w sytuacji zagrożenia życia podczas godziny W. Dlatego skupiamy się na mapie , sytuacji panującej , terytorium na jakim przebywamy i co możemy wtedy zastosować . Ucieczka miejska , ewakuacja z wiejskich terenów czy wiele innych .
Stosowanie wcześniej naszykowanego sprzętu ewakuacyjnego , kamuflażu , schronień , rozwiązań które pozwolą nam przetrwać a nawet ocalić życie. Używajmy głowy , rozsądku , pomysłowości , bądzmy spostrzegawczy i nie ufni .
Starajmy się stosować system kameleon . Jak wejdziemy pomiędzy wrony to kraczmy jak one. .....itd
Można takie metody testować podczas normalnego funkcjonowania wśród społeczeństwa , a nawet na spotkaniach integracyjnych forum . Pozdrawiam . I nie daj się złapać . :lol:
Romeo

wt 16 lip 2019, 18:01

Ogólnie od siebie moge napisac ,to ,że zalezy przed czym lub przed kim sie ucieka czy chowa , jesli chce sie przedk kimś lub czymś schowac lub uciec trzeba znać jego specyfikacje pracy ,jak działa w takich sytuacjach ,czego używa do szukania lub pogoni ,za kimś .kluczowe jest w takich przypadkach najbliższe 2 lub 3 godziny ,w jakim tempie byś sie przemieszczał ,jak dobrze znasz teren i jaka jest twoja kondycja jakie masz obciążenie itp , tak jak Luki napisał ,tak działa policja ,byłem nie raz na szkoleniu psa policyjnego i w dobry dzień bez deszczu wywącha bez problemu ,jednak pies tez się męczy i różnie bywa , np przy zaginięciach czesto używali helikoptera z termowizją i tez za daleko by nie uszedł .
w woju byłem dowódca grupy naziemnego poszukiwania ,głownie mieliśmy wyszukać na terenach lesnych rozbity statek powietrzny ,udzielic pomocy ,zrobić lub pokazac dojazd dla grup ratowniczych ,ale ja byłem tam pierwszy i do tego dochodziło szukanie ludzi którzy przeżyli wypadek i poszli gdzieś w las ,trzeba było by delikwenta tropić ,do tej pory mam zboczenie patrzenie na ślady w lesie na drogach ,kto szedł po piasku ,jak zwierzyna chodzi ,czy slady są świeże itp ,tylko jak człowiek nie ćwiczy to zapomina i trzeba sobie potem długo przypominać i się zastanawiać .
A jak ktoś biegnie przez las ,ucieka przed kimś to widać ,bo poza sezonem grzybowym nikt po lasach nie chodzi i to nie jest tak że w las ucieknie i nikt go nie znajdzie jak ktos wie na co patrzec to znajdzie ...
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

pt 19 lip 2019, 22:26

Rozumiem że łatwiej by Ci było pokazać to na zajęciach w terenie (do czego będę Cię zachęcał na zlocie) niż opisywać czego się nauczyłeś w woju, jednak jeśli mogbys w formie pisemnej coś z tej wiedzy podrzucić to się rozpisuj :)
Obrazek
Romeo

sob 20 lip 2019, 00:34

Ale to żadna wiedza tajemna z nieistniejącej ksiegi ,te informacje są dostępne w necie , każdy mysliwy je zna , i każdy kto chodź trochę ma pojęcia o szwedaniu po lesie , ja tu nie odkryłem ameryki , np chodzisz do pracy przez las , stań na skraju lasu gdzie droga łączy się z lasem i wejdz do lasu w linii prostej jakieś 30 kroków potem skręć w lewo przejdz kawałek pare kroków i potem w lewo żebyś wrócił do tej samej drogi i wróć w te miejsce z którego przyszedłeś i sie przyjrzyj co sie stało po twoim przejściu a jak będziesz wracał z pracy ta sama droga zerknij na swoje wejście i przypatrz się co się zmieniło po tych kilku godzinach ,rosliny sie podniosły niektóre bardziej niektóre mniej , slady na piachu jak chodzisz zostawiają odcisk buta i odkrywa trochę ziemi ,przecież każdy wie jaki slad zostawia idąc a jaki biegnąc , a jaki slad zostawia osoba która kuleje , szukasz kogoś czy tam tropisz i zostawił ślad na piachu ,wiadomo ,że protektor buta odkryje z wierzchu trochę ziemi ta ziemia będzie wilgotniejsza w zależności od warunków atmosferycznych tu jest masa czynników i trzeba brac wszystko pod uwagę czy to miasto czy wieś a ja sobie cos tam na bieżąco przypominam jak pisze tego posta ,robisz krok obok tego sladu i patrzysz jak świeża jest ziemia z twojego sladu a jak ze śladu badanego , dla tego w każdym tropieniu liczy sie każda minuta ,to nie jest tak jak na filmach ,że pomacał ziemię i kurde już wie co gościu jadł na sniadanie , to jest bardzo ciężka sprawa ,nauczyć sie tego do perfekcji , ja sie nie znam ,ale są tacy co się znają i chętnie bym sie dalej pouczył ....
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

sob 20 lip 2019, 05:47

Chciałem Cię jedynie sprowokować do rozpisania się o tym :)
Obrazek
Romeo

sob 20 lip 2019, 10:52

hehe spoko ale to sa tylko strzępy jakie mi zostały od 2007r ,tu trzeba ćwiczyć w terenie ...
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

śr 11 gru 2019, 11:18

Wpis o możliwych sposobach mylenia/męczenia psa tropiącego i jego opiekuna. Może ma to jakieś możliwości wykorzystania na swoją korzyść. https://mywildforest.pl/ucieczka-przed- ... -survival/
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Taktycznie”