Traktor

Środki transportu
BoldFold
Posty: 1430
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

pn 04 gru 2023, 12:56

Ten podnośnik to błyskawiczne rozwiązanie potrzeby, aby dąb do cięcia na płatwy podnieść, nic na dłużej. Docelowo planuję Tura do 30 założyć i wtedy możliwości będzie sporo od załadunku rozładunku mat sypkich, do odśnieżania, po podnośnik. Niestety ceny zwariowały, a wydatków sporo, tu jest problem.
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
Maślak13
Posty: 266
Rejestracja: wt 20 lip 2021, 22:07
Lokalizacja: 21-300
Kontakt:

pn 04 gru 2023, 13:37

W przypadku c330 z turem znajomi dodatkowo zmieniają opony przednie na takie z dużym balonem (mniejszy nacisk na grunt i wada gorsza kierowalność przy podczepionym osprzęcie z tyłu) ioczywiście wspomaganie kierownicy, bo trzeba mocnych bicepsów do pracy turem bez wspomagania
BoldFold
Posty: 1430
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

wt 05 gru 2023, 10:21

Ach te koszty i ogrom zadań... Myslę, że najpierw Tur a potem organoleptycznie zobaczę, co ze wspomaganie, bo teraz jest całkiem nieźle. Jeszcze bardziej niż tura chciałbym glebogryzarkę...
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
SŁAWEK
Posty: 346
Rejestracja: czw 06 gru 2018, 20:53
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

wt 05 gru 2023, 13:13

Nie wiem o co chodzi w temacie układu kierowniczego ciągnika C - 330 kol Bolda. Przewaliłem, (miałem okazję kierować) dziesiątki jak nie setki trzydziestek. Ta akurat chodzi zadziwiająco lekko i precyzyjnie. Dlaczego - nie wiem.
Nie ma co wychodzić przed szereg. Po założeniu ładowacza czołowego i problemami ze skrętem - wspomaganie nie jest wykluczone. Na teraz, trzeba dać szansę układowi, niech się wykaże co potrafi. Może nie będzie potrzeby wspomagania. Bold konstrukcję szkieletową ma odpowiednią. Wystarczy na nią wrzucić masę mięśniową i będzie OK. Może wyjdzie taniej ....
Temat glebogryzarki jest na tapecie jak wiesz. Prędzej czy później za normalne pieniądze ją trafię. Tak samo jak ładowacz i kabinę do ciągnika. Cierpliwości.
Miesiąc temu kumpel zanabył ciągnik C - 4011 za 3500 zł. Chce mi sprzedać za 13500 zł.
To się zdarza, przypadkowo. Więc spokojnie. Będziesz miał ładowacz, kabinę i glebogryzarkę. Zostaw to mnie.
BoldFold
Posty: 1430
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

śr 06 gru 2023, 11:09

Dokładnie opisałeś mój tok rozumowania... Najpierw Tur a potem się sprawdzi układ kierowniczy.
Jedyne co to z masą mięśniową się u mnie nie uda :cry: Ale to już pewnie wiesz :lol:

Co do 4011 to też wiem gdzie stoi, ale o cenie z gościem nie gadałem...
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
SŁAWEK
Posty: 346
Rejestracja: czw 06 gru 2018, 20:53
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

śr 06 gru 2023, 23:55

To pogadaj.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Transport”