Wędzarka ?

Projekty do wykonania samemu
CYKLOP

śr 08 lip 2020, 14:02

Witam serdecznie .
Chciałbym spytać i przedyskutować temat który będę chciał zrealizować w przyszłości .
Mam na myśli zrobienie drewnianej wędzarki do mięs a może też ryb które przecież ciągle pozyskuje .
Mamy taki niby sprzęt z blachy lecz postanowiłem go wymienić na bardziej profesjonalny ;) .
Chciałbym z wami podzielić się przemyśleniami . A może ktoś mi podsunie jakiś fajny pomysł ?
Pozdrawiam Cyklop ;)
Awatar użytkownika
HomoSapiens
Posty: 65
Rejestracja: ndz 04 sie 2019, 12:30
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

czw 09 lip 2020, 08:56

A może murowana wędzarnia? Sam jeszcze nie mam, ale mama była ostatnio u znajomego i widziała taki duży grill murowany razem z dobudowaną wędzarnią. Adolf Kudliński chyba w przyczempie kempingowej to robił ale pewności nie mam ;) .
Romeo

czw 09 lip 2020, 11:45

tu macie taka fajna strone i multum zdjęć jak ludzie budowali swoje wędzarnie ...
https://www.wedlinydomowe.pl/budowa-wed ... a-wedzarni
BoldFold
Posty: 1414
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

pt 20 lis 2020, 19:26

Ja tam podpatruję pomysły i kopiuję, ( protoplasta u kolegi Sławka używany) fajny przenośny na 4 śrubki a w zasadzie na dwie, przesuwny, wczoraj rozpalanie próbne, w niedzielę wędzenie... długość 2,4xszerokość1,0Xwysokość 1,30 w środku dużo miejsca, np na kiełbaskę, a jak się rozejrzysz to z tyłu wędzarki olchy, cały zagajnik rośnie, jeszcze deski z dębiny na przykrycie muszę naciąć, ale czekam na prowadnicę i łańcuch do mojej piły, bo przyrząd i deskę prowadzącą już mam, do cięcia wzdłużnego, żeby z pnia deski, kantówkę ciąć.

IMG_20201119_143003700.jpg
IMG_20201119_142926449.jpg
Przyczajony tygrys, ukryty smok :lol: w głębokich czeluściach "Bieszczad"
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
Romeo

pt 20 lis 2020, 19:42

Aha cos takiego , ja tak klasycznie planuje ,z półtora metra odstępu miedzy paleniskiem a komorą wędzenia ,cos byś skrobnął jak długo będziesz wedził i temperatura,itp itd
BoldFold
Posty: 1414
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

pt 20 lis 2020, 19:51

Nie ma sprawy, tylko że w niedzielę jak skończę, na zdjęciu rozpalanie było żeby wygrzać i wypalić brudy, mięsko się już pekluje, ale to lepsza połowa robi... U Sławka wędziłem 2-3 razy, a na miejscu u kolegi, ale to koleżanka wędziła bo my zwykle na rozpalaniu kończyliśmy, taka niemoc nas zawsze brała i języki się plątały :oops:
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
Romeo

pt 20 lis 2020, 20:24

hehe ,no niestety ja musze wziąć ze sobą lustro do wędzenia hehe
Awatar użytkownika
Wyngoshelektryczny
Posty: 272
Rejestracja: wt 04 gru 2018, 12:02
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

pt 20 lis 2020, 21:15

Elegancko. I miejsce urokliwe.
SŁAWEK
Posty: 345
Rejestracja: czw 06 gru 2018, 20:53
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

sob 21 lis 2020, 09:39

Bold, a nie lepiej przykrycie zrobić metalowe ? Będę robił u siebie ramkę z cienkiego profilu, rura kwadratowa, kątownik i na to cienka blacha, żeby lekkie było. Blachę już mam. Brakuje mi materiału na ramkę no i czasu.
Wędzarka wyszła super.
BoldFold
Posty: 1414
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

sob 21 lis 2020, 10:10

Zrobiłbym z blachy jak najbardziej ale wyrobiłem całą, mam za to spory pień dębowy i przyrząd do cięcia wzdłużnego na deski, czekam na prowadnicę i łańcuch do Stihla będę ciął i się uczył. Deski u mnie również dlatego, że będę przykrywał wędzarkę, żeby ją raz zabezpieczyć i dwa ukryć. Taki daszek na górę chcę zrobić, przykryję folią i zamaskuję gałęziami.

Mam sporo olchy, nie wiem czy to prawda, ale z olchy kantówkę można ciąć?
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kuchenki/paleniska”