Podstawy topografii i nawigacji

Orientacja w terenie
ODPOWIEDZ
Chemik
Posty: 29
Rejestracja: czw 05 gru 2019, 10:37

pn 31 sie 2020, 20:26

Udostępniam PDF z podstawami topografii i nawigacji - warto to wiedzieć - są tam również podwaliny pod pracę z protraktorem... niestety plik za duży 11 MB udostępnię link do google dysku:
https://drive.google.com/file/d/1Y0_iMR ... sp=sharing
Romeo

pn 31 sie 2020, 21:10

No ok fajnie ,tylko jak mi wiadomo ,być morze sie mylę protraktory wojskowe sa do wojskowych map specjalnych nie do cywilnych ,cywilne mapy nie sa tak dokładne jak wojskowe , no i ogólnie przynajmniej ja bazuje na cywilnych , z reszta jak każdy i ogólna orientacja w terenie i czytanie skali mapy wystarczy ewentualnie nauczyć sie więcej jak określać na mapie punkt po podanych współrzędnych geograficznych i do tego może jeszcze praca z krzywomierzem i tyle ,jak dla nie protraktor to za bardzo komplikowanie sobie i mieszanie w głowie , ale to jest tylko moje prywatne zdanie ...
Chemik
Posty: 29
Rejestracja: czw 05 gru 2019, 10:37

wt 01 wrz 2020, 11:28

W internecie można kupić wojskowe mapy aktualne najlepiej swoich rejonów szukać pod kątem planowania tras ucieczkowych czy punktów doposażenia w sprzęt. - po za tym egzystując w danej społeczności dobrze ujednolicić system tak nawigacji, łączności. Ułatwia to współdziałania w grupie.
Romeo

wt 01 wrz 2020, 12:27

Zn wiesz ,jak ktoś chce to jego sprawa , w te miejsce wolał bym kupić porządny kompas np silvy które nie raz mają z 6 takich podziałek do liczenia bo raczej wiekszość z tego co sie orientuję używa kompasów z podziałkami , nie protraktorów ...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja”