Standard Łączności polskich preppersów

O łączności na falach eteru
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wild SlaV
Posty: 44
Rejestracja: 21 lis 2018, 15:27
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Standard Łączności polskich preppersów

Post autor: Wild SlaV » 09 cze 2020, 23:29

Wiem, że temat łączności był wielokrotnie wałkowany na różnych forach, ale nic z tego nie wychodziło. Dlatego powstał ten dokument.
"Standard łączności polskich preppersów" do pobrania w pdf.https://drive.google.com/file/d/1vKFmfB ... UVsOM/view

Awatar użytkownika
Rapttus
Posty: 176
Rejestracja: 19 wrz 2018, 15:02
Lokalizacja: Rzeszów Jasło UK
Kontakt:

Re: Standard Łączności polskich preppersów

Post autor: Rapttus » 10 cze 2020, 0:55

Dobry pomysł i rozwiązanie też na poziomie :)

Ciekawe czy te sposoby się przyjmą ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
HomoSapiens
Posty: 41
Rejestracja: 04 sie 2019, 12:30
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Standard Łączności polskich preppersów

Post autor: HomoSapiens » 10 cze 2020, 9:17

Właśnie jestem po obejrzeniu tego materiału na Domowy Survival. W teorii ciekawy pomysł, ale.
No będę szczery, czasem mam wrażenie, że tak zwana społeczność Preperów to owszem, grupa, ale indywidualistów którzy jeżeli już się komunikują to tylko z osobami z którymi się już znają i którym ufają.
Myślę, żę Preperów charkteryzuje raczej nieufność do, w zasadzie wszystkich i wszystkiego dlatego wogóle podążamy ścieżką samodzielności i niezależności. Mój wniosek jest taki, że (i tu sądzę po sobie) komunikowanie się z nieznajomymi na ogólnopolskim komunikatorze w tej formie jest czymś co stoi w pewnej sprzeczności z ostrożnością i wyżej wymienioną nieufnością do "innych". Uważam, że sam nie skorzystałbym z takiego sposobu komunikacji, bo jest wielu ludzi którzy wykorzystali by to w niecnych celach.
Wykluczam z tej teorii wszelakie fora internetowe gdzie tylko dzielimy się wiedzą i doświadczeniami. Bezpośredni kontakt gdzie stajemy się podatni na atak bądź niepotrzebne wyeksponowanie jest czymś czego bym unikał.

Jeżeli ktoś myśli inaczej no chętnie spojrzę na inny punkt widzenia.

Awatar użytkownika
Wild SlaV
Posty: 44
Rejestracja: 21 lis 2018, 15:27
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Standard Łączności polskich preppersów

Post autor: Wild SlaV » 10 cze 2020, 9:50

rozumiem obawy, ja też np. nie jeżdżę na zloty żeby swojej paszczy nie pokazywać, ale są tacy, którzy szukają w swoim otoczeniu podobnych do siebie i może właśnie dzięki temu ludzie się poznają.

Awatar użytkownika
1411
Posty: 938
Rejestracja: 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Standard Łączności polskich preppersów

Post autor: 1411 » 11 cze 2020, 13:58

Też oglądałem i podpisuję się pod HomoSapiens.
Z tej apki nie planuje korzystać.
Jeden kanał PMR, trzynasty. A czemu nie? Tak aby się komunikować, posłuchać, ok. Ale nie za wiele odkrywać.
Inna sprawa nasza społeczność. My się poznajemy, także przez zloty, aby wyrobić sobie pewne zaufanie. Poznanie po to jest. Z ludźmi spoza naszego kręgu znajomości byłbym ostrożny.
Obrazek

BoldFold
Posty: 517
Rejestracja: 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

Re: Standard Łączności polskich preppersów

Post autor: BoldFold » 11 cze 2020, 15:56

Tu się nakłada kilka problemów, czy raczej filozofii przetrwania; zarówno kanał ogólnopolski, jak też i cb odrzucam od razu; ogólnopolski mnie nie interesuje, mam po prostu za mało czasu, cb zaś z powodu jej dostępności, praktycznie większość ludzi ma a autach, będzie niewiarygodny i zaśmiecony sprzecznymi informacjami. Uważam, że PMR jak najbardziej nadaje się do naszych celów, zarówno teraz jak i w czasie po shtf z racji dużo mniejszej dostępności i wiedzy ogólu społeczeństwa o PMR. Co do stosowania namawiam wszystkich do pmr, stosowanie wg potrzeb, zaś pytanie o to czy wogóle mieć, to już jest pytanie do każdego przygotowanego o jego filozofię i strategię przetrwania, ja polecam wszystkim mieć na stanie nawet kilka sztuk, można się komunikować w rodzinie i wyrobić dobre nawyki co do korzystania. Wszystkie poradniki pisane przez ludzi na temat np wojny w b/Jugosławii mówią o współpracy ulic i sąsiadów na niej mieszkających o tworzących się wpólnotach interesów i strategii przeżycia, idea czy to samotnego wilka, czy też przeżycia rodziny kilkuosobowej jest skazana na porażkę. Już na poprzednim forum poruszałem temat ustawienia kanałów i czasu do poszczególnych środków łączności, ale to stare dzieje. Tu pytanie, do ilu portali i ludzi przygotowyjących się na shtf te zalecenia dotrą?
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...

Romeo
Posty: 703
Rejestracja: 03 wrz 2018, 10:50
Kontakt:

Re: Standard Łączności polskich preppersów

Post autor: Romeo » 11 cze 2020, 16:50

Apka sprawdzona , nie znam ,nie rozmawiam , wole pojechać na zlot i poznać osobiście niż gadać z nieznajomym ,poza tym telefony sa zawodne ,bez internetu to nie poleci ,PMR nie potrzebuje internetu ,telefon łatwiej namierzyć , nie polecam tej aplikacji , teraz gdy każdy ma do niego dostęp ,nie wiem kto jest po drugiej stronie ...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Komunikacja”