Przydaśki do plecaka

Wszystko w czym można przenosić dobytek
ODPOWIEDZ
BoldFold
Posty: 445
Rejestracja: 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

Przydaśki do plecaka

Post autor: BoldFold » 22 mar 2020, 13:08

Każdy ma swoje własne pomysły na to, co najważniejsze w plecaku. Różne pomysły, różni ludzie i oczywiście różne etapy przygotowań. Ale niezależnie od wybranych rzeczy wiele z nich to przedmioty uniwersalne. Twój plecak może nie wydawać się bardzo ciężki, ale po noszeniu przez cały dzień stanie się najcięższą rzeczą, jaką kiedykolwiek trzymałeś. Przedmioty wielofunkcyjne mogą pomóc zmniejszyć liczbę przedmiotów, które trzeba spakować, dzięki czemu całość jest lżejsza. Od jakiegoś czasu nie widzę za bardzo różnicy pomiędzy plecakiem ucieczkowym, bug out bag, a plecakiem turystycznym/surwiwalowym na wypady powyżej jednego dnia. Nie potrafię znaleźć różnicy do spakowania... większość rzeczy jest mi potrzebna niezależnie od powodu dla którego spędzam dobę lub więcej w terenie. No naprawdę nie wiem... jedyną różnicą może jest maska MC1 z filtrem P3… To da się pogodzić gdyby kupić po 3 noże, po 3 manierki 3 plecaki 20/40/60l? Ale… po pierwsze koszty, a tak to; przekładanie, multiplikowanie, zastanawianie się, co też może mi się przydać... Więc radykalnie 1 plecak 55-65 l raz spakowany, oczywiście zgodnie z porą roku i nigdy do pełna, koniec tematu.Poniższa lista zawiera niektóre z najbardziej przydatnych przedmiotów przetrwania, które możesz ale nie musisz mieć ze sobą. Nie musisz koniecznie wkładać wszystkich tych przedmiotów do plecaka, tak jak powiedziałem, nie chcesz, aby był zbyt ciężki, oprócz noża oczywiście, nóż obowiązkowo, a najlepiej dwa; mały i duży. Ale zachęcam do poważnego rozważenia każdego z niżej wymienionych przedmiotów. Weź pod uwagę swoją lokalizację i osobiste potrzeby i zdecyduj, czy warto je uwzględnić.

Oczywiście do każdego elementu wyposażenia można wymyślić wiele nowych zastosowań.

1. Nóż
Nóż jest standardowym wyposażeniem w każdej sytuacji przetrwania. Upewnij się, że masz jeden schowany, który jest ostry i wystarczająco wytrzymały, aby spełniał wiele celów. Nóż powinien mieć uchwyt zapewniający dobry chwyt, a nie taki, który łatwo wyślizgnie się z ręki. Małe uniwersalne noże nie zamierzają tego zapewnić. Bushmana Coldsteela można przekształcić w maczetę czy włócznię.

2. Reklamówki
Włóż niektóre z nich do plecaka, aby używać ich do utrzymywania suchości sprzętu, owijania butów, aby stopy były suche, zbierania wody przez transpirację i tak dalej.

3 Woreczki z zamknięciem strunowym
Woreczki te są idealne do utrzymywania suchego i uporządkowanego sprzętu, zbierania dzikich produktów spożywczych, zbierania wody i nie tylko.

4 Worki na śmieci
Duże worki na śmieci można przekształcić w wygodny materac lub posprzątać kemping. Czystość będzie podwójnie ważna podczas poważnej katastrofy.

4. Lina/linka/sznurek/paracord
To kolejny element każdego plecaka nieważne czy 15l czy 100 l. Możesz nosić bransoletę paracord, pasek, smycz lub nosić sznurek w plecaku. Paracord ma wiele zastosowań, które mogą uratować Ci życie.

5. Woda butelkowana
Trzymanie butelki z wodą w torbie ucieczkowej ma kluczowe znaczenie, ale gdy będzie pusta, butelka ta będzie służyć wielu celom. Nie wyrzucaj tego!

