Mydło

Wszystko w temacie utrzymania czystości
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
potacz
Posty: 162
Rejestracja: 17 wrz 2018, 10:57
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Mydło

Post autor: potacz » 26 wrz 2018, 12:05

ObrazekNajbardziej niedoceniona z rzeczy, a najbardziej podstawowa. Używamy go codziennie, a nie zwracamy na nie większej uwagi.

Budowa chemiczna cząsteczki mydła składa się z dwóch części: hydrofobowej (ogon, grupa węglowodorowa, niepolarna - "nielubiąca" wody) i hydrofilowej (głowa, grupy polarnej - "lubiącej" wodę).

Podczas mycia, część hydrofilowa rozpuszcza się w wodzie i kieruje w stronę cząstek wody, a części hydrofobowe ustawiają się w kierunku cząsteczki brudu, izolując go od wody. Stąd też efekt myjący mydła. Oddzielają sobą cząsteczki brudu.

Mydło powinno być dobrej jakości i powinno znajdować się w składzie każdego plecaka, być w każdym samochodzie. Dzięki mydłu i utrzymaniu higieny, szczególnie podczas sytuacji krytycznych, wiele chorób nie będzie miało możliwości się rozwinąć. Jest to o wiele większy plus, bo jak wszyscy wiemy: "Lepiej zapobiegać niż leczyć." Dodatkowo, to mydło zawiera nawilżające kremy. I mówiąc ze swojego doświadczenia, odkąd zacząłem je stosować, przestałem mieć problemy z pękającą skórą dłoni z wysuszenia a w związku z tym z licznymi ranami jakie od tego pękania powstawały. To nie kit reklamowy, to działa. Sprawdziłem.

Osobiście stosuję mydła Dove lub Nivea.
Za około 10zł, czasem w promocjach mniej, w Rosmann'ie można zaopatrzyć się w czteropak. Na internecie zapewne jeszcze taniej.


Podsumowując, dołączcie kostkę dobrego mydła do swoich zestawów. Nie dość, że ma to benefity jak zapobieganie chorobom i higieniczne, to dodatkowo nie ma lepszego wrażenia od tego, by czuć się czystym i umytym po całym dniu ciężkiej pracy, wędrówki. Nawet jeśli temu towarzyszy lodowata kąpiel w rzece czy jeziorze.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”