Wózki bagażowe na wędrówkę

Środki transportu
BoldFold
Posty: 1414
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

śr 16 gru 2020, 09:55

Jako że nie zarzuciłem budowy wózka jednokołowego tu świetna strona z opisami dla poszczególnych typów czy rodzajów i danymi technicznymi w opisach. Ciekawie wyglądają wózki transportowe na dwie osoby, dla wędrówki czy też ucieczkowe dla rodziny są świetnym rozwiązaniem (poza drogami i bez pojazdu silnikowego, a za to znacznie lepsze od roweru)

link;https://gametote.com/game-cart-review


Tłumaczenie do wózka typu Carryhalf;
Nie pamiętam nazwy i ostatnio nie mogłem jej zlokalizować. Nazwijmy to więc Carryhalf, ponieważ najlepiej opisuje to, co zrobi. Pozostałą połowę musi koniecznie nosić myśliwy. Część przenoszona przez myśliwego z Carryall Buddy lub Hunteezem stanowi około 15% ładunku. Dzieje się tak, ponieważ większość obciążenia na tych wózkach jest wyważona nad kołem, a reszta jest bliżej koła niż uchwyty. Ale po co projektować maszynę, która pozwala na przenoszenie takich ładunków, skoro równie łatwo można zrobić taką, która to wszystko uniesie? Ogólnie rzecz biorąc, łatwiej jest zachować równowagę niż podnosić i przenosić. Pozorną sprzecznością z tą zasadą jest typowa taczka, w której ładunek jest wyśrodkowany po bliższej stronie koła, przez co konieczne jest przenoszenie i równoważenie znacznej części ładunku, aby łatwiej ustabilizować i zarządzać resztą. Kiedy GameTote jest używany przez jednego łowcę, staje się bardziej podobny do Carryall Buddy i Hunteez, przyjmując konfigurację i cechy podobne do taczki. Zauważ, że te inne wózki są zbudowane w taki sposób, że w przypadku każdego zwierzęcia dużej wielkości spora część będzie znajdowała się po bliższej stronie koła. Sugerujemy również, aby w przypadku jednego użytkownika ładowanie GameTote było nieco dostosowywane w pobliżu końca (patrz Informacje dotyczące GameTote). Jako częściej używany przez dwóch myśliwych, GameTote różni się od analogii taczki, mając kogoś na każdym końcu wózka, aby zrównoważyć ładunek. I zamiast potencjalnego ładunku płynnego cementu chlapiącego w tę i z powrotem, zwłoki zwierzęcia zostaną mocno przymocowane do wózka. Aby osiągnąć maksymalną wydajność, zaprojektowaliśmy GameTote tak, aby przenosił większość ładunku na środku koła. Można wtedy w pełni wykorzystać inne czynniki (patrz 4-12 Przewodnika wyboru koszyka do gry), które pomagają maksymalnie uprościć podróż powrotną. Zamiast wydawać całą swoją energię na podnoszenie i przenoszenie, myśliwy może zamiast tego użyć jej części do zachowania równowagi, a innych do napędzania wózka, a mimo to pozostało jej dużo na świętowanie.

Inaczej mówiąc, długość i wysokość wózka i oczywiście fi koła trzeba samemu oragnoleptycznie, czy raczej organokończynogórnie samemu dopracować :lol:
Czy zwiększenie wysokości i wtedy umieszczenie plecaka nad kołem pozwoli na zachowanie równowagi, czy też bagaż należy rozmieścić pomiędzy kołem a człowiekiem i zwiększyć długośc "rampy załadowczej" ? By zmniejszyć wagę przenoszoną na rękach? Inna sprawa to czy da się ten wózek tak zaprojektować by był również i do pchania a nie tylko do ciągnięcia, chociaż lepiej mieć ręce wolne, i po modyfikacji na 2 osoby?
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
BoldFold
Posty: 1414
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

ndz 07 lut 2021, 17:34

w kwestii dopracowania, bo powolutku pomysł się krystalizuje...

https://gearjunkie.com/backpack-with-wheel-dixon
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

pt 12 lut 2021, 08:56

Biorąc pod uwagę te szelki z systemu ALICE podgląd tutaj, to mocowanie do pleców można by właśnie przez wspomniane szelki rozwiązać. Tak czysto teoretycznie.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Transport”