6. Spinacze do papieru
Spinacze do papieru są małe i nie ważą prawie nic, ale są bardzo przydatne w sytuacji przeżycia, ja osobiście używam tych z blaszką


8. Ponczo
Trzymaj co najmniej jedno ponczo w plecaku. Poncza oczywiście zapewniają suchość, ale mogą być również wykorzystywane do wielu innych celów.

9. Plandeka/tarp/namiot
Plandeki są trochę nieporęczne, ale możesz je zwinąć i przymocować do dolnej lub górnej części plecaka nawet razem z materacem. Doskonale nadają się do zrobienia schronienia, robienia noszy, noszenia zapasów itp. Tarp chyba najlepszy, choć minimaliście wystarczy pewnie poncho. Ja ostatnio noszę zmodyfikowany tropik namiotu.

10. Nić dentystyczna/wykałaczki
Chociaż zdrowie jamy ustnej jest ważne, istnieje wiele zastosowań nici dentystycznej poza utrzymywaniem dziąseł w dobrej formie. Budowanie schronienia, naprawianie ubrań, zastawianie pułapek, a nawet zszywanie ran, wykałaczką można zrobić dziurki, jak nie masz/nie nosisz victorinoxa.

11Trytytki
Trytytki są naprawdę nieocenione. Używanie opasek błyskawicznych do naprawy sprzętu lub utrzymywania bandaży na miejscu to tylko niektóre z zastosowań.

12Pomadka do ust
To luksus, który może oznaczać różnicę między suchymi, popękanymi, bolesnymi ustami a zdrowymi ustami. Ale może być również używany do różnych rzeczy, takich jak rozpalanie ognia i robienie świec.

13. Bandany
Bandany są lekkie i można je przywiązać do plecaka, jeśli martwisz się, że zajmą miejsce. I jest dla nich prawie 100 zastosowań przetrwania. Ok, ale ja wolę chustę/moskitierę i czapkę zależnie od pory roku

14
Światło chemiczne jest tanie, ale jest bardzo przydatne. Jeśli masz dzieci na imprezie, niech każde z nich nosi, abyś mógł je śledzić. Większości można użyć do oświetlenia obozu lub oświetlenia wnętrza schronu.

15Prezerwatywy
Prezerwatywy nie są tylko zgodne z ich przeznaczeniem. Istnieje wiele zaskakujących zastosowań, które sprawiają, że warto je zapakować do torby.

16Taśma klejąca
Taśma klejąca od dawna jest niezawodną rzeczą naprawczą. Kup rolkę i zachowaj ją w paczce. Możesz włożyć sprzęt do środka dziury, jeśli martwisz się utratą przestrzeni. Istnieją dosłownie setki zastosowań taśmy izolacyjnej.

17Puste opakowania po lekach/tubki po paliwie/kiedyś po rolkach filmów do zdjęć/
Puste butelki na pigułki są doskonałym naczyniem do przechowywania wacików nasączonych wazeliną, suszonego mchu, a nawet zapałek. Po zużyciu tego, co jest w środku, możesz opisać butelkę i wykorzystać ją do wielu innych celów.

18Tampony
Tampony są już prawdopodobnie częścią torebki każdej kobiety, ale można je również wykorzystać do wielu innych rzeczy. Krwawy nos można łatwo zatrzymać tamponem lub możesz strzępić bawełniany materiał i używać go jako podpałki.

19Rajstopy
Stare rajstopy lub nawet nowa tania para to świetny sposób na uporządkowanie drobnego sprzętu. Rajstopy mogą części systemu filtrującego po zebraniu wody. Podobnie jak siatki do wędzenia.

20Folia ratunkowa
Koce ratunkowe Mylar/NRC mają rozmiar portfela, ale kiedy je otworzysz, patrzysz na wiele możliwości. Zawsze noś co najmniej dwa. Są słabe, a ich ponowne użycie nie zawsze jest łatwe.

21Agrafki
Agrafki świetnie nadają się do wieszania przedmiotów z paczki, zdejmowania kurtki lub zamykania drzwi namiotu. Zachowaj w opakowaniu kilka różnych rozmiarów.

22Sznurowadła
Sznurowadła są łatwe do zdobycia. Umieść parę w paczce, aby zastąpić zerwane sznurki butów, użyć jako paska lub użyć jako zawiesia, ja nie noszę, ale co jakiś czas wymieniam w butach sznurowadła na nowe. A ostatecznie mamy sznurek.

