Koronawirus z Chin Epidemia 2019-nCoV

Informacje dotyczące zdarzeń na świecie, zagrożenia, sytuacje kryzysowe
BoldFold
Kontakt:

Re: Koronawirus z Chin Epidemia 2019-nCoV

Post autor: BoldFold » 21 mar 2020, 8:06

Mamy STAN EPIDEMICZNY prawie stan wojenny, ja z tego nic nie rozumiem... głównie w kontekście poprzednich postów Lukiego i BowHuntera, na zdrowy rozum lekarze twierdzą, że 80% ludzi przechodzi wirusa bezobjawowo... To po co ten cały cyrk? Zakażeń nie da się powstrzymać, to rozumie chyba każdy trzeźwo myślący człowiek, nie ma tylu kierowców, czy pielęgniarek. Większość informacji dostępnych w mediach to brednie, gusła i wróżenie z fusów. Również te opinie, że jak zachorować to lepiej wcześniej niż później bo teraz jeszcze szpitale działałają.

STAN EPIDEMICZNY;

czasowe ograniczenie określonego sposobu przemieszczania się,
czasowe ograniczenie lub zakaz obrotu i używania określonych przedmiotów lub produktów spożywczych,
czasowe ograniczenie funkcjonowania określonych instytucji lub zakładów pracy,
zakaz organizowania widowisk i innych zgromadzeń ludności,
obowiązek wykonania określonych zabiegów sanitarnych, jeżeli wykonanie ich wiąże się z funkcjonowaniem określonych obiektów produkcyjnych, usługowych, handlowych lub innych obiektów,
nakaz udostępnienia nieruchomości, lokali, terenów i dostarczenia środków transportu do działań przeciwepidemicznych przewidzianych planami przeciwepidemicznymi,
obowiązek przeprowadzenia szczepień ochronnych

ps i jeszcze mogą zarekwirować to co uznają za pomocne przy zwalczaniu epidemii, czyli wszystko... Bo tego już nie powiedzieli.

Czyli trzymamy się tego "Jak politycy/rząd mówią, że coś dają, to tylko mówią a jak mówią, że zabiorą to zabiorą"
Oryginał powiedzenia pochodzi z Rosji.
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...

Awatar użytkownika
1411
Kontakt:

Post autor: 1411 » 21 mar 2020, 10:14

Tutaj wyjątki ze spec ustawy odczytane... https://youtu.be/spOokbcwFNA
Obrazek

BoldFold
Kontakt:

Post autor: BoldFold » 22 mar 2020, 11:47

Z ciekawostek, kolega wrócił wczoraj z... Brazylii, samolotem do Madrytu, potem samolotem do Berlina, pociągiem do granicy Polski, autobusem do najbliższego miasta i taksówką do domu. Teraz kwarantanna 14 dni a jakby go do roboty potrezbowali to test na wirusa.
Użyj tego, co masz.

SŁAWEK
Kontakt:

Post autor: SŁAWEK » 22 mar 2020, 12:58

Ja rozumiem, chociaż nie pochwalam, trzeba jechać do pracy za granicę polski. Trzeba też wracać co jakiś czas do domu.
Ale, Morze Bałtyckie to duża kałuża. Klimat nie ten, woda nie taka no i prestiż też nie ten. Jak już morze, to Adriatyk lub Śródziemne. Najlepiej ocean, Wyspy Kanaryjskie, Tajlandia.
Nasze góry to raczej pagóry. Klimat nie ten, śnieg jakiś taki blady. Jak góry to tylko Alpy.
To narciarze najwięcej wirusa przywieźli z Włoch. Do tej pory nie było o nim informacji więc i zagrożenia nie było widać. Teraz jak sytuacja się unormuje, mam propozycję do narciarzy. Jak któregoś z was dupa swędzi żeby olać Tatry i wyjechać w Alpy, wsadźcie sobie w .... kijek tą stroną co się od śniegu odpycha i zakręcić. Przestanie swędzić.

Luki
Kontakt:

Post autor: Luki » 22 mar 2020, 22:16

u mnie tak jest z całą tą kwarantanną. A pytanie mam, maska p/gazowa uchroni przed wirusem itp ? myślę, żeby zakupić coś takiego jak ma Bow na fotce tylko nie wiem czy warto

Awatar użytkownika
1411
Kontakt:

Post autor: 1411 » 22 mar 2020, 23:18

Tak, z filtrem P3. Ale że to pół maska, dodatkowo przylegające gogle potrzebne.
Obrazek

Awatar użytkownika
Rapttus
Kontakt:

Post autor: Rapttus » 23 mar 2020, 20:10

Zerknijcie może warto to rozważyć
https://www.youtube.com/watch?v=1lIuYPHSE9Q&t=
Obrazek

BoldFold
Kontakt:

Post autor: BoldFold » 23 mar 2020, 20:30

Gdyby już się całkowicie pos..ło to można zastosować;

kaptur do piaskowania,

osłona całotwarzowa do kosy spalinowej z plexi
jak druciana to owijam folią przeźroczystą

maski spawalnicze

bandany

biustonosz

majtki

każdy grubszy materiał

Maski chirurgiczne P1 i P2 i N95 nie zatrzymują 100% wirusów i aerozoli dopiero P3 z dopiskiem R-wielorazowego użytku sa w 100% skuteczne.

Ale tak czy siak nie ma pewnego i 100% sposobu żeby się zabezpieczyć. Dlatego używajmy rozumu i logiki, nie wychodźmy niepotrzebnie i nie wpuszczajmy nikogo go chałupy, prowadźmy zdrowy i higieniczny tryb życia, ćwiczmy ciało i umysł. Równie ważne jest nastawienie psychiczne i pogoda ducha.
Użyj tego, co masz.

Awatar użytkownika
1411
Kontakt:

Post autor: 1411 » 31 mar 2020, 19:22

Rozmowa z dr Zbigniewem Hałatem, epidemiologiem. Do przemyślenia. https://youtu.be/QBSX0D5Yk98
Obrazek

Awatar użytkownika
1411
Kontakt:

Post autor: 1411 » 01 kwie 2020, 9:44

Dzisiaj słyszałem już drugą wzmiankę o leczeniu hydroksychlorochiną tutaj czy ktoś ma wiedzę medyczną na ten temat? Potacz? Arcyszczur?
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Scenariusze zagrożeń”