Office - Nie tak łatwo wy**chać Microsoft

Sprawy dotyczące sieci komputerowych, systemów itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
BowHunter
Posty: 1150
Rejestracja: pn 17 wrz 2018, 10:52
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń (Polska) / Melhus (Norwegia)
Kontakt:

czw 07 lut 2019, 12:40

Moja praca polega na kontaktach z klientami, niezależnie czy jest to sprzedaż drewna, webmastering, praca Dj’a, czy szacunek napraw.

Nie ważne tego jaki typ zajęcia by to był, dużo piszę. Nie da się ukryć zatem, że potrzebuję oprogramowania, które wesprze mnie w tej nierównej walce człowieka z maszyną. Pakiety typu Office mieszkają praktycznie na każdym komputerze bez znaczenia o jakim systemie mówimy. Open Office, Libre Office, WPS Ofiice, są bardzo dobre jednakże nadal nie są w stanie zastąpić z powodzeniem najbardziej rozpoznawalnego i popularnego pakietu, czyli oprogramowania biurowego Microsoft Office.

office.JPG

Do niedawna zupełnie używałem wersji 2007 dla użytkowników domowych. Kupiłem ją 12 lat temu za 200zł z licencją na 3 komputery w stacjonarnym markecie elektronicznym. Pakiet spisywał się świetnie, tralalala etc. W zeszłym roku, podczas jednych z moich łazęgowań stracił życie mój netbook. Komputer praktycznie zawsze mam w plecaku, ze względu na potrzebę szybkiego zareagowania w momencie kiedy klient zadzwoni z problemem. Na początku tego roku zakupiłem więc nowe urządzenie i nie mogłem już aktywować swojego oprogramowania biurowego, ze względu na wyłączona możliwość aktywacji niewspieranych już produktów. Nie jestem typem pirata, działam w branży informatycznej i zdaje sobie sprawę, że jest to praca jak każda inna. Nowy zestaw programów biurowych do użytku domowego to koszt prawie 700zł dedykowanych na 1 komputer. Oznacza to, że jeśli w domu korzystam z 3 maszyn – komputer stacjonarny, laptop i netbook – musiałbym wydać 2100zł. Szukałem zatem innego rozwiązania, będącego alternatywą dla tak wysokiej ceny i znalazłem.

Na znanym wszystkim portalu aukcyjnym jest cała masa kluczy „z drugiej ręki” w niezwykle korzystnych cenach. Zakupiłem zatem 3 klucze do pakietu Microsoft Office 2013 i sprawdziłem czy działają. Netbook zareagował, oprogramowanie zainstalowało się, aktywacja przebiegła pomyślnie, zatem i resztę komputerów przeinstalowałem na nowszy pakiet z dostępem już do chmury OneDrive. Dostęp jest niezwykle przyjemny, gdyż raz zapisany plik jest dostępny na wszystkich komputerach.

W zeszłym tygodniu zaczęły pojawiać się problemy, programy biurowe wskazywały na odnowienie licencji. Wpisałem zatem klucz ponownie i spokój trwał dwa dni, po czym znowu i znowu. Zadzwoniłem zatem do obsługi Microsoft z problemem i dowiedziałem się, że dwa klucze których używam zostały dopuszczone do obrotu tylko na terytorium Chin, a trzeci na terytorium Argentyny. Oczy jak 5 złotych i klops. Nowe oprogramowanie wymaga połączenia z istniejącym kontem MS, a skoro moje konto zdefiniowane jest jako użytkownika mieszkającego w Polsce, nie mogę korzystać z tych kluczy. Napisałem zatem do sprzedawcy, a on odpisał mi :

WAŻNE:
Należy dokończyć aktywację, w celu uwierzytelnienia i sprawdzenia tej kopi pakietu Microsoft Office wymagana jest aktywacja przez telefon,
po zainstalowaniu proszę uruchomić np. WORD, jeżeli wyświetli się kreator aktywacji, trzeba zaznaczyć aktywację telefoniczną który poprowadzi użytkownika przez ten proces:
(Jeżeli wyświetli się komunikat o przekroczonej liczbie aktywacji, proszę kliknąć WSTECZ i przejść do aktywacji telefonicznej nawet jeżeli pojawi się komunikat o braku możliwości w tym kraju)
Dzwonimy na numer infolinii automatycznego kreatora 00800-121-16-54 lub 22 594 19 99
podając identyfikator w kolumnach który wyświetla się na ekranie.
Gdy automat zapyta na ilu komputerach jest zainstalowana oprogramowanie, wpisujemy 0

- Jeżeli wystąpił by problem z aktywacją, proszę o zrzut ekranu z komunikatem, lub identyfikatorem aktywacji, który pokazuje się przy aktywacji telefonicznej.