23Zestaw do szycia
W szczególności zestaw do szycia w rozmiarze podróżnym. Można je włożyć do jednej z pustych butelek na pigułki. Nigdy nie wiadomo, kiedy trzeba naprawić dziurę w namiocie lub zeszyć koszulę.

24Super klej
Tubka super kleju może być bardzo pomocna. Możesz go użyć do zamknięcia nacięcia na skórze lub naprawić but.

25. Waciki bawełniane
Niektóre waciki bawełniane, mogą być używane do czyszczenia niewielkiego nacięcia, odcinane jako podpałka lub do czyszczenia lufy pistoletu.

26Składana łopata
Składana łopata nie jest dokładnie mała, ale składają się do około 6 cali. Łopata z ząbkowanym brzegiem jest idealna do cięcia dużych gałęzi. Użyj go, aby wykopać dziurę do paleniska, lub coś zakopać. Bardzo fajne są łopatki ogrodnicze, co prawda nie są składane, ale są mocne i tanie.

27Maska
Maska całotwarzowa, będzie dla jednych zbytkiem, dla innych wyposażeniem podstawowym w zależności od cech indywidualnych. Lub terenu w jakim się poruszamy/mieszkamy np. niedaleko zakładów chemicznych

28Siekierka i piła.
Ten zestaw jest nieodzowny przy budowie schronienia, można też nosić tylko piłę bez siekierki, która swoje waży.

29Kawa.
Lubię dobrą kawę, więc zabieram filtr papierowy i składaną, nakładaną, drucianą, obudowę na filtr, którą stawiam na kubku i zalewam wrzątkiem.


30Jedzenie.
Mam też kilka małych talerzy papierowych w plecaku, aby po pierwsze zjeść higienicznie (co jest niezwykle istotne w terenie) a po drugie aby nie marnować żywności, której w plecaku nie może być za dużo.

31Dezynfekcja
Płyn do odkażania, na bazie alkoholu załatwia sprawę, wtedy nie ma konieczności marnowania wody, lub szukania strumienia.

31Kompas
Kompas i mapa, szczególnie gdy chodzisz po nieznanym terenie.

To, co spakujesz w plecaku, musi być dokładnie przemyślane. Nie marnuj żadnej przestrzeni. Wybierz przedmioty, których można używać na wiele różnych sposobów. Będziesz zadowolony, że tak zrobiłeś.

W/w tekst jest zaproszeniem do dyskusji i podzielenia się swoimi rozwiązaniami w tej sztuce, trudnej sztuce spakowania plecaka.
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...

Awatar użytkownika
1411
Posty: 869
Rejestracja: 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Przydaśki do plecaka

Post autor: 1411 » 22 mar 2020, 18:20

Zapakowałem ALICE L. W sobotę zrobimy test na wypadzie...
247531318_282879.jpg
247531318_282879.jpg (68.65 KiB) Przejrzano 110 razy
... I porozmawiamy po przejściu naszych lasów. Zastrzegam, wrzuciłem więcej niż rozsądek podpowiada (a i tak mam miejsce na więcej) żeby pokazać co tak naprawdę oznacza "niezbędny" szpej i że może lepiej myśleć o bunkrowaniu się w domu niż ucieczce. Chyba że miejsce ucieczki mamy zabezpieczone w zapasy i sprzęt różnego typu (czy to możliwe? Złodzieje, przypadkowi ludzie, wojsko, pies z kulawą nogą).
Obrazek

BoldFold
Posty: 445
Rejestracja: 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

Re: Przydaśki do plecaka

Post autor: BoldFold » 23 mar 2020, 20:09

Uzupełnię Ci listę 8-) :P Ciekawe czy zmieścisz do large...

Chciałbym zacząć od stwierdzenia; jest niemożliwe, że zmieścisz wszystkie 100 przedmiotów przetrwania w bobie. Nawet gdybyś mógł to wszystko umieścić w jednej torbie, byłoby to zbyt ciężkie. Ideałem jest, gdy Twój bob powinien waży około 15% masy ciała, jeśli jesteś w dobrej formie, i 20% masy ciała, jeśli jesteś w doskonałej formie. Dotyczy to każdego plecaka. Zupełnie inaczej podchodzi się do tematu gdy mamy kilka osób, a zupełnie inaczej gdy jest to tzw samotny wilk. Twierdzę, że unikałbym bycia samemu.

