Autonomiczny motocykl BMW

Środki transportu
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
BowHunter
Posty: 1150
Rejestracja: pn 17 wrz 2018, 10:52
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń (Polska) / Melhus (Norwegia)
Kontakt:

śr 23 sty 2019, 20:33

To już koniec świata. Yamaha zaprezentowała robota jeżdżącego na motocyklu, Honda zrobiła motocykl koncepcyjny, a BMW... A BMW wsadziła komputer do produkowanego seryjnie turystyka i teraz jeździ sam. Także gdybyście kiedyś zobaczyli jadący motocykl bez kierowcy na mieście, czy trasie to nie dziwcie się. To przyszłość.

https://www.motocykl-online.pl/newsy/Au ... MW,12545,1

Rozumiem, że wszystko dla ludzi. Ale maszyna, która nie potrzebuje kierowcy nie jest dla ludzi. No bo po co mi motocykl którego nie muszę prowadzić. Świat schodzi na psy.
Obrazek
BoldFold
Posty: 1414
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

pt 25 sty 2019, 09:20

Mamy rewolucję, rewolucję technologiczną, żyjemy w czasach pstindustrialnych. Pamiętacie, z historii, ataki ludzi, rzemieślników, pierwszych robotników na pierwsze maszyny i pierwsze linie produkcyjne? W tej chwili to samo dzieje się z nami, jestesmy otoczeni maszynami, od sypialni, kuchni, transportu etc. Teraz te maszyny dostaną sztuczną inteligencję, a my zostaniemy zaczipowani, aby móc z nimi współpracować, od pieniędzy i banków (bo papier zniknie, znikną dowody, paszporty, d.rej, faktury, paragony) poprzez sklepy, transport itd. To będzie rewolucja podobna do tej parowej i protesty na nic się zdadzą, a jej ogrom nie jest możliwy do ocenienia i zrozumienia dziś, jak będzie wyglądał świat za ćwierć wieku a co dopiero za pół wieku.

Przykład; auta, jeżeli będę chciał przemieścić się z punktu a do b to myślą uruchamiam proces, a auto/autobus czy co tam będzie; taryfa powietrzno-drogowa, wyłapie impulsy myślowe nie tylko moje, ale od wielu ludzi i na tej podstawie będziemy podróżować.

Można popuścić wodze fantazji, innym pytaniem jak człowiek się w tym odnajdzie, i czy będzie zadowolony. Pewne jest jedno, opanowalismy planetę, a ewolucja i postęp technologiczny trwają w najlepsze, a prapoczątkiem opanowanie ognia i ciepłe posiłki które zwiększyły kaloryczność i pozwoliły na uzyskanie maksimum energii, witamin i minerałów i uniezależnienie się od kaprysów pogody pogody zwiększyły pojemność naszego mózgu zaprowadziły nas do miejsca gdzie dziś jesteśmy... Czyż to nie jest fascynujące? A jeszcze bardziej fascynujące jest, gdzie nas to zaprowadzi?
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
Awatar użytkownika
BowHunter
Posty: 1150
Rejestracja: pn 17 wrz 2018, 10:52
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń (Polska) / Melhus (Norwegia)
Kontakt:

pt 25 sty 2019, 22:16

Prawda jest taka, że postępu nie da się zatrzymać. Możemy jedynie go spowolnić, jednakże i tak nadejdzie. Zastanawia mnie jak bardzo scenariusz z serii filmów "Terminator" jest prawdopodobny. Z drugiej strony jednak przypomina mi się film Johnny Mnemonic. Kurcze, aż ciarki mnie przeszły.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Transport”