WAŻNE!!!!
Proszę upewnić się, że w komputerze nie jest zainstalowane oprogramowanie ze sklepu Microsoft "uzyskaj pakiet office" oraz "mój office" sytuacyjnie blokujące instalację i aktywację produktu. Proszę wejść w "menu start" wpisać na klawiaturze (po naciśnięciu klawisza ze znakiem Windows)

- "uzyskaj pakiet office" - jeżeli pojawi się czerwona ikona należy prawym przyciskiem myszy kliknąć w nią a następnie z listy wybrać odinstaluj.

- "mój office" - jeżeli pojawi się czerwona ikona należy prawym przyciskiem myszy kliknąć w nią a następnie z listy wybrać odinstaluj.

po odinstalowaniu dodatku należy zrestartować komputer.

Klucze pochodzą z rynku wtórnego, nie odpowiadamy za problemy spowodowane aktywacją ich w sposób inny niż przedstawiony powyżej.
Oczywiście odpisałem dosadnego maila, na którego nie otrzymałem odpowiedzi. Na tym się nie skończy, gdyż 300 zł to już przestępstwo, a że nie odpuszczam to i tak odzyskam je.

Nie mniej jeśli marzy Wam się pakiet po kosztach, to musicie wiedzieć w co pakujecie się. Dla mnie taka zagrywka jak powyżej jest niedopuszczalna. Wychodzę z założenia, że należy kupować tylko wersję BOX pakietu, wtedy mamy pewność że jest to co chcemy.

Dlaczego pisze ten post? Dlatego, że jakiś czas temu jeden z naszych forumowych kolegów pytał o pakiety i doradziłem mu (teraz wiem, że niesłusznie) zakup używanego klucza.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
kandek0pl

czw 21 lut 2019, 09:40

Przyjacielu sympatyczny, a nie zastawiałeś się nad pakietem Office 365 w wersji Premium.

Dostajesz 1TB OneDrive + komplet aplikacji stacjonarnych na 5 komputerów. Możliwość płacenia miesięcznie lub rocznie.

Pakiet "przepłacisz" po około 2 - 3 latach, ale cykl wydawniczy tyle wynosi. Reasumując płacąc "miesięczny haracz" masz zawsze najnowsze oprogramowanie "na raty".

Ja tak funkcjonuję już dobre kilka lat.

Nie wiem z jakich aplikacji korzystasz. Dla mnie najistotniejszy jest Outlook, Worda mam tylko gdy dostaję od kogoś dokument bo sam piszę wszystko w TEX.

Reasumując, kupując z drugiej ręki coś dużo tańszego trzeba mieć zawsze z tyłu głowy, że coś jest z tym nie tak skoro kosztuje tak mało.
Awatar użytkownika
BowHunter
Posty: 1150
Rejestracja: pn 17 wrz 2018, 10:52
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń (Polska) / Melhus (Norwegia)
Kontakt:

czw 21 lut 2019, 17:16

Tak, nie mniej chciałem przestawić tutaj także jak ceny drastycznie zostały wywindowane przez giganta z Redmont. Z pakietu domowego na 3 komputery za 199 zł, do 639,99 zł na jedno stanowisko. OneDrive średnio mnie interesuje. Mam swoją prywatną chmurę w domu, na której pliki są znacznie bezpieczniejsze.

I chociaż dla mnie abonament w Office 365 jest średnio udanym rozwiązaniem i głównie to skokiem na kasę, to domyślam się że wielu ludziom zapewnia wszystko czego potrzebują. Tylko czy aby na pewno nie ma tutaj nutki zbierania informacji o nabywcy, skoro podajemy swoje dane osobowe Firmie, która i tak dzięki Windowsowi 10 za naszym własnym zezwoleniem wie o nas prawie wszystko?
Obrazek
sabina
Posty: 1
Rejestracja: wt 20 lip 2021, 19:12

wt 20 lip 2021, 21:26

Albo zawsze też można skorzystać z usług dobrego informatyka (jak sami się nie znamy) i taka osoba już sama wszystkim się zajmie najlepiej. Chociaż ja kojarzę firmę "sprawny komputer", która świadczy nawet dla firm szeroki zakres usług IT.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Informatyka”