Celem tej listy jest raczej przypomnienie o przedmiotach, które włożyłbyś boba, gdybyś tylko o nich pomyślał. Na przykład ktoś może przejrzeć tę listę i pomyśleć: „Klucz sillcock? Co za świetny pomysł! Dlaczego o tym nie pomyślałem? ” Każdy bob jest wyjątkowy w zależności od twoich umiejętności, regionu, twoich preferencji, kto będzie z tobą i tak dalej. Dlatego należy okresowo przeglądać zawartość torby i wprowadzać niezbędne zmiany. Ponieważ jest to początek nowego roku, myślę, że teraz jest to dobry moment, aby to zrobić.

W tym celu sprawdź listę 100 rzeczy, o których mogłeś zapomnieć. (Lista jest w kolejności alfabetycznej.) Amerykańskiej alfabetycznej, ponieważ tłumaczę tekst, niektóre rzeczy nie są po kolei, np. okulary korekcyjne i przeciwsłoneczne, ale trudno.

1. Aktywowany węgiel drzewny - jest zwykle używany do leczenia biegunki, ale może być również stosowany w leczeniu zatruć. Działa poprzez wychwytywanie substancji chemicznych i zapobieganie ich wchłanianiu do organizmu.

2. Puder dla niemowląt - nie służy tylko do leczenia wysypki pieluszkowej. Proszek dla niemowląt może być również stosowany jako dezodorant, łagodzący suchą skórę i zapobiegający otarciom.

3. Chusteczki nawilżane - jest to bardzo łatwy i wygodny sposób na utrzymanie czystości.

4. Osłona przeciwdeszczowa plecaka - Pomaga to utrzymać boba i jego zawartość suchą, nawet jeśli pada deszcz.

5. Bandany - bandany mają dziesiątki zastosowań i każdy przygotowany powinien rozważyć noszenie jednej.

6. Adaptery baterii - wyobraź sobie, że potrzebujesz czegoś do czegoś, ale tylko z bateriami AA. Adaptery baterii rozwiązują ten problem. Lub co prostsze mieć wszystko na jeden typ baterii.

7. Benadryl - jeśli jesteś na zewnątrz i na piechotę, alergie mogą stać się poważnym problemem. Benadryl uczyni twoje życie znacznie lepszym.

8. Lornetki - ich znaczenie powinno być oczywiste. Jeśli dojdziesz do jakiegoś wzniesienia, możesz się rozejrzeć i dowiedzieć się, którą drogą należy iść.

9. Kostki bulionowe - Wystarczy dodać jedną kostkę na szklankę wody i zagotować. Z bulionu przygotuj zupę.

10. Otwieracz do puszek - Jeśli masz w torbie jakieś konserwy, to na miłość boską, nie zapomnij zabrać ze sobą otwieracza do puszek.

11. Opaska uciskowa CAT - Jeśli ktoś tak mocno krwawi, że gaza i ucisk nie wystarczą, aby go zatrzymać, ta opaska uciskowa może uratować życie.

12. Proszek do krzepnięcia krwi Celox - te rzeczy są świetne. Powstrzyma małe, penetrujące rany przed krwawieniem.

13. Kreda - może być wykorzystana do pozostawienia wiadomości innym, narysowania mapy i strategii, lub po prostu rozrywki dla dzieci.

14. Pomadka do ust - używaj tego, aby zapobiegać powstawaniu pęcherzy, pomagać w rozpalaniu ognia, nawilżać spierzchniętą skórę, smarować swój sprzęt, powstrzymywać krwawienia i wiele innych.


15. Papierosy - wierzcie lub nie, istnieje kilka powodów, dla których paczka papierosów może się przydać.

16. Sznurek i szpilki - nawet jeśli weźmiesz ze sobą dużo ubrań, w pewnym momencie będziesz musiał je umyć i wysuszyć.

17. Krem klotrimazolowy - niektóre wysypki mogą być tak złe, że nie możesz chodzić. Ten krem ​​oczyści je od razu.

18. Składana miska - jest to solidna miska, która zajmuje bardzo mało miejsca.

19. Składane wiadro z płótna - wiadro do transportu wody lub materiałów eksploatacyjnych, ale ponieważ jest składane, nie zajmuje dużo miejsca w torbie.

20. Kompaktowy zestaw wędkarski Survival - jeśli podczas podróży mijamy jeziora lub rzeki, spróbuj złapać trochę ryb, aby nie przepuścić zapakowanego jedzenia tak szybko.

21. Zestaw pierwszej pomocy dentystycznej - Ból zęba może być rozdzierający, wierz mi, ale tymczasowe wypełnienie może pomóc złagodzić ból, dopóki nie dotrzesz do dentysty.

22. Nić dentystyczna - nić dentystyczna jest najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby utrzymać zęby w czystości, ale ma ona również wiele innych zastosowań.

23. Kości - obowiązują zasady siedmiu gier w kości. To może być świetny sposób na zabicie czasu.

24. Taśma klejąca - Istnieje powód, dla którego MacGyver tak bardzo lubił taśmę klejącą. Ma wiele zaskakujących zastosowań.

25. Nauszniki - odmrożenie na uszach sprawi, że będziesz nieszczęśliwy. Nie pozwól, aby tak się stało.

26. Zatyczki do uszu i maska ​​- Dopóki ktoś czuwa, maska ​​i zatyczki do uszu mogą ułatwić innym spanie.

27. Uzupełnienie elektrolitów - Te tabletki pomagają zastąpić elektrolity, które stracisz podczas chodzenia przez cały dzień.

28. EpiPen - są stosowane w nagłych wypadkach w leczeniu ciężkich reakcji alergicznych. Poproś lekarza o przepisanie jednego. Już mieliśmy Benadryl29. Klatka Faradaya - To ochroni twoją elektronikę w przypadku EMP (impulsu elektromagnetycznego).

30. Pilnik - może być używany do ostrzenia noży, narzędzi i innych rzeczy.

31. Pendrive - zeskanuj wszystkie ważne książki, zdjęcia, dokumenty, dokumenty tożsamości itp. Na tym dysku flash z łańcuchem kluczy.

32. Klapka na muchy - Oczywiście nie możesz zabić każdej muchy, ale może możesz zabić ich wystarczającą liczbę, aby przejść przez posiłek bez lądowania na jedzeniu.

33. Frisbee - Kolejny fajny sposób na zabicie czasu. Frisbees mają również wiele zastosowań związanych z przetrwaniem.

34. Sieć - Łatwy sposób na złowienie ryb. Wystarczy ustawić go w małym strumieniu i odebrać lunch.

35. Światło chemiczne- możesz ich używać do oznaczania przedmiotów w obozie i wokół niego, abyś nie grzebał w ciemności.

36. Gogle - przydatne, jeśli musisz pływać, a także chronią twoje oczy przed piaskiem i zanieczyszczeniami podczas burzy.

37. Taśma szara - odporna na warunki pogodowe taśma, która przylega do prawie każdej powierzchni. Przydatny do szybkich napraw, gdy jesteś w ruchu.

38. Guma do żucia - zawsze mam przy sobie paczkę gumy. A jeśli masz również baterię AA, możesz użyć tego i gumowego opakowania do rozpalenia ognia.

39. Cb Radio i/lub krótkofalówka np. boafeng - Świetny sposób komunikowania się na duże odległości, ale potrzebujesz licencji. Będziesz także potrzebował katalogu przemienników.

40. Lampa czołowa – uwalnia ręce.

41. Nasiona - Jeśli długo pozostaniesz w miejscu, będziesz potrzebować nasion, jeśli chcesz założyć ogród.

42. Zasady gry Hoyle'a - jeśli spakujesz talię kart, pamiętaj, aby również spakować tę książkę.


43. Nadtlenek wodoru - Zapakuj małą butelkę, aby zapobiec infekcjom w skaleczeniach i zadrapaniach.

44. Kawa rozpuszczalna - jeśli jesteś uzależniony od kofeiny, zapakuj ją, aby uniknąć bólów głowy związanych z kofeiną.

45. Ebook- zdobądź jeden z nich i załaduj go darmowymi ebookami, abyś mógł szukać ważnych informacji w słońcu lub w ciemności. Bateria wystarcza na tygodnie.

46. ​​Sznurówki - nie zapomnij zabrać ze sobą dodatkowych sznurówek do butów i butów.

47. LifeStraw - Pij wodę bezpośrednio ze źródła. Ten niesamowity wynalazek filtruje do 260 galonów wody.

48. Płynny bandaż - niewidzialny, elastyczny, wodoodporny, antyseptyczny bandaż zapobiegający infekcjom.

49. Zestaw wytrychów - Chociaż nie akceptuję kradzieży, twoje życie zależy od znalezienia zapasów, ale może być w porządku włamać się do opuszczonego domu lub budynku, abyś mógł je przeszukać.

50. Ręcznik z mikrofibry - chłonny ręcznik, który bardzo szybko schnie.

51. Moleskin - Chroń modzele, pęcherze i obolałe miejsca przed bolesnym tarciem.

52. Maski N95 - Filtruj kurz, dym, popiół i inne małe cząsteczki. Może być przydatny podczas katastrofy miejskiej, gdy powietrze jest wypełnione zanieczyszczeniami. N95 trochę słaba, lepsza jest P3

53. Ochraniacz szyi - utrzymuje ciepło w zimie i chroni przed piaskiem-bandana już była czas na chustę, kowbojkę.

54. Rajstopy - mają wiele zaskakujących zastosowań, od budowania schronień po pułapki na zwierzęta myśliwskie i wiele innych.

55. Spinacze do papieru - Istnieje co najmniej kilkadziesiąt sposobów przetrwania spinaczy do papieru.

56. Długopis lub ołówek i podkładka z papieru - polecam taktyczny długopis, który może być również używany do samoobrony, oraz wodoodporne notebooki.

57. Ostrzałka do ołówków - oprócz ostrzenia ołówków można ich również używać do tworzenia strzał, zapalniczek itp.


58. Penny Can Stove and Denatured Alcohol - Mały, lekki piec, który bardzo się nagrzewa i jest bardzo wydajny.

59. Gaz pieprzowy - Do samoobrony przed atakami ludzi i zwierząt.

60. Zdjęcia rodziny i przyjaciół - Jest to ważne w przypadku rozstania. Osoby, z którymi się spotkasz, mogą pomóc ci odnaleźć rodzinę i przyjaciół.

61. Obcinak do rur - może przecinać aluminium, miedź, mosiądz, plastik i inne. Za jego pomocą możesz tworzyć narzędzia, przybory, broń itp.

62. Kieszonkowa piła łańcuchowa - Zajmuje bardzo mało miejsca, ale może przecinać grube gałęzie.

63. Koc/poncho - Koc odporny na warunki atmosferyczne, który można również wykorzystać do budowy schronienia.

64. Nadmanganian potasu - Przydatny do rozpalania ognia, czyszczenia ran, oczyszczania wody i innych.

65. Ładowarka samochodowa - nawet jeśli idziesz pieszo, być może natkniesz się na opuszczony pojazd i będziesz mógł z niego skorzystać. Zamienia zapalniczkę w gniazdko i ładowarkę USB.

66. Opaski Ranger - służą do zabezpieczania pasów, kabli, sznurów, węży, przewodów, pasków itp.

67. Alkohol - jest to niezbędna część każdego zestawu pierwszej pomocy.

68. Sawyer Mini - Mały system filtracji wody, który może odfiltrować do 100 000 galonów wody.

69. Gwizdek - ten awaryjny gwizdek robi się niesamowicie głośny i działa w każdych warunkach.

70. Sól - głównie do przyprawiania żywności, ale ma wiele innych zastosowań.

71. Zestaw przypraw - Świetna rzecz, jeśli polujesz i gotujesz. Przynieś również trochę pieprzu cayenne, ponieważ ma on szereg korzyści zdrowotnych i może chronić przed szkodnikami.


72. Zestaw do szycia - jeśli to koniec świata, jaki znamy, i wylądowałeś w odległej lokalizacji z dala od jakichkolwiek sklepów, musisz naprawić uszkodzone ubrania.

73. Zestaw do ostrzenia – najlepszy prosty. Trzymaj noże czyste i ostre.

74. Lejek - Dzięki temu kobiety mogą oddawać mocz podczas stania. Brzmi dziwnie, ale świetnie jest mieć, jeśli na dworze jest zimno.

75. Klucz do wody - Świetne narzędzie do przetrwania w mieście. Pozwala to pobierać wodę z budynków z króćcami zewnętrznymi.

76. Syfon/wąż - służy do tankowania pojazdu paliwem z porzuconych pojazdów.

77. Zszywacz skóry - To wspaniałe narzędzie w nagłym wypadku medycznym.

78. Proca - Proca umożliwia polowanie na ptaki i małą zwierzynę bez marnowania amunicji.

79. Latarnia Solar Air - powieś ją na zewnętrznej stronie torby, aby mogła ładować się przez cały dzień, a następnie w nocy włącz, aby uzyskać zaskakująco jasne światło.

80. Zestaw do ładowania słonecznego - Ładuj urządzenia i baterie. Możesz przymocować to na zewnątrz torby, aby działało nawet podczas chodzenia.

81. Prysznic słoneczny - Napełnij go wodą, powieś go na słońcu, poczekaj, aż woda się rozgrzeje i ciesz się ciepłym prysznicem.

82. Zapasowe okulary i / lub zestaw do naprawy okularów - Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, to być na wpół ślepym w scenariuszu przetrwania. Upewnij się, że możesz zobaczyć.

83. Spork - dzięki temu nie musisz pakować zarówno łyżek, jak i widelców.

84. Łom - Nie tylko do podważania otwartych drzwi. To bardzo wszechstronne narzędzie.

85. Piec i paliwo Sterno - bardzo łatwy i wydajny sposób gotowania potraw i wytwarzania ciepła.86. Okulary przeciwsłoneczne - Bugging oznacza, że ​​będziesz dużo przebywać na zewnątrz i być narażony na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Ponadto okulary przeciwsłoneczne będą chronić nasze oczy przed brudem i piaskiem podczas burzy.

87. Superglue - może być używany do naprawy sprzętu, narzędzi, butelek z wodą, a nawet ran.

88. Folia aluminiowa - może być używana do gotowania, wędkowania, napraw i nie tylko.

89. Tabletki z papierem toaletowym - Te małe tablety można rozszerzyć i używać jako papieru toaletowego, więc nie musisz się martwić, że rolka papieru toaletowego zajmie zbyt dużo miejsca w torbie na robale.

90. Zabawki - jeśli będziesz z dziećmi, to doświadczenie może być dla nich bardzo trudne. Pamiętaj, aby zabrać ze sobą zabawki, aby zapewnić im rozrywkę i pomóc im zachować pozory normalności.

91. Taśma do znakowania szlaku - służy do znalezienia drogi powrotnej na wypadek zgubienia się lub pomocy innym w znalezieniu cię.

92. Worki na śmieci - Istnieją dziesiątki powodów, dla których warto spakować worki na śmieci.

93. Trick Candles - Ponieważ te świece nie chcą zgasić, świetnie nadają się do rozpalania ognia w wietrznych warunkach.

94. Mała łopata/saperka - służy do wykopywania , wyrównywania podłogi schronienia, sadzenia nasion itp.


95. Parasol - Zmoknięcie nie jest zbyt zabawne, zwłaszcza jeśli jest zimno i idziesz.

96. Wazelina - Chociaż służy głównie do nawilżania skóry, ma wiele innych interesujących zastosowań.

97. WD-40 - Większość ludzi używa go tylko do skrzypiących drzwi, ale istnieją dosłownie setki innych zastosowań.

98. Koc przeciwdeszczowy - Wytrzymały koc na każdą pogodę, który zatrzymuje do 80% ciepła ciała.

99. Rękawice robocze - noś je, aby nie skaleczyć rąk podczas budowy, przenoszenia, kopania i wykonywania innych rodzajów pracy fizycznej. Ta… a gotowanie to nie najlepsze zastosowanie?

100. Trytytki- Kolejny mały przedmiot o wielu zastosowaniach. Nawet kilka z nich może być bardzo przydatnych.

link do oryginału;Top 100 Bug Out Bag Items | Urban Survival Site
https://urbansurvivalsite.com/top-bug-out-bag-items/
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Torby, plecaki, sakwy”